Головна / Влада працює / На Сокальщині триває акція з профілактики туберкульозу

На Сокальщині триває акція з профілактики туберкульозу

Ми живемо у напружений час, насичений природними і життєвими катаклізмами, поступами і невдачами, державними і особистими проблемами, радісними і сумними подіями, здоров”ям і хворобами.

Численні з хвороб, давно забутих і маловідомих, прокинулися “від сплячки” і почали наступ на людство. Серед інших  така небезпечна недуга, як туберкульоз. Поширення його на всій земній кулі набуло таких масштабів, що змусило Всесвітню організацію охорони здоров’я ще у 1993ому проголосити туберкульоз “загрозою світового масштабу”, а день 24 березня 1996 р. оголосити Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом.

18й рік поспіль на Львівщині, як і в Україні, прогресує епідемія туберкульозу, яка уражає осіб різного віку (від немовлят до глибокого похилого), різних професій, різного рівня матеріальної забезпеченості.

Ця хвороба щорічо відбирає життя майже 500 громадян Львівщини і таку ж кількість призводить до інвалідності.
Незаперечним є те, що туберкульоз  проблема медикосоціальна, загальнодержавна, а тому держава і уряд очолюють і координують заходи по захисту суспільства від цієї недуги, а працівники охорони здоров”я їх здійснюють.

Проте, на жаль, сил, розуму і вміння медиків недостатньо для супротиву епідемії. Тут, насамперед, потрібна поміч самих людей та їх бажання зберегти своє здоров’я, дане кожному, як найцінніший дар від Господа.

Цілком зрозуміло, що соціальноекономічні негаразди (низький життєвий рівень, безробіття, міграція, побутові клопоти, збільшення чисельності соціальноадаптованих верств населення), значно спричинилися до збайдужіння людей до свого здоров’я. І в багатьох випадках причина захворювання на туберкульоз криється в самому хворому  в недотриманні здорового способу життя, нехтуванні порад і вказівок лікарів, невиконанні встановлених правил профілактики.

Тому медики Сокальщини, вболіваючи за збереження здоров”я своїх краян зокрема і нації загалом,  звертаються до релігійних громад всіх конфесій з щиросердечним проханням зосередити увагу на запобіганні захворювання на туберкульоз та допомогти виявити цю страшну недугу на ранніх стадіях.

З 25 березня по 22 квітня 2013 року проводиться акція з профілактики туберкульозу та профілактики захворювань органів дихання. Просимо мешканців звертатися до лікарів, пройти флюорографічне обстеження, при неможливості зробити забір мокротиння.

Надія СИКИНДЮК,
завідувач поліклініки Сокальської ЦРЛ.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

2 × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!