Головна / Влада працює / На Сокальщині тимчасово відкрито міжнародний пункт пропуск у Польщу через Угринів

На Сокальщині тимчасово відкрито міжнародний пункт пропуск у Польщу через Угринів

5 червня тимчасово відкрито міжнародний пункт пропуску “Угринів-Долгобичів”.

З цієї нагоди тут зустрілися керівники та представники влади Сокальського району і Грубешівського повіту.

Голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк підкреслив, що на час проведення “Євро-2012” тимчасово відкрито міжнародний пункт пропуску. У третьому кварталі наступного року його відкриють на постійно. Це принесе значний вклад у розвиток економіки Сокальського району, це і створення робочих місць, відкриття нових підприємств, розвиток інфраструктури, найголовніше, дорожньої. Сподіваємося на дуже плідну співпрацю з нашими друзями з Грубешівського повіту, з Люблінського воєводства Ми і так тісно співпрацюємо, але це дасть значний поштовх для розвитку наших добросусідських відносин.

Голова Сокальської РДА Микола Мисак також привітав польських гостей і сказав, що цю подію з нашої сторони довго очікували. Він подякував сусідам, які вклали вагомий внесок у будівництво інфраструктури митного переходу. Трохи довго в нас вирішували питання з під”їздною дорогою. Але, слава Богу, все добре. Це суттєвий імпульс для підприємницького середовища Сокальщини, і не тільки. Закликаю до співпраці громадян нашої держави і Польщі.

– Це знакова подія не тільки для нашого населеного пункту Угринів, але й для району і України, – сказав Хоробрівський сільський голова Володимир Сава. – Подія не тільки тому, що тимчасово відкривають пункт пропуску, але й тому що історія повторюється. Адже колись Угринів, цей шлях, на якому стоїмо, був торговельним. Нині все повертається на свої місця.

Роман Сташкевич, голова комісії з питань промисловості, підприємництва, комунального майна, інфраструктури, зовнішньоекономічної та траскордонної діяльності районної ради, відзначив, що приємно зустрітися з людьми з української і польської сторони, які долучилися до цього. Адже дуже багато було розмов, відкриття митного пропуску обговорювалося на всіх рівнях, у всіх кабінетах. А сьогодні ми уже тут. І направду тішить те, що тепер між Україною і Польщею є ще один перехід. І хотілося б щоб і українці, і поляки могли ходити не по переходах, а як одна спільнота. Адже між людьми немає кордонів… Думаю, що  між Україною і Польщею не останній. Сьогодні тільки початок.

Участь у заходах тимчасового відкриття міжнародного пункту пропуску “Угринів-Долгобичів” взяли також депутати районної ради Микола Пасько та Василь Береза.

Староста Грубешівського повіту Юзеф Куропатва, віце-староста Лєх Червонка, війт гміни Долгобичів Юзеф Демендецький також задоволені від тимчасового відкриття переходу в Угринові. Хоча до цього йшли довго, більше десяти років. Вони пригадали, як все починалося, як з цього питання проводили зустрічі з колишніми керівниками районної ради Ігорем Войтовичем, Олегом Глинським, Олегом Солодяком, з нинішніми очільниками району – Ігорем Дацюком і Миколою Мисаком. Головне, пообіцяли вони, що чимало любителів футболу саме через Угринів поїде на матч чемпіонату Європи між командами Португалії та Німеччини.

А ось що сказав перший заступник начальника Львівського прикордонного загону, начальник штабу підполковник Михайло Котов:

– Радий вітати всіх з цією радісною подією. З восьмої години ранку 5 червня розпочато пропуск осіб і транспортних засобів як на в”їзд, так і на виїзд з України. Державна прикордонна служба готова до виконання завдань за призначенням. Ми уже оформили на в”їзд в Україну п”ять транспортних засобів, на виїзд поки що тільки один. На сьогоднішній день збільшено штат відділу прикордонної служби “Павловичі”. Технічними засобами ми забезпечені. Весь персонал переодягнутий у форму нового зразка. Є спільна домовленість щодо пропуску транспортних засобів з 5 червня по 5 липня. Раді бачити всіх громадян, котрі бажають перетнути Державний кордон. Разом з тим є ряд обмежень, на які необхідно звернути увагу: тут буде рух тільки легкових транспортних засобів і автобусів, рух вантажних автомобілів не здійснюватиметься. Всі підготовчі засоби проведені в повному обсязі й завдання будуть виконані на сто відсотків.

Василь СОРОЧУК.

 

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

16 − 2 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!