Головна / Влада працює / На сторожі закону

На сторожі закону

У 2011 р. пріоритетами в роботі прокуратури Сокальського району було додержання прав громадян при провадженні дізнання та досудового слідства правоохоронними органами, захист конституційних прав громадян, інтересів держави у бюджетній сфері, своєчасна виплата заробітної плати, боротьба з корупцією та хабарництвом.

Впродовж минулого року прокуратура району за результатами здійснення правозахисної функції порушила 11 кримінальних справ, серед яких чимало актуальних, де заподіяно значні збитки, або скоїли злочини працівники правоохоронних органів. Зокрема, до суду скеровано кримінальну справу за обвинуваченням одного з працівників лісової охорони за фактом вимагання та отримання хабара за нескладання адміністративного протоколу про лісопорушення. Також розслідували дві кримінальні справи за обвинуваченням лісників за фактами службової недбалості, що призвело до крадіжок лісу. Ці справи заслухав суд і виніс обвинувальні вироки. Окрім цього, скеровано до суду кримінальну справу стосовно одного з керівників шахтних підприємств району, якого визнали винним у заподіянні шкоди навколишньому природному середовищу внаслідок перевищення підприємством лімітів викидів в атмосферу забруднюючих речовин.

З моменту вступу в дію Закону України "Про засади запобігання та протидії корупції" (1.07.2011 р.) працівники прокуратури району склали один корупційний протокол стосовно керівника відділу районної державної адміністрації, якого за поданням прокуратури звільнили з посади. Крім цього, на усунення конфлікту інтересів, передбаченого згаданим Законом, внесли приписи керівнику комунального підприємства, в якому працювали його родичі. Цей припис задоволено, підлеглих осіб звільнили або перевели на інші посади.

При здійсненні нагляду за додержанням законів Сокальським РВ ГУ МВС України у Львівській області при провадженні дізнання та досудового слідства перевірили та скерували до суду 189 кримінальних справ, скасували 57 незаконних постанов про зупинення досудового слідства, сім  про закриття кримінальних справ, одну  про порушення кримінальної справи. За актами прокурорського реагування до дисциплінарної відповідальності притягнули 26 працівників райвідділу за допущені порушення закону. Водночас, виявлено п’ять випадків укриття працівниками міліції злочинів, за якими прокурор порушив кримінальні справи.

Не обмежуючись вжиттям кримінальнокараних заходів, прокуратура району широко застосовувала і інші форми прокурорського реагування з метою усунення порушень закону, притягнення винних осіб та відшкодування заподіяних збитків.

За внесеними протягом 2011 року поданнями та приписами притягнуто до відповідальності 158 службових осіб підприємств, установ та організацій, з них  48 органів влади та місцевого самоврядування, 22 працівники контролюючих органів (податкової служби, санстанції, державтоінспекції тощо).

Прокурор опротестував 63 незаконні акти органів влади та місцевого самоврядування, за результатами розгляду яких такі скасовано, поновлено права зацікавлених осіб або інтереси територіальних громад чи держави.

За втручання прокурора відшкодовано 14 млн. 509 тис. грн., з яких 4 млн. 288 тис. грн.  до бюджету. Здійснюючи захист працюючих на оплату праці, прокуратура району у минулому році заявила до суду 113 позовів в інтересах цієї категорії про стягнення заборгованої зарплати на суму 2 млн. 167 тис. грн., які задоволено та реально стягнено органами виконавчої служби на суму 1 млн. 133 тис. грн.

Загалом суди в порядку цивільного, господарського та адміністративного судочинства задоволили 169 позовних заяв прокуратури району на суму 7 млн. 263 тис. грн., з яких реально стягнено 7 млн. 141 тис. грн.

Працівники прокуратури району на належному рівні підтримували державне обвинувачення у 181 кримінальній справі, яку розглянув суд, у левовій частці з яких особи засуджені до покараньу вигляді позбавлення волі.

В минулому році розглянуто 111 звернень громадян, з яких 19 задоволено, на особистому прийомі прийнято 95 осіб.

З метою належного виконання вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" внесено припис в Сокальську міську раду щодосвоєчасного оприлюднення проектів рішень, що виносять на розгляд сесій. Його задоволено.

У прокуратурі району проведено кадрові зміни, значно омолодився її склад. Наприкінці 2011 року заступником прокурора району призначено Петра Михайловича Бойка; старшим слідчим прокуратури району – Ярослава Мироновича Гарасимчука; помічниками прокурора району – Назарія Васильовича Мельника та Ярослава Олеговича Саса. За належне виконання професійних обов’язків декількох працівників заохочено прокурором області та Генеральним прокурором України.

Роман ШАРКО,
прокурор району, молодший радник юстиції.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

3 + 8 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!