Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

На Заході України виявилося найбільше охочих емігрувати з України назавжди

Соціологічна група «Рейтинг» (Rating Group Ukraine) у вересні 2017 року провела опитування, 35% учасників якого повідомили, що мають бажання виїхати з України назавжди.

61% опитаних заявили, що не бажають виїжджати закордон на постійне місце проживання, ще 4% не визначилися з відповіддю.

Динаміку міграційних настроїв українців вивчали протягом вересня в форматі інтерв’ю, усього було опитано 1200 респондентів. Замовником дослідження є Всеукраїнська асоціація компаній з міжнародного працевлаштування. Найбільше охочих змінити домашню адресу виявили на Заході України (41%). Однак, потенційних мігрантів серед тих, хто уже працював закордоном, значно менше, аніж тих, хто немає подібного досвіду.

Виїхати на роботу чи відправити на навчання закордон дітей чи онуків найчастіше хочуть до Німеччини: 37% та 34% відповідно.

55% опитаних заявили, що особисто зацікавлені у початку роботи безвізового режиму між Україною та Євросоюзом. 38% сказали, що не зацікавлені, ще 7% не дали відповіді на це питання. Найбільше зацікавлених у «безвізі» на Заході країни (72%), найменше – на Сході (40%). Молодь, особи з вищою освітою, забезпечені більш зацікавлені у початку роботи безвізового режиму з ЄС аніж інші категорії громадян.

Окрім питань еміграції, в опитуванні досліджували ставлення до освіти та працевлаштування закордоном, мотивації людей емігрувати чи виїжджати закордон, безвіз та його наслідки, подвійне громадянство.

Довідка:

Соціологічна група «Рейтинг» – недержавна, незалежна дослідницька організація, яка спеціалізується на проведенні усіх видів соціологічних досліджень із дотриманням міжнародних стандартів. Працює з 2008 року. Має мережу інтерв’юерів з понад 300 осіб та працює по усій території країни. «Рейтинг» є постійним членом Соціологічної Асоціації України, займається дослідженнями для політичних партій, політиків, органів влади, громадських організацій, медіа та бізнесу. Щорічно проводить 100 фокус-групових досліджень.

Exit mobile version