Влада працює

На Золочівщині триває реставрація пам’ятного хреста, встановленого на честь сторіччя Маркіяна Шашкевича

У селі Підлисся на Золочівщині триває реставрація пам’ятного хреста, встановленого на честь сторіччя Маркіяна Шашкевича

«З обласних коштів ми передбачили в цей ювілейний для Шашкевича рік 490 тисяч гривень. Сьогодні разом з комісією спадщини та туризму Львівська обласна рада запропонували збільшити цю суму на 350 тисяч. Повний кошторис робіт – 1,3 мільйони, за 750 тисяч до кінця року зможемо виконати значний об’єм передбачених робіт. Нагадаю, що також ми встигли виготовити цьогоріч проєктно-кошторисну документацію на цей хрест та отримати всі необхідні дозволи на реставраційні роботи», – каже директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівська обласна державна адміністрація Олена Василько.

Хрест на Білій Горі біля села Підлисся у Золочівському районі є яскравим зразком українського архітектурного модерну. А його автором став знаний львівський архітектор початку ХХ століття Олександр Лушпинський.

Виготовили нинішню пам’ятку, котрій 110 років і яку за цей час не реставрували жодного разу, в майстерні відомого до війни львівського майстра Михайла Стефанівського. Дослідники вважають, що саме в його майстерні з’явилися всі ковальські елементи будинку товариства «Дністер».

Хрест Маркія Шашкевича у Підлиссі споруджено 1911 року – до століття з дня народження провідного члена «Руської трійці», священика УГКЦ о. Маркіяна Шашкевича, який народився у цьому селі. Затишна садиба священичої родини Шашкевичів збереглася донині, в ній відкрито меморіальний музей.

Нагадаємо, обласна рада проголосила 2021 рік роком Маркіяна Шашкевича.

Фото Краєзнавчо-туристичного порталу

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.