Влада працює

На зустрічі голови облдержадміністрації Михайла Цимбалюка з редакторами районних газет

"РЕАГУЮ БОЛЯЧЕ, АЛЕ РОБЛЮ ВИСНОВКИ"

Так сказав на зустрічі з редакторами районних газет та власними кореспондентами інших видань, які працюють у Львівській області, голова облдержадміністрації Михайло Цимбалюк.

Ця зустріч відбулася у Львівській обласній організації Національної спілки журналістів. Голова правління Ярослав Климович, зокрема, відзначив, що подібні заходи з керівниками області проводять для того щоб бути більш поінформованими про життя краю. Адже журналісти, працюючи на місцях, добре обізнані з ситуацією.

Голова ОДА Михайло Цимбалюк сказав, що в такому колі зустрічається вперше за майже чотири місяці роботи на цій посаді. Але до •того побував уже у сімнадцяти районах області, зустрічався з місцевими журналістами. Він подякував за підтримку та об"єктивне висвітлення проблем, які існують в регіоні.

Серед основних пріоритетів розвитку Львівщини очільник області назвав, в першу чергу, створення нових робочих місць, інвестиційну привабливість краю.

– Маємо 549 доларів прямих іноземних інвестицій на душу населення. Це серйозний показник, але є ще над чим працювати,  підкреслив він.  З цього приводу ми почули позицію Президента нашої держави, який дав позитивну оцінку роботи львівської влади в інвестиційному напрямку.

Про інвесторів потрібно розповідати, адже є ще люди, котрі сумніваються вкладати чи ні кошти у розвиток території області.

Підкреслено про необхідність у відновленні роботи підприємствгігантів  Дрогобицьких автокранового, долотного, нафтопереробного, Жидачівського целюлознопаперового комбінату, Львівського автобусного заводу. Є певні зрушення, але ставиться вища планка активності в цьому напрямку.

Потрібно створювати й нові підприємства агропромислового комплексу. Чимало орної землі не обробляється. В області відсутня Програма боротьби з бур"янами. Більше потрібно залучати місцевих інвесторів, котрі, взявши в оренду землю в селі, дбатимуть і про місцеві дороги, заклади освіти та культури, малозабезпечених людей.

Існує на Львівщині проблема з розвитком тваринництва, потрібно відбудовувати крупні ферми. У цьому напрямку працюють у Сокальському та Золочівському районах. А ще варто повернутися до вирощування овець. Необхідно створити й мережу ринків. І, звичайно, не забувати про соціальну сферу: не закривати навчальні та лікувальні заклади, а говорити про надання ними якісних знань та медичних послуг.

М. Цимбалюк також зупинився на "больових" питаннях культури. Він звернувся до Президента України з проханням виділити кошти на відновлення Львівського цирку (Президент уже дав доручення на виділення 8,5 млн. грн. на його ремонт) і реконструкцію театру імені Марії Заньковецької. До Дня незалежності планують відкрити й музей визвольних змагань.

На пресконференції йшла мова про підготовку до Євро-2012 (вчасну здачу стадіону, готелів  з фінансуванням немає проблем), ремонт доріг (вплинув приїзд Президента і уже профінансовано 100 млн. грн. на комунальні, а ось джерел фінансування на ремонт доріг ЛьвівЗолочів, ЛьвівЛуцьк нині немає, але над цим питанням працюють, адже не так легко ці кошти даються), побудову двох митних переходів, перспективу Зимової Олімпіади2022 (є національний проект).

Очільник області проти оздоровлення дітей у пришкільних таборах після останнього дзвоника. "Це не оздоровлення, а зайнятість,  підкреслив він.  Потрібно змінити місце (наприклад, гірські райони, Азовське море і т. д.), а школи повинні готуватися до нового навчального року.

Михайло Цимбалюк відповів на численні запитання журналістів. Сьогодні він перебуватиме у Сокальському районі.

Василь СОРОЧУК.

Фото Ігоря Сенкальського.

Голос Сокальщини на GoogleNews