Влада працює

На зустрічі міського голови Сокаля з народним депутатом Степаном Курпілем обговорювалися важливі господарські питання

ЗА МАЙНО ГРОМАДИ ТРЕБА «ВОЮВАТИ»     

Так сказав народний депутат України Степан Курпіль під час зустрічі з Сокальським міським головою Богданом Зарічним, яка відбулася минулої середи. Основним лейтмотивом було питання навколо КП "Сокальський міський ринок".

Б. Зарічний інформував народного депутата про його суть. Адже триває спір щодо земельної ділянки по вулиці Березовського, 1. На сесії міської ради, яка відбулася 29 березня ц. р. (звіт про неї  в наступному номері газети), прийнято рішення, в якому, зокрема, сказано: "Звернутися до народних депутатів України, а також депутатів Львівської обласної ради з проханням допомогти у вирішенні даного спору та надати юридичну підтримку з боку юридичного відділу обласної ради".

– Сокальська міська рада вже неодноразово зверталася у різні судові інстанції з позовними заявами про захист прав територіальної громади міста і, незважаючи на беззаперечні докази правоти, суди і далі приймають незаконні рішення,  підкреслив Богдан Зарічний.  А все почалося з 2007ого, коли закінчилася оренда земельної ділянки між міською радою та ТзОВ "Сокальський агрошляхбудсервіс". Тоді було створено КП "Сокальський міський ринок", якому передали в користування земельну ділянку по вулиці Березовського, 1 (її площа 0,4239 га).

З цього часу і почалися судові перепитії, які тривають досьогодні.

Народний депутат Степан Курпіль сказав:

– Тоді також займався цією справою, звертався у Вищий Господарський суд щоб об"єктивно розглянули її, вказував на ті порушення, які були. Вони тоді втрутилися і справу нібито було скеровано в правильне русло. Зараз, розглядаючи те, що сталося, на думку спадає підозра в корупції. Тому що не міг суддя за два тижні до виходу на пенсію, приймати просто так, як на мою думку, неправильні рішення. Очевидно, що ваш попередник (тобто колишній міський голова  авт.) діяв не зовсім безкорисливо, оскільки не мав права такі речі робити одноосібно, без депутатського корпусу. Думаю, цим теж треба зайнятися, можливо, звернутися в прокуратуру.

Богдан Зарічний підкреслив, що на ринку працює 160 осіб. Це людські долі. І якщо нездорова ситуація, то люди "в підвішеному стані". Поки що в нормальному правовому полі ніяк не можуть вийти з цієї ситуації. Міський голова торкнувся й питання шламів, воно дуже серйозне, вартує десятки мільйонів  нині також розглядається в судах щодо власника. Переживає і за очисні споруди (на реконструкцію яких потрібно п"ять мільйонів гривень), і в такому стані вони непотрібні місту. Торкнувся роботи комунальних підприємств, тарифів. "За цей час, крім головного болю, нічого не здобув…"  сказав Б. Зарічний.

– Робитиму все, щоб справу про ринок вирішити справедливо, щоб інтереси громади не постраждали,  підкреслив С. Курпіль.  Якщо тим займатимемось  буде результат, якщо ж скласти руки  нічого не вийде. Залишаймося оптимістами.

На запитання "Яка сьогодні ситуація з митним переходом Долгобичів-Угринів?", народний депутат відповів:

– Зустрічався з депутатами польського сейму, питання митного переходу порушували на міжнародній конференції. Після цього була робоча зустріч представників польської сторони і українського уряду у Львові. Все впирається в рішення нашого уряду. Якщо він виділить кошти  то, безумовно, перехід буде. Надія завжди є. Знаходяться ж мільярди на стадіони, причому кошторис росте не по днях, а по годинах. То при добрій волі, при розумінні цієї проблеми, наскільки це важливо для Сокальщини, можна її вирішити. Оптимізм є, але дуже стриманий.

Партнери з Польщі "тиснуть" на український уряд, під час переговорів між міністрами також питання переходу обговорювали.

Пізніше народний депутат Степан Курпіль зустрівся з підприємцями району, інформував про ситуацію навколо митного переходу, вислухав тих, хто працює на ринку, і прийняв від них звернення.

Василь СОРОЧУК.

На знімку: міський голова Богдан ЗАРІЧНИЙ, народний депутат України Степан КУРПІЛЬ, помічник-консультант народного депутата Олег КОЖУШКО.
Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews