Головна / Влада працює / Намагаємось, щоб дороги були кращими в Сокалі

Намагаємось, щоб дороги були кращими в Сокалі

Питання стану доріг – актуальне та надзвичайно болюче для мешканців нашого району. Хоча дороги у Сокалі є кращими, ніж по району в цілому, але від такого порівняння нам не легше, бо проблемних вулиць у місті дуже багато.

На одному із інтернет-сайтів у рубриці "Задай запитання владі" я прочитав кілька запитань, які стосувалися стану доріг у м. Сокалі, в тому числі й таке: "Невже бюджет настільки малий, що у нашому місті не можливо зробити таку, як належиться дорогу, адже є чудовий приклад м.  Львова?". Такі запитання часто ставлять сокальчани мені особисто. Тому хочу в загальних рисах зупинитися на цій проблемі.

По-перше, бюджет міста справді скромний. Для кращого порівняння наведу такий приклад: 10 – 15 лікарів вищої кваліфікації у США за рік заробляють більше, аніж цьогорічний бюджет міста, а один футболіст класної футбольної команди отримує зарплатню у кілька разів більшу, ніж маємо у міській скарбниці. Але за кошти бюджету утримуємо п`ять дошкільних установ, також виплачуємо зарплату всім працівникам, ремонтуємо дахи, освітлюємо місто, вивозимо сміття тощо, а не тільки виділяємо на дороги.

По-друге, у державі досить "цікава" модель розподілу коштів, які скеровують на ремонт комунальних доріг. Більшості, напевно, відомо, що податок з власників транспортних засобів з 2011 року не надходить у місцеві бюджети, а включений у вартість пального. Кошти акумулюються у державному бюджеті і виділяються на кожну область рішенням уряду.

Вже на рівні обласної ради та обласної держадміністрації відбувається розподіл на райони і конкретні населені пункти. Цього року з державного бюджету у Львівську область надійшло 100 млн. грн. на комунальні дороги, з них 75 млн. грн. було виділено на міста , які будуть задіяні під час проведення Євро2012 – Трускавець, Моршин, Стрий, Борислав тощо, а 25 млн. грн. – на всі комунальні дороги в області.

А щодо будівництва та капітального ремонту доріг у м. Львові, то основна частина коштів скеровується із державного бюджету задля належного проведення Євро 2012.

Тепер хочу проінформувати про обсяги робіт, які були виконані у нашому місті в 2011 році.

За кошти субвенції з державного бюджету зроблено поточний ремонт вулиць Григоренка, Підкови, Героїв УПА, Гоголя на суму 650,44 тис. грн. Замовник робіт  Служба автомобільних доріг у Львівській області, а виконавець, згідно з проведеним тендером  ТзОВ "Ромас".

За кошти обласного та міського бюджетів поремонтовано дороги по вулицях Тартаківській та Яворницького. Освоєно 155 тис. грн. з обласного бюджету та 17,256 тис. грн. з міського. Виконавець  ПП "Севан К. Г. А.", а замовник  Сокальська міська рада. За кошти міського бюджету  це 73 тис. грн. – зроблено поточний ремонт вулиць Української, Шашкевича, Тартаківської, Шептицького, Шевченка, Чайковського. І тут виконавці  ПП "Севан К. Г. А." та ТзОВ "Ромас". Отже, у 2011 р. в Сокалі зроблено поточний ремонт доріг комунальної власності за рахунок коштів місцевого, обласного та державного бюджетів на суму 895,596 грн. Для порівняння, на ремонт доріг комунальної власності у 22 населених пунктах Сокальського району з обласного та державного бюджетів виділено 1314 тис. грн. Враховуючи те, що розпорядником 73 відсотків коштів була Служба автомобільних доріг у Львівській області, міська рада не мала прямого впливу на виконавців робіт, але ми тісно співпрацювали з ними, контролювали об’єми та якість виконаних робіт і в цьому нам допомагали окремі депутати міської і районної рад. Нині вкрай важливо покращувати якість виконаних робіт. На жаль, цьому на заваді стають недолугі або і злочинні закони. Замовник не має можливості вибирати виконавців тих чи інших робіт, не має права безпосередньо втручатися у їх виробничий процес, звертати увагу на якість, бо діє тендерний розподіл виконавців робіт. Проте намагаємось працювати у цьому напрямку. І якщо пильнувати, контролювати і співпрацювати, то, звичайно, певні позитивні зрушення вже є.

Виходячи із сучасних економічних реалій, протягом весниосені проведено значну роботу з поточного ремонту доріг міста. Звичайно, розуміємо, що наші дороги потребують значних капіталовкладень, багато з них  негайного ремонту, а чимало вулиць, особливо на окраїнах міста, зовсім без асфальтного покриття.

Виконавчий комітет, депутатський корпус Сокальської міської ради і надалі приділятимуть належну увагу ремонту доріг. Першочергово, на мою думку, у 2012 р. ми повинні взятися за вулиці Я. Мудрого, Петрушевича, Мишуги, Львівську, внутріквартальні дороги у мікрорайоні Героїв УПА та інші.

Богдан ЗАРІЧНИЙ,
Сокальський міський голова.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

1 + 13 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!