Головна / Влада працює / Порушення закону при використанні земель водного фонду

Порушення закону при використанні земель водного фонду

Прокуратура району провела перевірки щодо додержання державними органами, органами місцевого самоврядування вимог Водного та Земельного кодексів України при відведенні земельних ділянок у власність та користування в прибережних захисних смугах та у зонах санітарної охорони, які розташовані на території Сокальського району. За їх результатами виявлено непоодинокі порушення закону.

Зокрема, прибережні захисні смуги в натуру не винесені, технічна документація по встановленню водоохоронних зон і прибережних смуг малих річок і водоймищ відповідно до зміни розмірів за новим Водним кодексом на даний час не виготовлена, кошти на вказані цілі не передбачено. Окрім цього, не додержуються вимоги Земельного кодексу України та Закону України "Про оренду землі" при укладенні договорів оренди на земельні ділянки водного фонду та не здійснюється контроль за використанням вказаних земельних ділянок.

Так, проведеною перевіркою в Сокальській РДА виявлено факт закінчення терміну дії договору оренди земельної ділянки для обслуговування ставкового господарства площею 3,2766га на території Переспівської сільради, відсутності його продовження при фактичному користуванні землею та несплату обов'язкових платежів.

Аналогічні порушення допущено службовими особами Мурованської сільради щодо земельної ділянки площею 0, 9854 га.

Відділом Держземагентства в Сокальському районі, всупереч ст. 15-1 Земельного кодексу України та Положення про Управління (Відділ) Держземагентства в районі не здійснюються належним чином заходи щодо обліку використання та охорони земель на території району, договори оренди не зареєстровані у встановленому порядку відповідно до діючого законодавства.

З метою усунення порушень закону, притягнення винних осіб до відповідальності прокурором внесено подання в Сокальську РДА, Мурованську сільську раду, відділ Держземагентства в Сокальському районі.

Наталія ІВАНОЙКО,
старший прокурор
прокуратури району.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

9 + 14 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!