Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Неналежні умови виховання дитини, насильство в сім’ї, втеча з дому: результати профілактичних рейдів на Львівщині

Від початку року служби у справах дітей на Львівщині провели 456 профілактичних рейдів та виявили 53 дитини, чиї батьки не належним чином виконують свої обов’язки щодо виховання.

Метою профілактичних рейдів є здійснення контролю за батьками, які неналежним чином виконують свої обов’язки щодо виховання та утримання дітей. Зокрема, рейди спрямовані на виявлення дітей без належного батьківського нагляду, а також тих дітей, які через певні причини залишили місце проживання чи навчання.

На обліку в Служби у справах дітей Львівської ОВА перебувають 1205 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. З цієї кількості батьки 853 дітей не належним чином виконують свої обов’язки, тобто перебувають у зоні ризику. Йдеться про те, що через певний період соцслужби можуть ініціювати позбавлення батьківських прав.

Ще 207 дітей зазнали домашнього насилля з боку батьків (економічного, фізичного та психологічного). 132 дитини перебувають на обліку, як ті, що переїхали з окупованих територій, також 13 дітей постійно покидають місце проживання.

«Під час рейдів працівники служб у справах дітей виявили 53 дитини, більшість з Львівської області (45). Серед них 33 дитини – це учні професійно-технічних училищ. Ми обстежили 1096 сімей, з цієї кількості 674 батьків попередили про неналежне виконання обов’язків, з них 86 батьків притягнуто до відповідальності. 30 дітей повернули назад у сім’ї, 5 дітей влаштували в притулок, ще 9 – до закладів охорони здоров’я. Від початку року на Львівщині статус дитини, позбавленої батьківського піклування чи дитини-сироти отримали 175 дітей», – розповів начальник служби у справах дітей Львівської ОВА Володимир Лис.

Під час рейдів соцпрацівники спілкуються з батьками та дітьми та інспектують матеріально-побутові умови проживання сімей. У разі загрози для дитини, її на час вилучають з сім’ї. Таких випадків вже було 18.

«Якщо такий випадок зафіксували в районах, то дитину тимчасово поміщають в заклад охорони здоров’я, передають близьким родичам або в патронатну сім’ю. Якщо немає куди помістити дитину, то її тимчасово забирають у дитячий притулок служби у справах дітей до вирішення питання з батьками та умовами проживання», – додав Володимир Лис.

Рейди проводять у місцях скупчення людей (торгові центри, вокзали, народні доми), у школах, або у інших місцях збору неповнолітніх, про які надходили звернення до поліції.

Працівники підрозділів ювенальної превенції Нацполіції також організовують профілактичні рейди. Лише від початку року уже здійснили 2847 таких рейдів. Ця робота триває щоденно.

Станом на сьогодні працівники поліції задокументували 564 правопорушення за вчинення насильства в сім’ї. За неналежне виконання батьківських обов’язків склали 1336 адміністративних протоколів.

Працівники ювенальної превенції за поточні 7 місяців склали майже 4 тисячі протоколів про адміністративне правопорушення. До адміністративної відповідальності за придбання та зберігання психотропних речовин, за дрібну крадіжку, куріння в громадських місцях, розпивання алкоголю, дрібне хуліганство та насильство в сім’ї загалом притягнули 288 неповнолітніх.

Окрім цього, за поточні 7 місяців правоохоронці отримали 353 повідомлення про зникнення дитини.

«Зараз усіх дітей розшукали та повернули в сім’ю. Найчастішою причиною є неуважність самих батьків, які втратили з поля зору дитину під час прогулянки, на дитячому майданчику чи в торгових центрах. Наголошую, що не варто зволікати зі зверненням у поліцію. Окрім цього, розмовляйте з дітьми та пояснюйте, як їм діяти у разі, якщо вони загубилися, наприклад назвати своє ім’я чи дати папірець з номером когось з батьків», – наголосила начальниця відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності ГУ Нацполіції Львівщини Ольга Ковальчук.

У підсумку рейдів працівники служб у справах дитини зафіксували 13 фактів продажу алкоголю неповнолітнім, шість посадових осіб (власників закладів) притягнуто до відповідальності.

За цим ж фактом працівники Нацполіції задокументували 94 адміністративних правопорушення. Згідно із законодавством, за продаж алкоголю неповнолітнім загрожує штраф від 6800 тисяч. Надалі за вчинення такого роду злочину комісія може ініціювати подання до Податкової служби, Державної фіскальної служби, де ухвалюють остаточне рішення про анулювання ліцензії закладу.

Exit mobile version