Головна / Влада працює / Немає порозуміння між сільським головою та частиною мешканців Острівської сільської ради

Немає порозуміння між сільським головою та частиною мешканців Острівської сільської ради

Ще колись старі люди говорили, що негоже сміття з хати виносити. А мешканці сіл Острівської сільської ради винесли його на районний рівень. Нема у цих селах порозуміння між сільським головою Іваном Дидаком та частиною мешканців сіл, що входять до Острівської сільської ради. І як послухати їх взаємні претензії, то нічим вони не відрізняються від проблем населених пунктів району. Все те ж: дороги, перевезення, сміття, приватизація землі, сусідські відносини. Як і в кожному селі чи місті. Але різниця в тому, що переважно ці проблеми вирішують на місцевому рівні. Без втручання, наприклад, голови Сокальської РДА Наталії Карташової, котра за останні дні була дуже частим гостем острівської громади. Чи керівників Сокальської районної ради, котрі добре вивчили ситуацію в цих селах і пропонували виходи з неї. Але порадами районного керівництва не скористався ні сільський голова, ні мешканці сіл. І конфлікт перейшов у ще вищу площину. Тому відбулася нарада за участю голови РДА Наталії Карташової, заступника голови РДА Володимира Чуба, депутата районної ради Петра Пилипчука, начальника житлово-комунального відділу РДА Олега Юзефика, а також представників управлінь фінансового та водного господарства з одного боку і Острівського сільського голови та представників сіл Острова, Борятина, Добрячина – з другого. І хоча, розпочинаючи нараду, голова РДА Наталія Карташова чітко окреслила коло проблемних питань, які турбують громаду, це: незадовільний стан автомобільних перевезень, підтоплення вулиці Червоноградської та несанкціоновані сміттєзвалища в селі Острів – і запросила всіх до конструктивної співпраці, конфлікт таки розгорівся. Представники громади дуже емоційно звинувачували сільського голову. Крики, образи, не давали один одному слова сказати, перебивали. Одним словом – балаган.

Голова РДА Наталія Карташова поінформувала присутніх, що вдалося з`ясувати після зустрічі з керівництвом "Автотранссервіс": є певні домовленості, але потрібна ініціатива виконкому сільської ради. Депутат районної ради Петро Пилипчук стосовно затоплення вулиці Червоноградської наголосив на тому, що там прокладені труби, по яких має стікати вода, тому по цій дорозі не можна їздити транспорту, але мешканці вулиці про це не дбають, тож труби нищаться, і вода не сходить. Заступник голови Сокальської районної ради Володимир Чуб підкреслив, що до районної ради почастішали звернення громадян саме від мешканців сіл Острівської сільської ради, але ці питання мали б вирішуватися на рівні місцевого самоврядування.

А потім слово надали представникам громади, які у присутності сільського голови Івана Дидака висловлювали свої претензії щодо роботи сільської ради в цілому і сільського голови, зокрема. Представник села Борятин Остап Сидоряк вів мову про ремонт дороги у селі, про те, що на це виділили кошти з обласного бюджету, але сільський голова не укладав угоди з управлінням, яке б виконувало ці роботи. Житель вул. Червоноградської Юрій Милик вважав, що від підтоплення їх не можуть врятувати пластмасові труби, прокладені по дорозі для водовідведення, які постійно нищаться, тріскають. Начальник Василь Новосад підкреслив, що вирішення питання з підтопленням впирається у дві проблеми: осідання шахт і непорозуміння між людьми. А от мешканка Острова Марія Лукач мусить обходити аж кілометр шляху, аби дістатися до свого поля, бо навпрошки пройти не може – земля приватизована і її власники не дозволяють там ходити. А Галина Медюк запитувала, коли будуть розподіляти земельні ділянки під індивідуальне будівництво, бо в багатьох оселях острівчани живуть по дві-три сім`ї. Вони хочуть будувати житло, але не мають де. Ганна Прихідько запитувала, чому у приміщенні, яке було виділене їй на майновий пай, але вона віддала його під амбулаторію, не ремонтують, і воно пустує, нищиться, заростає бур`янами. На цій нараді звучало багато "чому?" Сільський голова Іван Дидак відповідав на ці запитання, але, як на мене, відповіді були непереконливі, не відчувалося позиції справжнього господаря.

Дійшло до непристойностей і розмови на підвищених тонах. Голова РДА Наталія Карташова залишила нараду, бо зрозуміла, що конструктивної роботи не буде. Конфліктуючі сторони не хотіли чути один одного. Намагання районної влади допомогти навести лад у селах Острівської сільської ради, мабуть, не увінчалося успіхом. Хоча, можливо, та розмова для конфліктуючих сторін не минула даремно. Що ж, сміття з хати винесли. Але не зуміли всі гуртом позбирати його… А шкода.

Оксана ПРОЦЬ.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

ten + twelve =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!