Згідно з розпорядженням міського голови опалювальний сезон у Червонограді мав розпочатися 25 жовтня. Проте, через заборгованість КП “Червоноградтеплокомуненерго” НАК “Нафтогаз України”, підприємству не надано номінацію на постачання газу. В разі сплати 15 млн. грн. згідно з договором реструктуризації боргу на суму майже 58 млн. грн., гарантом якого є міська рада, підприємство отримало б номінацію без проблем, каже директор КП “ЧТКЕ” Степан Дмуховський. Але таких грошей КП “Червоноградтеплокомуненерго” немає.
Тим часом, сума заборгованості споживачів перед КП “Червоноградтеплокомуненерго”, серед яких найбільше заборгувало ДП “Львіввугілля” – 16,7 млн.грн., населення – 14 млн. грн., залишилася незмінною. Тобто поступлень, якими можна було б покрити борг, нема. Таку інформацію надав міський голова Андрій Залівський під час брифінгу для засобів масової інформації, що відбувся в п’ятницю, 26 жовтня. Ситуація, що склалася в Червонограді, не виняток – в Україні ще є міста, які не отримали номінації на постачання газу через борги. За інформацією міського голови, питання розглядає Уряд України і цього тижня воно має вирішитися. До теми: синоптики кажуть, що вже наступного тижня прийде значне похолодання.
Попри те, що в освітніх закладах через відсутність опалення було холодно, відділ освіти канікули для червоноградських школярів не продовжив. 25 жовтня заступник міського голови Наталія Турко провела нараду з керівниками шкіл. Думки були різні, але дійшли спільного рішення, що канікули продовжувати не варто. Рішення було прийнято колегіально і доведено до відома міського голови. Пропущені через відсутність опалення дні, довелося б відпрацьовувати за рахунок скорочення зимових чи весняних канікул, або у вихідні. І прогноз синоптиків був сприятливий. На перший постканікулярний тиждень вони обіцяли 20 градусів тепла вдень. Але початок навчального тижня для учнів червоноградських шкіл виявився серйозним випробуванням на термостійкість. В деяких школах температура повітря в кабінетах не перевищувала дванадцять градусів – про це самі учні та їх батьки повідомляли в мережі інтернет. Дошкільним закладам попередньо було рекомендовано здійснювати опалення приміщень електричними обігрівачами.
За інформацією міського голови Соснівки Ірини Харчук, батьки дітей, що відвідують садочки та школи, в яких холодні приміщення, до пояснень влади міста ставляться без розуміння.
Як пояснив на вівторковій нараді директор КП “Червоноградтеплокомуненерго” Степан Дмуховський, питання постачання теплоносія у Соснівку ускладнено необхідністю заміни лічильника на газ, що не пройшов чергової повірки. Лічильник віддали на експертизу, чекають висновків. Червоноградська міська рада виділила КП “Червоноградтеплокомуненерго” 5 тис.грн. на закупівлю нового газового лічильника, але його виготовлення заводом-виробником потребує певного часу через велику кількість замовлень. Крім того, завод вимагає повної передоплати. Тому, щоб подати тепло у Соснівку (якщо буде отримано номінацію), ще скоріше необхідно знайти та встановити тимчасовий лічильник.
Міський голова Червонограда Андрій Залівський під час вівторкової наради сказав, що Червоноградська центральна міська лікарня за наявності окремої котельні підключила опалення у всіх корпусах закладу, окрім психо-неврологічного відділення, в якому триває реконструкція. Якщо б окремі котельні були і у навчальних закладах, питання опалення, за сприяння Львівської ОДА, можна було б вирішити швидше і простіше.