Влада працює

Німецьке місто Грайфсвальд готовий і надалі підтримувати Дрогобич

Із дводенним офіційним робочим візитом у Дрогобичі перебувала делегація з Грайфсвальду, очолювана бургомістром Штефаном Фассбіндером.

Німецьке місто Грайфсвальд готовий і надалі підтримувати Дрогобич

Мета візиту – дружня підтримка Дрогобича, моніторинг потреб в сфері освіти та медицини, а також питання ВПО та їхнього забезпечення в громаді.

Так, як дружні та партнерські стосунки між двома містами зав’язалися ще у 2017 році, а у 2019 між Дрогобичем та Грайфсвальдом було підписано договір про співпрацю – німецьке місто впродовж років активно підтримує Дрогобич у різних сферах на напрямках. Зокрема, у сфері медицини, освіти та в комунальному господарстві, особливо в питанні блекаутів.

30 травня відбулось підбиття підсумків візиту німецької делегації із міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою, заступником Юрієм Кушликом, депутатом міської ради Андрієм Лучківим та менеджером КУ «Інститут міста Дрогобича» Сергієм Задворних, який курує напрямок співпраці з Німеччиною.

Німецьким колегам очільник громади найперше подякував за візит дружби та підтримки, а також систематичну допомогу у різних сферах життєдіяльності міста. Адже в час війни це дуже цінно та на часі.

Маємо багато викликів із війною – це і забезпечення осіб з числа ВПО житлом, які стоять в черзі, відкритим є питання міграції людей за кордон, адже хочеться, щоб якомога більше місцевих мешканців таки не покидали рідне місто, цікавить питання стажування наших фахівців у Грайфсвальді, вдосконалення освітньої галузі та налагодження партнерських стосунків між навчальними установами наших двох міст, питання енергетичної незалежності та багато інших. Щиро дякуємо Вам за ту турботу та допомогу, яку впродовж років ми отримали від Вас і висловлюємо сподівання на подальшу плідну співпрацю і спільну реалізацію цікавих проєктів, – наголосив міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Оскільки в межах дводенного візиту представники німецької делегації відвідали навчальні заклади Дрогобича, в які свого часу скеровували допомогу у вигляді планшетів та мультимедійних дошок, а також медичні установи Дрогобича й Стебника – за круглим столом було окреслено подальшу співпрацю у цих важливих для міста Котермака напрямках. Також було здійснено візит до новозбудованих будинків, де мешкають особи з числа ВПО.

За словами міського голови Дрогобича – місто з перших днів війни прийняло понад 20 тис. осіб з числа переміщених осіб, сьогодні в громаді залишилось понад 8 тис. ВПО. Чимало людей вдалось забезпечити житлом, однак – велика кількість ще перебуває в черзі на житло. Тож Дрогобичу цікавий досвід спорудження будинків блочного типу, як це роблять у Німеччині.

Окремим питанням було питання освіти та вдосконалення укриттів у школах. Оскільки чимало часу школярі проводять саме в укриттях, через часті сирени. Тож є здорове бажання вдосконалити умови перебування учнів в шкільних сховищах, а також забезпечити дітей необхідною технікою в них для можливості проведення корисного дозвілля.

Також одним із актуальних є питання стажування працівників із Дрогобича у різних сферах в Грайфсвальді, питання енергетичної незалежності та тепломодернізації споруд міста – зазначив очільник громади. Цікавить місто Котермака і досвід в комунальній сфері, особливо в питанні боротьби з стічними водами.

Німецькі партнери наголосили, що і самі вчаться на своїх помилках, однак мають чимало досягнень у різних сферах життєдіяльності міста – тож готові ними ділитись із Дрогобичем.

Бургомістр Штефан Фассбіндер висловив думку, що їхнє місто готове запросити до себе на стажування чимало дрогобичан із різних сфер. Адже нові знання – нікому не зашкодять.

Дякуємо Вам за теплий прийом та те, що дозволили пізнати Ваше місто із різних напрямків. Ми високо цінуємо те, що допомога, яку свого часу ми скеровували в Дрогобич в медичну сферу та освіту – використовується за призначенням та приносить користь. Вражають і Ваші успіхи в питанні спорудження житла для ВПО. Ви відкрили два будинки для переміщених осіб в Дрогобичі та Стебнику. І споруджуєте нове житло. Для нас це теж актуально, бо чимало українців через війну мігрували у Німеччину. Тому маємо багато спільних точок дотику та спільної праці попереду, – підкреслив Бургомістр Штефан Фассбіндер.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews