Влада працює

Про державний контроль за цільовим використанням коштів, наданих батькам для догляду за дитиною-інвалідом

Нормами порядку надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітямінвалідам, затвердженого наказом Мінпраці, Мінфіну, МОЗ від 30.04. 2002 №226/293/169, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 31.05. 2002 за № 466/6754 (зі змінами) (далі – Порядок) визначено, що в окремих випадках, при неможливості отримати довідку про спільне проживання законного представника з дитиною-інвалідом, орган соціального захисту населення здійснює обстеження дому і складає акт обстеження з висвітленням цих фактів. Крім того, у разі неможливості документального підтвердження факту догляду, який визначає право на призначення надбавки на догляд за дитиною-інвалідом, за бажанням особи здійснюється обстеження на дому і складається акт обстеження сім'ї, у якій виховується дитина-інвалід, обстеження здійснюється комісією у складі депутата місцевої ради (за згодою), посадової особи районного управління соціального захисту населення і двох сусідів.

Одночасно, з метою недопущення випадків неналежного виконання батьківських обов'язків по догляду за дітьми, в тому числі дітьми-інвалідами, та перевірки умов проживання дітей службами у справах дітей, органами опіки та піклування, державними соціальними інспекторами проводяться спільні обстеження сімей, в яких є діти, в тому числі дітиінваліди.

У разі виявлення, чи за повідомленням служби у справах дітей, медичних працівників, центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, прокуратури, інших установ, організацій обставин, які можуть призвести до витрачання не за призначенням коштів державної соціальної допомоги та надбавки на догляд, призначеної на дітейінвалідів їх батьками, опікунами (піклувальниками), органами соціального захисту населення мають вживатися заходи щодо припинення (відновлення) виплати в інтересах дитини.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України на органи державної влади, їх посадових осіб покладено обов'язок діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

На підставі вищевикладеного, органи соціального захисту населення повинні діяти в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Законом України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітямінвалідам» та Порядком «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітямінвалідам», тобто обстеження родин, в яких виховуються дітиінваліди мають здійснюватися в окремих випадках у разі необхідності.

Галина ЛОЖОВСЬКА, заступник начальника управління соціального захисту населення.

750792535
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.