Головна / Влада працює / Про оплачувані громадські роботи в Сокальському районі

Про оплачувані громадські роботи в Сокальському районі

Оплачувані громадські роботи небезпідставно вважаються одним із важливих напрямів активної політики зайнятості та надання соціальної допомоги тим, хто її потребує. Варто зазначити, що громадські роботи  це не одноразова акція, а продумані заходи перехідного етапу, покликані полегшити й прискорити адаптацію безробітних, а також допомогти тим, які тривалий час не працювали, або вперше шукають роботу, набути певних трудових навичок для успішної конкуренції на ринку праці.

Про важливість цих робіт можуть свідчити такі факти. У сільських радах не вистачає коштів на благоустрій сіл, цвинтарів, Народних домів, дитячих садочків. Але шляхи вирішення проблеми наведення порядку знайти можна, якщо дуже захотіти. Так знайшли вихід із ситуації голови сільських рад у співпраці зі службою зайнятості.

У 2011 році взяли участь у громадських роботах 430 осіб. Упродовж січняквітня цього року – 106. Охайний, чисто прибраний центр села, побілені акуратні паркани – це їхніми заслуга. У Телязькій сільській раді за допомогою безробітних перекрили дах дитячого садочка, провели поточний ремонт Народних домів сіл Теляж та Ульвівок, навели лад у Народних домах Хоробрівської, Стенятинської, Смиківської, Свитазівської сільських рад. Силами безробітних впорядковано цвинтарі у селах, котрі належать до Поторицької, Лучицької, Волицької, Тартаківської сільських рад.

Не можна не відзначити роботу безробітних, котрі працювали у ФСК «Сокаль». Адже це їх зусиллями впорядковано стадіон, проведено поточний ремонт адмінбудинку стадіону, поремонтовано огорожу.

Районний центр зайнятості ніколи не стояв осторонь проблем людей. До громадських робіт залучались безробітні й по інших напрямках (проведення інформаційнороз’яснювальної роботи серед працедавців та жителів району щодо переваг офіційного оформлення трудових відносин, догляду за хворими у закладах охорони здоров’я, впорядкування придорожніх смуг, впорядкування архіву та ін.).

На оплату праці осіб, зайнятих на громадських роботах, Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у 2011 році було використано 376,1 тис. грн., у 2012ому – планується використати 360 тис. грн.

Важливим є не лише те, що люди, котрі працювали на оплачуваних громадських роботах за скеруванням центру зайнятості, принесли користь своєму селу та громаді, а й те, що у них з’явилася можливість заробити гроші для утримання сімей, нехай і невеликі, зате чесною, і, без перебільшення – почесною і потрібною для села і людей, працею. Ці люди приносять у наше життя не просто порядок і охайний вигляд села чи міста, а й – повагу до будьякої чесної праці, яка є характерною і обов’язковою ознакою усіх цивілізованих суспільств і запорукою їх процвітання.

Хотілося б зазначити, що основним завданням цієї статті є не показ досягнень, а акцент на значущості оплачуваних громадських робіт у повсякденному житті мешканців району, на їх необхідності та важливості.

Людмила ВЕСЕЛОВА, начальник відділу взаємодії з працедавцями Сокальського РЦЗ.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

4 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!