Влада працює

Про підготовку до зими, фінансову дисципліну…

На колегії райдержадміністрації, яка відбулась 16 серпня і яку вела голова РДА Наталія Карташова, розглянули п'ять питань. Перед тим як надати слово першому доповідачеві, вона поінформувала присутніх про те, що найбільш наболіле питання – про стан доріг – розглядали напередодні на засіданні робочої групи у Львівській ОДА. Картина така: почали ремонтувати дорогу Р-15 – це напрямок Ковель – Жовква – Львів. У межах нашого району довжина цієї дороги 47,7 км. Щодо цих питань, на жаль, не проконсультувались з керівництвом району. З боку кордону з Волинню роботи виконує одеська компанія "Автомагістраль-південь", її відтинок – від Волині до Червонограда. Від Червонограда до Великих Мостів роботи проводитиме Жовківська ДЕД, яка, знаємо з гіркого досвіду, проводить їх незадовільно. Тому очільник РДА запропонувала, щоб всю дорогу ремонтувала одеська компанія. І ще одне проблемне питання, яке райдержадміністрація виносила на розгляд – це виділення коштів на ремонт доріг Сокаль – Червоноград і Червоноград – Перетоки, бо зривається робота господарського комплексу району, зокрема, через те, що не можуть підвезти молоко, на межі закриття – СП "Скомекс". Прийнято рішення про виділення 700 тис. грн. на ремонт дороги Червоноград-Перетоки. Зараз проводиться тендер, і невдовзі, десь на кінець серпня – початок вересня, розпочнуть ремонтні роботи. Наталія Павлівна також звернула увагу на незадовільний ремонт райавтодором дороги Сокаль-Червоноград: тепер вона ще в гіршому стані, ніж була.

Про підготовку територіально-господарського комплексу району до роботи в осінньо-зимовий період вів мову начальник відділу житлово-комунального господарства, цільових програм та розвитку інфраструктури РДА Олег Юзефик. Про стан готовності своїх підприємств також доповіли начальники КП "Сокальтеплокомуненерго" та відділу освіти – Володимир Кіпень та Роман Монастирський, головний лікар Сокальської ЦРЛ Роман Швед, в. о. начальника відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Мирослава Михайлюк. О. Юзефик детально проаналізував стан готовності комунальних підприємств до зими, зупинився на проблемах, які потрібно вирішити.

Відзначалось, що до 16 вересня необхідно виконати всі заплановані роботи з підготовки об'єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери до опалювального сезону, а також завершити підготовку котелень, своєчасно завезти вугілля в установи бюджетної та соціальної сфери, керівникам житлово-комунальних підприємств взяти під особистий контроль ведення претензійно-позовної роботи, погасити заборгованість з оплати використаних у цьому році енергоносіїв, а також забезпечити щомісячну оплату їх поточного споживання. З метою належного утримання доріг, до 1 жовтня ц. р. райавтодор, комунальники повинні завершити заготівлю протиожеледно-посипального матеріалу та солі.

Друге питання – "Про стан фінансово-бюджетної дисципліни у Сокальській міській раді" – доповіла в. о. начальника Червоноградської об'єднаної державної фінансової інспекції Олександра Гринюк (співдоповідав заступник голови міської ради Олег Олійник). Вона зазначила, що проведеною ревізією виконання міського бюджету та фінансово-господарської діяльності Сокальської міської ради за період з 1 червня 2010 по 1 січня 2013 р. встановлено порушення, що призвели до втрат фінансових ресурсів на суму 710,13 тис. грн., та порушення, що призвели до втрат на суму 46,2 тис. грн. На сьогодні час є проблема неповного вжиття заходів щодо відшкодування сум незаконних видатків та надходження фінансових ресурсів, зокрема не відшкодовано незаконні витрати в сумі 51,76 тис. грн., які допущено внаслідок оплати завищеної вартості ремонтно-будівельних робіт та робіт, виконаних відділом профілактичної дезінфекції району. Крім цього, до міського бюджету не надійшли кошти від замовників будівництва в сумі 511,58 тис. грн.

Про роботу Сокальського районного управління юстиції доповів Андрій Олесько. Зазначалось, що працівникам управління юстиції необхідно спільно з РДА проводити виїзди в місцеві ради з метою надання правової допомоги та консультацій, розробити буклети на правову тематику та розповсюдити для злагодженої роботи закладів освіти та культури району.

Велику дискусію викликало питання "Про роботу реєстраційної служби Сокальського районного управління юстиції", доповідав начальник цієї служби Микола Парій. Як зазначила Наталія Карташова, на роботу цієї служби в райдержадміністрацію надходить багато скарг. Найчастіше люди не можуть приватизувати земельні ділянки. І все – через малий штат служби. Керівництво РДА вирішило звернутися до Львівської облдержадміністрації з проханням щодо збільшення штатної чисельності сектору державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби.
Цьому обіцяла посприяти і присутня на колегії начальник реєстраційної служби ГУ юстиції у Львівській області Любов Ясінська. Також йшла
мова про те, що потрібно шукати приміщення для архіву цієї служби.

Вперше на засіданні колегії слухали питання "Про взаємодію районного відділу ГУ МВСУ у Львівській області з Сокальською районною державною адміністрацією та її структурними підрозділами", доповідав начальник Сокальського райвідділу міліції Володимир Спічак. Як зазначив доповідач, а також голова координаційно-методичної ради з правової освіти населення Марія Христинич, така співпраця, підтверджена конкретними справами, є. Але потрібно запровадити практику проведення спільних засідань колегій та нарад з питань боротьби зі злочинністю, забезпечити виконання заходів Програми профілактики злочинності серед неповнолітніх в районі на 2013 рік та спільно з райдержадміністрацією та районною радою забезпечити її фінансування тощо.

З усіх питань колегія прийняла відповідні рішення.

Валентина БЛУДОВА.

Голос Сокальщини на GoogleNews