Головна / Влада працює / Про профілактику, безпритульність та правопорушення

Про профілактику, безпритульність та правопорушення

На першому в цьому році засіданні колегії Сокальської райдержадміністрації розглянуто важливі питання. Але спочатку голова Сокальської РДА Наталія Карташова поінформувала присутніх про те, якої шкоди завдала Сокальщині льодяна стихія і які заходи вживають, аби ліквідувати її наслідки, а також розповіла про деякі кадрові зміни, які відбулися у відділах райдержадміністрації.

З першого питання «Про реалізацію у 2012 році заходів з виконання Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року в Сокальському районі» доповідала начальник відділу з питань профілактики бездоглядності, безпритульності та правопорушень серед дітей служби у справах дітей Сокальської райдержадміністрації Марія Нечай, котра, зокрема, підкреслила, що було розроблено план заходів з виконання у 2012 році Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року в Сокальському районі», який затверджено розпорядженням голови райдержадміністрації від 9 серпня 2012 року №394. Структурні підрозділи РДА у 2012 році виконували заходи даної програми. Її мета – забезпечення захисту прав дітей різних категорій: інвалідів, сиріт та позбавлених батьківського піклування, з кризових сімей – збереження здоров’я дітей, оздоровлення, освітній та культурний розвиток, запобігання бездоглядності, створення умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї. Потім доповідач зупинилася на розділах програми.

Охорона здоров’я та формування здорового способу життя дітей

З метою підвищення якості та збільшення обсягу медичних послуг, що надаються дітям, в діяльність лікувальнопрофілактичних закладів району впроваджено клінічні протоколи надання медичної допомоги дітям. В КЗ СРРЛО «Сокальська центральна районна лікарня» впроваджено масовий скринінг новонароджених на фенілкетонурію, гіпотиреоз, адреногенітальний синдром і муковісцидоз. Обстежено 1149 новонароджених або 96%. В районі на обліку є 428 дітейінвалідів до 18 років. Проводиться безкоштовне їх забезпечення медикаментозними препаратами і виробами медичного призначення. Санаторнокурортним лікуванням торік охоплено 5 дітейінвалідів. Для потреб дітейінвалідів у 2012 році використано 130800 грн., на одного – 305, 6 грн.

Протидія ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та наркоманії

З метою інформування дітей шкільного віку про те, як захистити себе від захворювання на ВІЛ/СНІД, формування толерантного ставлення до ВІЛінфікованих і хворих на СНІД дітей в навчальних закладах району в 2012 році, традиційно до Дня боротьби зі СНІДом, тривали тижні профілактики передачі ВІЛ/СНІДу.

На базі Сокальського НВК «ЗШ ІІІІ ст. №4 – ліцей» проведено районний фестивальконкурс «Молодь обирає здоров’я!», а учні Поторицької школи – переможці районного, взяли участь в обласному.

Працівники служби у справах дітей в 2012 році з метою профілактики негативних явищ в дитячому середовищі провели 41 лекцію з дітьми в навчальних закладах та бесіди з дітьми у 18 пришкільних таборах району.

На Сокальщині був задіяний проект: «Покращення діагностики та лікування туберкульозу серед груп високого ризику у сільській місцевості та у малих містах України», спільно з волонтерами здійснено 38 виїздів у населені пункти щодо його презентації, 986 осіб протестовано на діагностику туберкульозу.

Оздоровлення та відпочинок

Дітей шкільного віку від 7 до 17 років у районі – 8829, оздоровлено – 5223 (59%). Відділ у справах молоді та спорту спільно з відділом освіти райдержадміністрації впродовж літа минулого року організували відпочинок 1896 дітей пільгових категорій, а саме: дітейсиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 73, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей – 1752, дітей з особливими потребами – 71.

Освіта

Шкільні бібліотеки систематично поповнюються навчальнометодичною, періодичною та художньою літературою; залучено до занять у гуртках в позашкільних навчальних закладах 2781 учень (30 відсотків від загальної їх кількості).

У Сокальській МАН навчається 390 дітей.

Культурний і духовний розвиток дитини

В освітніх округах проведено конкурс «Таланти твої, Україно». Участь у ньому взяли 140 дітей з 45 навчальних закладів. У районному етапі Міжнародного мовнолітературного конкурсу учнівської молоді ім. Тараса Шевченка взяло участь 65 школярів. Проведено також районний етап міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика, учасниками якого були 290 учнів.

У другому районному етапі Всеукраїнського конкурсу серед учнів 811 класів загальноосвітніх навчальних закладів «Об’єднаймося ж, брати мої!», взяли участь 112 школярів. Конкурс проводився у номінаціях: «Література», «Історія України та її державотворення», «Образотворче мистецтво», «Декоративноприкладне мистецтво».

Пластуни Сокальщини (станиці «Сокаль», «Хлівчани») активно долучилися до участі у відзначенні національнопатріотичних свят, до патріотичновиховної, культурнопросвітницької, спортивної, краєзнавчої та туристської роботи серед учнівської молоді.

Зокрема, були учасниками ювілейної міжкрайової пластової зустрічі, а також літніх скаутських пластових таборів.

Захист прав дітей різних категорій. Соціальне забезпечення та підтримка сімей з дітьми

Працівники районного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей проводили інформаційно-роз’яснювальну роботу серед батьків щодо відповідального ставлення до виконання ними батьківських обов’язків.
РЦ СССДМ проведено захід «Тато, мама і я – щаслива сім’я». А для прийомних сімей в ОЛК «Ровесник» – акцію «Рівний – рівному», в якій взяло участь 200 дітей.

Запобігання соціальному сирітству, подолання бездоглядності та безпритульності серед дітей

На 1 січня 2013 року на обліку дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, служби у справах дітей Сокальської райдержадміністрації перебувало 86. Торік поставлено на профілактичний облік 38 дітей з 20 сімей. Працівники служби у справах дітей здійснили 122 виїзди в сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах з метою обстеження житловопобутових умов проживання неповнолітніх, попереджено 62х батьків про відповідальність за нетурботливе ставлення до дітей, надано гуманітарну допомогу 20 дітям. На комісію з питань захисту прав дитини Сокальської райдержадміністрації служба у справах дітей виносила питання стану виховання батьками дітей з 12 неблагополучних сімей, які перебувають на обліку.

Служба у справах дітей ініціювала притягнення до відповідальності вісьмох батьків, які ухилялися від належного виконання батьківських обов’язків по догляду за дітьми.

 З метою захисту прав та інтересів дітей службою у справах дітей райдержадміністрації в 2012 було підготовлено висновки про доцільність повернення в сім’ю з притулку для дітей Львова вісім неповнолітніх, які виховуються в п’яти сім’ях. Двох дітей, які торік там перебували, поставлено на облік, адже вони систематично залишають місце постійного проживання; троє малолітніх влаштовано в сім’ю опікуна.

Соціальний захист дітейсиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

В Сокальському районі забезпечено ведення електронного обліку дітейсиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб, що бажають узяти їх на виховання, а також тих, котрі опинилися в складних життєвих обставинах, функціонує ЄІАС «Діти» (система нагляду за захистом прав дітейсиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування). Станом на 1 січня цього року на обліку перебувало 139 дітейсиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 103 – під опікою громадян. Протягом року 12 дітей влаштовано під опіку, двох – повернено на виховання в сім’ї, чотирьох – усиновлено. Служба у справах дітей райдержадміністрації проводить роботу з пошуку потенційних усиновлювачів, прийомних батьків та батьківвихователів.

На обліку кандидатів в усиновлювачі перебуває шість подружніх пар. В 2012ому три подружні пари, які перебували на обліку усиновили п’ятеро дітей. Випадків скасувань усиновлення не було. В районі торік функціонувало сім прийомних сімей та один дитячий будинок сімейного типу, в яких виховувалося 17 дітейсиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Захист дітейінвалідів

У відділі освіти райдержадміністрації створено банк даних дітейінвалідів, які відвідують загальноосвітні навчальні заклади. В школах навчається 120 дітейінвалідів, а відвідують дошкільні навчальні заклади – 15. Протягом минулого року 30 консультацій для батьків, які виховують дітейінвалідів, надали психологомедикопедагогічні консультації.

У Сокальському НВК «ЗШ ІІІІст. №4 – ліцей» за індивідуальною формою навчається один учень з раннім дитячим аутизмом. Для цього в школі обладнано окреме приміщення, забезпечено корекційною програмою навчання, дидактичним обладнанням. Учневі надається комплексна допомога практикуючого психолога та логопеда.

Ліквідація торгівлі людьми, сексуальної експлуатації, інших форм жорстокого поводження з ними

Протягом минулого року служба у справах дітей отримала шість повідомлень про вчинення насильства в сім’ях стосовно дітей.

На 1 січня 2013ого на обліку дітей, які зазнали насильства в сім’ї, перебувало 12 осіб, які виховуються в чотирьох сім’ях, з них четверо дітей зазнали фізичного насильства, а вісім – психологічного.

Сім’ї взято під соціальний супровід, поінформовано навчальні заклади про факти насильства над дітьми для залучення до роботи з учнями шкільного психолога. Працівники ВКМСД Сокальського райвідділу внутрішніх справ, осіб, які вчинили насильство в сім’ї, притягнули до адміністративної відповідальності за ст. 1732 КупАП. За клопотанням Сокальської райдержадміністрації про надання тимчасового притулку двох дітей, які зазнали психологічного насильства в сім’ї разом з матір’ю у вересні минулого року скеровано в центр соціальнопсихологічної допомоги у Львівській області.

Захист прав дітей, які вчинили правопорушення

До районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді звернулося 10 неповнолітніх засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, надано 42 індивідуальні консультації.

Між ВКМСД Сокальського РВ, кримінальновиконавчою інспекцією, службою у справах дітей райдержадміністрації є взаємопоінформування про неповнолітніх, які вчинили злочини та правопорушення, для про проведення профілактичної роботи з такими дітьми.

Міжнародне співробітництво

Уже традиційно школярі Сокальського району беруть активну участь у «Програмі обміну майбутніх лідерів FLEX», зокрема, учні Сокальської гімназії імені Олега Романіва, Сокальської спеціалізованої школи ІІІІ ст. №3, Великомостівського НВК «ЗШ ІІІІ ст. – ліцей» неодноразово перебували на навчанні в США. Так, і цього року учні пробували свої сили у цій програмі і чекають на результат.

 Учні та вчителі Сокальської спеціалізованої школи ІІІІ ст. №3 ще з 1997 року щорічно беруть участь у двосторонньому обміні з німецькою школою з м. Берлін Regenbogen.

На виконання у 2012 році заходів Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року у Сокальському районі» використано з районного бюджету 22 тис. 300 грн., а на лікування 12 дітей у Міжнародній клініці відновного лікування м. Трускавця – 57155 грн.

Певні зауваження та пропозиції щодо згаданої програми мали прокурор району Роман Шарко, голова РДА Наталія Карташова, керівник апарату РДА Марія Христинич, заступник голови районної ради Володимир Чуб.

Наступні питання про виконання заходів, спрямованих на запобігання та протидію корупції в Сокальському районі (доповідала керівник апарату РДА Марія Христинич), про звернення громадян, які надійшли до Сокальської райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування району за 2012 рік (головний спеціаліст загального відділу апарату РДА Наталія Кіселик), та про стан виконання розпоряджень і доручень голови облдержадміністрації та голови райдержадміністрації у структурних підрозділах райдержадміністрації за 2012 рік (завідувач сектору контролю апарату РДА Галина Васьків) розглянули оперативно. Доповідачі подали повну інформацію та проаналізували головні аспекти роботи. Прийнято відповідні рішення.

Оксана ПРОЦЬ.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

four × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!