Влада працює

Про профілактику правопорушень у молодіжному середовищі

У Сокальській РДА під головуванням керівника апарату райдержадміністрації Марії Христинич відбулась нарада, на якій ішла мова про профілактику правопорушень у молодіжному середовищі. В ній взяли участь працівники сектору взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної, оборонної роботи та запобігання і виявлення корупції, сільські голови, представники ОДПІ, центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, управління соціального захисту, міліції, служби у справах дітей, Сокальської виправної колонії №47 та інші.

Як зазначила Марія Христинич, це питання уже розглядали на засіданні координаційної ради в прокуратурі Сокальського району. В аналітичній довідці, яку надала прокуратура, зазначено, що в Сокальському районі цьогоріч є позитивна тенденція до зменшення злочинності серед неповнолітніх, однак проблемними залишаються питання профілактики злочинності, в т. ч. існуючої групової злочинності, є кримінальні правопорушення, вчинені особами, які вийшли з місць позбавлення волі.

Далі присутні розглянули розпорядження голови Сокальської райдержадміністрації Наталії Карташової, яке до виконання надіслали усім структурним підрозділам.

Корчівській, Карівській, Хоробрівській, Белзькій, Острівській, Жвирківській, Реклинецькій, Великомостівській, Сокальській, Жвирківській, Варязькій місцевим радам треба доопрацювати в плані профілактики злочинності, адже на території цих населених пунктів найчастіше скоюють правопорушення. Їм необхідно розробити план щодо осіб, які виходять з місць позбавлення волі. Голови міських, селищної та сільських рад зазначили, що часто дільничні інспектори міліції формально виконують свою роботу, не завжди добре володіють інформацією щодо жителів населених пунктів. Прозвучала пропозиція, щоб відновити будинок "шерифа" у Великих Мостах, добре було б його створити і у Тартакові.

Як зазначив начальник сектору дільничних інспекторів міліції Олександр Сідельник, станом на 1 вересня 2013 року в Сокалі на вулицях встановлено та працюють чотири камери відеоспостереження, згодом планують встановити ще кілька, в місцях масового згромадження молоді. Працівники кримінальної міліції в справах дітей виявили чотири факти доведення неповнолітніх дорослими особами до стану алкогольного сп'яніння. По п'яти випадках продажу неповнолітнім слабоалкогольних напоїв працівників закладів торгівлі притягнули до адміністративної відповідальності. Виявили чотири випадки вчинення насильства в сім'ї батьками щодо своїх неповнолітніх дітей. Міліціонери спільно зі службою у справах дітей, центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, відділами культури, освіти та ОДПІ провели 8 нічних та 49 денних рейдів по місту Сокаль та населених пунктах району, під час яких перевіряли торгові та розважальні заклади. Під час таких рейдів виявили сім фактів перебування неповнолітніх в громадському місці у стані алкогольного сп'яніння, чотири  доведення неповнолітніх дорослими особами до стану алкогольного сп'яніння, 22  куріння тютюнових виробів неповнолітніми в громадських місцях.

Керівник апарату Сокальської РДА Марія Христинич наголосила, що необхідно частіше проводити перевірки торгових об'єктів на предмет продажу алкогольних напоїв, тютюну неповнолітнім особам, а недобросовісних підприємців  притягати до відповідальності, позбавляти ліцензії.

Є скарги у прокуратуру Сокальського району щодо кафебару "Мостнафта", тут не дотримуються графіка роботи, продають алкогольні та тютюнові вироби. Головуюча на нараді дала вказівку правоохоронцям провести рейдову перевірку цього торговельного закладу і про результати поінформувати у Сокальську РДА та прокуратуру.

Для того, щоб неповнолітні, молодь не вживали алкоголь та не палили, треба їх заохочувати вести здоровий спосіб життя. Слушну думку висловили голови місцевих рад, які запитували, чому в цьому навчальному році немає спортивних гуртків у школах. Наприклад, у Великих Мостах та Белзі були філії, діти з радістю займалися спортом, а тепер немає тренерів, бо скоротили посади. Жвирківський селищний голова Іван Кошлай запропонував, щоб у неділю були відчинені бібліотеки у Завишні та Жвирці, бо діти у вихідний день там працюють за комп'ютерами.

Представники відділу освіти говорили про те, що психологи, вчителі, директори шкіл проводять бесіди з дітьми, схильними до правопорушень, також викликають на розмову батьків, але не всі вони приходять, бо розуміють, що їх діти чинять неправильно.

У підсумку присутні вирішили спільно працювати над профілактикою злочинності: щоб молодь, діти не ставали на хибний шлях, закликати їх до здорового способу життя.

Ольга ДИЛИН.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fourteen + twelve =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.