Головна / Влада працює / Про розподіл коштів районного бюджету програми “Дороги Сокальщини”

Про розподіл коштів районного бюджету програми “Дороги Сокальщини”

Як інформував «Голос з-над Бугу» в попередньому номері, у . Про перемогу Сокальщини в обласному конкурсі мікропроектів говорили голова районної ради Микола Пасько та виконавчий директор Асоціації місцевих рад Сокальщини Віктор Притулко.

Очільник районної ради також торкнувся й питання ремонту доріг у районі.

М. Пасько, зокрема, підкреслив, що «не менш важливо стоїть питання з ремонтом доріг загального користування. Нині на дороги району виділено чотири мільйони гривень. Дві сільські ради, які отримали субвенції з районного бюджету – це Реклинецька і Варязька – подали необхідні документи у Службу автомобільних доріг на ремонт доріг загального користування, які пролягають по їх території. Крім того є ще ряд сільських рад, які отримали субвенції. Зараз доопрацьовують документи, які будуть готові для реалізації програми «Дороги Сокальщини».

Далі він продовжив:

– У нас є ще нерозподілених 7,5 млн. грн. в районному бюджеті на програму «Дороги Сокальщини». Після того, як ми отримали офіційні результати конкурсу мікропроектів, будемо ініціювати проведення позачергової сесії, на якій розглянемо питання щодо розподілу коштів на мікропроекти і на дороги по «Програмі підтримки органів місцевого самоврядування» і по програмі «Дороги Сокальщини». І вони мають почати працювати. Загальний принцип реалізації мікропроектів є такий, який запропонувала обласна рада. Спочатку будуть освоєні спонсорські, або кошти громади, після того профінансують кошти з місцевих бюджетів. І лише тоді фінансуватиме районний і обласний бюджети, щоб завершити роботи.

Опісля голова районної ради відповів на запитання журналістів. Зокрема, їх цікавила ситуація з дорогою Р15 і коли будуть ремонтувати дорогу Сокаль – Бояничі.

М. Пасько наголосив, що дороги загального користування, які є на території Сокальського району не належать до жодної територіальної громади Сокальщини, проте вони належать до району і знаходяться на балансі Служби автодоріг Львівської області. Це державні дороги, їх мають фінансувати з обласного або державного бюджетів. Цим дорогам присвоєно спеціальні індекси для маркування: обласні або загальнодержавні.

Нині «Автомагістраль-Південь» проводить ремонт дороги Р15, на яку виділено 11 мільйонів гривень при кошторисній вартості минулого року 35 млн. грн.

Напевно, водії недобрим словом згадують ями через центр Поториці, особливо в дощ. Адже там загублено не один номерний знак. Минулого понеділка голова районної ради Микола Пасько, заступник голови районної ради Василь Бойко, Поторицький сільський голова Тарас Юхим, керівник ПП «Рома», спеціаліст Служби автомобільних доріг Львівщини, місцеві депутати та активісти визначились із обсягом робіт по водовідведенню та ліквідації аварійності на цьому відтинку дороги. Термін виконання: до наступного тижня має бути зроблений дефектний акт, а з понеділка очікують ремонту цієї дороги! Це буде перший об'єкт, реалізований по програмі Сокальської районної ради «Дороги Сокальщини». Плани і терміни, які ми передбачали, реальні.

Наступні об'єкти – дорога в Реклинці та Варяжі. Документи для Служби автомобільних доріг  вже готові від Лучиць, Боб'ятина, Княжого та Скоморох. «Автомагістраль-Південь» укладає асфальт на багатостраждальну дорогу Червоноград–Сокаль. Так що працюємо, не збавляючи темпів.

М. Пасько подякував усім небайдужим жителям Сокальського району, громадським організаціям, які контролюють якість виконаних робіт і заставляють підрядника робити ремонт доріг якісним, наголосив, що дорога Сокаль – Бояничі є стратегічною, оскільки пов’язує райцентр з трасою Р15, сусідньою Волинською областю та зв’язує нас з Європою. І запевнив, що районна рада робитиме все можливе, щоб дорога була зроблена і стала проїзною. Хоча це не просто, бо за підрахунками спеціалістів Служби автомобільних доріг, які складали дефектний акт, на ремонт дороги від Забужжя до повороту в с. Бояничі потрібно 13 млн. 700 тис. грн. (станом на березень 2016 року). Вартість асфальтного облаштування середнього ремонту: спершу ямковий, а потім шар асфальту, складає десь 600 гривень за квадратний метр. Служба автомобільних доріг оголосила тендер на виконавця робіт. Після відкриття пропозицій визначиться підприємство, яке займатиметься ремонтом. Потрібно думати, де знайти необхідні кошти для ремонту дороги.

Любов ПУЗИЧ.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

20 + ten =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!