Влада працює

Громадські активісти б’ють на сполох : Сокаль потопає в нечистотах

Державні закупівлі, бюджетні гроші, тендери  саме ці словосполучення ой як милують вухо спраглих до легкої наживи підприємливих ділків. Адже виконання робіт на замовлення держави  це майже завше хороші прибутки. Біда лише в тому, що горепідприємці під прикриттям чиновників не хочуть розуміти, що держава переважно замовляє в підрядника роботи, які життєво необхідні для вирішення тих чи інших складних соціальнопобутових проблем кожного громадянина.

Не стала винятком, а радше підтвердженням цього правила ситуація з каналізаційними відводами у Сокалі.

"Люди, які живуть в цьому районному центрі не з чуток знають, чують і бачать, як уже впродовж кількох років постійно прориває каналізацію. Попри суттєві незручності для самих мешканців Сокаля, ця проблема може перерости в екологічну катастрофу міжнародного масштабу. Адже усі нечистоти стікають в Західний Буг, який несе їх у Польщу, в басейн Вісли. А як ставляться до таких речей у Євросоюзі, ми усі добре знаємо",  окреслює проблему керівник ГО "Центр Політичних Студій та Аналітики" Наталія Тимчій.

За її словами, громадські активісти забили на сполох саме зараз, адже впродовж кількох років чиновники робили усе для того, аби збоку виглядало, що питання вирішується.

"У 2010 році тендер на реконструкцію насосних станцій у Сокалі виграє фірма "Енергомонтаж". Проте вже у 2011му один із засновників іншої фірми  "Західенергомонтаж" Ігор Цейтлін виходить із засновників підприємства та стає начальником управління ЖКГ Львівської облдержадміністрації, яке і є замовником робіт згідно тендерів. І за "дивним збігом обставин" кошти по тендеру 2010 року не надходять, і вже у 2011му тендер виграє "Західенергомонтаж" (дітище пана Цейтліна) на набагато більшу суму  2,5 мільйони гривень",  пояснює активіст ГО "Центр політичних студій та аналітики" Олег Козакевич.

Відтак бачимо не надто складну, але особливо дієву схему викачування бюджетних коштів: бізнесмен стає чиновником, його колишня фірма виграє мільйонні тендери, а нібито конкуренцію на торгах складає інша фірма-сателіт, яка хоче більше коштів на проведення робіт. Все просто, ясно, прибутково.

Проте найбільше обурює навіть не бажання наживи вправних ділків на наших з вами коштах (ці метастази працюють в нашій державі на кожному рівні). Через "тендерові гойдалки" проблема залишається і не вирішується.

"Згідно закону про доступ до публічної інформації ми офіційно звернулися до департаменту ЖКГ обласної адміністрації з вимогою надати нам копії документів по об'єкту "Реконструкція каналізаційних насосних станцій №1 та №2 у м. Сокаль Львівської області",  розповідає Наталія Тимчій.

Проте, за її словами, владний орган обмежився жалюгідною відпискою, у якій говориться, що "Головним управлінням житлово-комунального господарства обласної державної адміністрації за результатами проведених конкурсних торгів укладено договір із підрядною організацією.

Роботи по даному об'єкті не виконувались з причини відсутності в 2010-2011 роках державного фінансування заходів з реконструкції централізованих систем водопостачання і водовідведення за Загальнодержавною програмою реформування та розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки".

"Наші владоможці вміють писати відповіді на інформаційні запити, суть яких і так не є ні для кого секретом. Адже для виправлення ситуації потрібно співставити усі факти, проаналізувати: чому спочатку тендер виграє одна фірма, потім  інша (при чому перша стає недобросовісним нібито конкурентом другої)? Чому суми зростають? Чому керівник департаменту ЖКГ лобіює фірму, власником якої донедавна був? І так далі. І насамкінець найголовніше питання: скільки ще мають чекати мешканці Сокаля, скільки ще тендерів вони мають пережити, аби кошти врештірешт були виділені і роботи розпочалися? Невже потрібно вкотре осоромитися в Європі, дочекавшись, коли на сполох заб'ють поляки",  резюмує пані Тимчій.
Довідка:

"Дослідження було проведено львівським осередком Центру Політичних Студій та Аналітики завдяки підтримці американського народу, що була надана через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Інтерньюз. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ЦПСА та необов'язково відображає точку зору USAID, уряду США та Інтерньюз".
Останнім часом чимало сокальців обговорюють статтю, розміщену на деяких сайтах в Інтернеті, в якій піднято проблемне питання міста щодо каналізаційних відводів. Нижче подаємо її передрук.

Голос Сокальщини на GoogleNews