Головна / Влада працює / Від кількох хвилин залежить людське життя!

Від кількох хвилин залежить людське життя!

 Бутинська амбулаторія сімейної медицини розташована в центрі села. Це досить зручно для пацієнтів, бо можна добратися маршруткою, адже до послуг медиків звертаються не тільки бутинці, а й жителі з Піддовгого, Пристані, Заріки, Волиці, Шишаків, Двірців. Медичні працівники обслуговують 4760 осіб, це досить багато, а якщо взяти до уваги, що села досить віддалені одне від одного, то іноді на виклики їм доводиться їхати кілька кілометрів. Добре, що Сокальська ЦРЛ виділила для амбулаторії автомобіль швидкої допомоги, тож на виклик можна приїхати швидше, а деколи і від кількох хвилин залежить людське життя.

 Головний лікар Бутинської амбулаторії сімейної медицини Галина Рись розповідає, що нині працювати медиком в селі нелегко, але на роботу не нарікає. Жінка по сумісництву трудиться у Волицькому геріатричному пансіонаті. Тепер, каже Галина Богданівна, оскільки за новими законами медичний працівник повинен оглядати усіх небіжчиків, то деколи, відпрацювавши цілий день, навіть вночі, хочa втомлена, повинна іти на виклик. Ось така нелегка робота лікаря. 
 
Галина Рись розповідає, що в амбулаторію хворі звертаються з різними потребами: у когось підвищився артеріальний тиск, в іншого – хворе серце чи алергія. Нині побільшало сезонних захворювань – ГРЗ, ГРВІ. Усім тут завжди раді допомогти кваліфіковані лікарі, медсестри, фельдшер. Дітей, осіб похилого віку вони обслуговують вдома: вимірюють артеріальний тиск, роблять ін’єкції, ставлять крапельниці та ін.
 
Крім головного лікаря, тут працюють педіатр – Людмила Дем’янчук, фельдшер – Христина Березюк, акушер – Галина Білецька, медсестри – Марія Кулинич, Любов Кудрик, Марія Турчинська, лаборант – Марія Возняк, санітарка – Марія Булик. Двічі на тиждень приймає пацієнтів і стоматолог Галина Білецька, яка працює на півставки. Жителі Бутин та навколишніх сіл часто користуються її послугами, адже до Червонограда чи райцентру далеко, дорога недешева, а тут є все необхідне.
 
В амбулаторії можна здати матеріал для лабораторного дослідження: не треба витрачати зайвий час і гроші, добираючись до найближчої лікарні чи лабораторії.
 
Бутинська амбулаторія сімейної медицини, за словами медиків, забезпечена всіма найнеобхіднішими медикаментами для надання першої медичної допомоги. Найбільшою їх проблемою є відсутність газу в селі. В амбулаторію на прийом приходять і діти, і літні люди, і жінки, яким треба роздягнутися, тому опалюють приміщення дровами, електрообігрівачами, щоб було тепло.
 
Бутини – одне з найбільших сіл району, тому і не дивно, що дітей багато. Зустріла кількох малюків з матусями і в медпункті. Вони саме прийшли поміряти і зважити своїх діточок. Медичні працівники розповіли, що обслуговують понад шістдесят хлопчиків та дівчаток з першого року життя, а ще на обліку перебуває багато вагітних, з якими проводять патронажі, отже, дітей в селі і надалі не бракуватиме. Мами, які в цей час були в амбулаторії, поскаржилися, що не можуть на роботу влаштуватись, адже в селі немає дитячого садочка. Запитала маляток, чи хочуть ходити з ровесниками в садочок, ті ствердно похитали голівками. Ну що ж, нехай їхня маленька мрія здійсниться!
 
Ольга ДИЛИН.
 
Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

5 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!