Здобути збройну перемогу у цій війні не вигравши інформаційне протистояння, не вдасться. Тому необхідно працювати для зміцнення інформаційного простору України та розширення нашого іномовлення в світі.
Про це сказав голова Львівської обласної ради Петро Колодій під час Форуму громадськості «Україна в умовах неоголошеної війни», який відбувся сьогодні, 22 лютого, за участю Міністра інформаційної політики України Юрія Стеця.
Голова обласної ради зауважив, що Україна перебуває у вкрай складному становищі, оскільки український народ веде не лише збройне протистояння з потужним агресором, а й інформаційне. Зокрема, Петро Колодій відзначив, що протистояння України та Росії почалось не рік, не 20 і навіть не 100 років тому, а триває вже кілька століть – з моменту, коли Петро І, проголосивши Московію Російською імперією, вирішив зробити її спадкоємицею Київської Русі, натомість заперечивши Українську державу як таку. «З того часу Росія веде цілеспрямовану інформаційну війну проти України, а зараз перейшла до активного збройного протистояння», – сказав Петро Колодій.
Тому, на думку очільника обласної ради, на рівні із захистом рідної землі слід дбати про інформаційну незалежність і самодостатність. «Кожен з нас задля незалежності та миру в Україні повинен усвідомити, що жодних змін – ані економічних, ані ідеологічних, ані соціальних – не буде доти, доки інформаційний простір України перебуватиме в руках окупантів. Тому мусимо усі спільно працювати задля зміцнення інформаційного простору України та розширення нашого іномовлення в світі», – наголосив Петро Колодій.
Нагадаємо, сьогодні, 22 лютого, у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся Громадський форум «Україна в умовах неоголошеної війни». До роботи Форуму долучились керівники Львівської області, народні депутати України, представники наукових кіл, громадські діячі та представники засобів масової інформації.
Під час Львівського форуму громадськості «Україна в умовах неоголошеної війни» відбулось обговорення низки важливих тем, зокрема: «Інформаційна політика та безпека в умовах війни», «Культура як засіб захисту України від російської агресії» та «Національна ідентифікація українців в умовах війни».
В підсумку учасники Форуму вирішили продовжити його роботу. Про час і місце буде повідомлено додатково.