Влада працює

Петро Колодій: «У державі не зроблено кроків до зміцнення фінансової бази місцевого самоврядування»

Обласні депутати стурбовані тим, що обсяг додаткових дотацій з державного бюджету місцевим бюджетам Львівської області у 2013 році зменшено у порівнянні з 2012 роком у чотири рази. Про це сказав голова Львівської обласної ради, голова асоціації місцевих рад «Ради Львівщини» Петро Колодій у своєму виступі на розширеному засіданні асоціації за участі членів Дорадчої ради при голові Львівської обласної ради та народних депутатів.
 

Петро Колодій зазначив, що минулі два роки місцевим радам Львівщини довелося працювати в умовах звуження соціальних гарантій громадян, намагання позбавити самоврядування впливу на вирішення соціальної-економічних проблем регіону. На жаль, все це триває і сьогодні.
«Не змінилися і підходи до формування доходів місцевих бюджетів, особливо районних, – наголосив Петро Колодій. – Немає конкретних кроків до зміцнення фінансової бази місцевого самоврядування, не враховано багато пропозицій щодо вирішення невідкладних для нашої області питань. Є проблеми і з виконанням дохідної і видаткової частин місцевих бюджетів у році, що минає.
 

Ми дуже стурбовані тим, що обсяги додаткових дотацій з державного бюджету місцевим бюджетам Львівської області у 2013 році державою зменшено у порівнянні з 2012 роком у чотири рази. Наступного року область недоотримає 65 млн. грн. додаткової дотації вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів та 140 млн. грн. додаткової дотації на оплату праці працівників бюджетних установ. Це означає, що вже при прийнятті місцевих бюджетів може виникнути незабезпеченість асигнувань на виплату зарплати бюджетникам щонайменше на 200 млн. грн.
 

За підрахунками Асоціації міст України, в держбюджеті на 2013 рік дефіцит фінансових ресурсів місцевих громад на виконання делегованих державою повноважень перебуває на рівні 24,7%, тобто майже 30 млрд. грн.
 

Маємо сьогодні великі проблеми з казначейським виконанням обласного та місцевих бюджетів. В області, як і по всій Україні, фактично паралізована оплата всіх видатків місцевих бюджетів, крім соціально захищених. Обласна рада у листопаді місяці зверталася до Президента України та Кабінету Міністрів України з проханням втрутитися у вирішення цього питання, але отримали лише відписку з Адміністрації Президента».
 

Петро Колодій також висловив сподівання, що у 2013 році виконання обласних і державних програм в області буде на значно вищому рівні, адже Львівщина отримала потужне представництво у вищому законодавчому органі країни.

65993924
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.