Влада працює

Петро Колодій: На шляху вступу до ЄС Україна повинна скористатись досвідом Польщі у впровадженні низки реформ

Польща однією з перших визнала незалежність Української держави, і увесь час від 90-х років і до тепер українці відчувають цю підтримку, особливо щодо євроінтеграційних прагнень України. Сьогодні Польща виступає одним з найперших адвокатів нашої держави в Європарламенті та інших інституціях Європи.

На цьому наголосив голова Львівської обласної ради Петро Колодій під час перебування у Ряшеві (Жешув, Республіка Польща), де взяв участь в інформаційно-промоційній зустрічі, яку організувало восьмого листопада Підкарпатське воєводство у рамках транскордонної співпраці з Львівською областю.

Підкарпатське воєводство запросило до участі у цій зустрічі своїх партнерів з України, з якими воєводство має підписані угоди про співпрацю, а саме – представників Львівської, Тернопільської та Одеської областей. Львівську область на зустрічі представляли голова Львівської обласної ради Петро Колодій, депутати Львівської обласної ради Святослав Шеремета, Орест Шейка, Ярослав Кравченко, заступник начальника відділу внутрішньої політики та промоції регіону Львівської обласної ради Людмила Олдак, виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» Галина Литвин, а також представники Львівської обласної державної адміністрації.

Окрім того, на зустрічі були присутні студенти з України, які навчаються у вищих навчальних закладах Підкарпатського воєводства. Захід відвідали українські та польські дипломати: генеральний консул України у Любліні Іван Грицак, генеральний консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд, представник МЗС України у Львові В’ячеслав Войнаровський.

Голова Львівської обласної ради Петро Колодій, виступаючи на початку зустрічі, підкреслив її важливість: «Той складний шлях реформування, який пройшла Польща, сьогодні очікує й Україну. Польський досвід може допомогти нам у якнайкоротший час провести всі необхідні реформи, аби ми були рівноправними партнерами в європейському співтоваристві».

У своєму виступі Петро Колодій виокремив три пріоритетні напрямки в діяльності Львівської обласної ради: «Насамперед ми згортаємо дію деяких обласних програм і вилучений ресурс скеровуємо на підтримку українських військових, які перебувають на сході України. Другий пріоритетний напрям в діяльності обласної ради – енергозбереження. Оскільки ми розуміємо, що правильна енергетична політика – це суттєва зброя України проти Росії, яка всіляко намагається знищити економіку України. Третій пріоритет, який ставить перед собою Львівська обласна рада, – це транскордонна співпраця, написання міжнародних проектів, участь в яких відкриває перед українськими громадами нові можливості та доступ до європейських фондів».

Також голова обласної ради висловив сподівання, що студенти з України, які навчаються в Польщі, допоможуть в напрацюванні міжнародних проектів, які будуть реалізовувати українські громади в співпраці з європейськими партнерами.

Під час інформаційно-промоційної зустрічі представники Підкарпатського воєводства поділилися зі своїми колегами з України власним досвідом у проведенні адміністративної реформи, розповіли про позитивні аспекти децентралізації влади.

Значну увагу на зустрічі було приділено обговоренню європейського співфінансування у реалізації ключових проектів для розвитку регіонів. Зокрема, польські колеги акцентували на тому, що вони зацікавлені у налагодженні діалогу та передачі досвіду українським партнерам.

Також у рамках зустрічі на площі Ринок у Ряшеві відбувся благодійний концерт під відкритим небом «Співпраця без кордонів – Підкарпаття для України». У ньому взяли участь відомі виконавці як з Польщі, так і з України. Зокрема, усі з великим захопленням вітали український колектив «Скрябін» і польський гурт «Тарака». Кошти, зібрані під час концерту, а також речі, які зібрали жителі Ряшева, організатори передадуть в Україну для допомоги тим, хто їх найбільше потребує.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eleven − ten =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.