Довіру громадян до органів прокуратури необхідно відновити, а зробити це можна лише докорінно зламавши стару систему. Про це сказав голова Львівської обласної ради Петро Колодій на обговоренні діяльності прокурорів під час Революції Гідності, яке відбулось сьогодні, 18 лютого, у Прокуратурі Львівської області.
На розширеному засіданні колегії Прокуратури Львівської області за участі громадськості обговорювали дотримання конституційних прав громадян та нагляд за діяльністю органів місцевого самоврядування Львівщини у період революційних подій на Майдані.
Голова обласної ради нагадав прокурорам події річної давності – так звану Ніч гніву, коли обурена та незгідна з режимом громадськість увірвалась до приміщення прокуратури. Петро Колодій наголосив на тому, що після Революції Гідності українське суспільство вимагає якісних змін, продуктивних реформ та справедливих рішень.
Прокурор Львівської області Роман Федик констатував: «У час подій на Майдані, на жаль, органи прокуратури стали на бік антинародного режиму». За словами Романа Федика, на совісті прокурорів відкриття проваджень проти активістів, оскарження політичних рішень місцевих рад тощо.
Самі ж прокурори виправдовували свої дії чіткою вертикаллю підпорядкування Генеральному прокурору, посаду якого на той час обіймав Віктор Пшонка.
Як зазначив Прокурор області, більшість проваджень були закриті після 20 лютого, тобто, тоді, коли Янукович та Пшонка втекли з України.
Однак представники громадськості наголосили, що закриття кримінальних проваджень та відкликання позовів не звільняє прокурорів від відповідальності, а відтак вони очікують кадрових змін в органах Прокуратури Львівської області.