Влада працює

За ініціативи Ігоря Новосада залучено інвестиції для заміни освітлення у Сокальському районі та м. Червоноград

За ініціативи Ігоря Новосада в Києві відбулась робоча зустріч членів громадської організації «Сокальська фундація». Традиційно, вона пройшла в будівлі бюро Української грекокатолицької церкви. Члени організації привітали нашого земляка – ексміністра закордонних справ Андрія Дещицю з призначенням послом України в Польщі. Відбулась розмова, в ході якої були обговорені питання перспектив співробітництва Сокальського району, Червонограда і Польщі, спрощення візового режиму тощо. Учасники зустрічі також побажали новопризначеному дипломату плідної праці на благо України та рідного краю. Андрій Дещиця в свою чергу зазначив, що буде домагатися прийняття безвізового режиму до країн Євросоюзу. Попередньо досягнуто домовленностей про посилення зв'язків України та Польщі, продовження вже діючих програм транскордонного співробітництва.

Результатом роботи громадської організації «Сокальська фундація» за цей короткий час (з квітня 2014 року) є залучення інвестицій для заміни освітлення у Сокальському районі та м. Червоноград.

Ці інвестиції допоможуть зекономити місцевим радам від 40 до 70% коштів за електроенергію та енергоносії. За попередніми даними, економія на рік лише по Сокальському району повинна скласти 46 млн. грн. Половина з цих коштів піде на погашення інвестицій, друга – залишиться на потреби району!

Ще одним результатом зустрічі стало створення Благодійного фонду «Надбужжя». Сталося це 15 жовтня. Його співзасновниками є Ігор Новосад, Андрій Дещиця, отець Роман Небожук, Володимир Демчак та Ігор Дацюк. Мета створення організації – підтримка благодійних проектів у Надбужанському краї, реалізація проектів, які дозволять популяризувати Сокальщину та весь регіон в Україні та закордоном, створити додаткові можливості для залучення туристів, а це – розробка піших і велосипедних маршрутів, карт принад нашого краю, розвиток екотуризму. В планах – реалізація проекту «Белз – місто трьох культур» та створення Центру паломництва на святому місці явлення Богородиці на українськопольському кордоні в районі сіл Корчмин і Стаївка.

ДОВІДКА: «Сокальська фундація» – неурядова організація, створена у Києві. Перше засідання відбулось в квітні 2014 року. Її учасниками тоді стали кандидат в народні депутати Ігор Новосад, Андрій Магера, Володимир Демчак, підприємець Василь Кравець, виконавчий директор Центру Патріаршої курії протоієрей о. Роман Небожук, співак Віталій Сачок, сотник 10 Сокальської сотні Самооборони Майдану Михайло Бондар, голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк, підприємець Юрій Мандрик, журналіст і громадський діяч Олександр Новацький.

Долучитись до організації виявив бажання і ексголова РНБО, очільник «Самооборони Майдану» – наш земляк Андрій Парубій та інші відомі вихідці з нашого краю. Мета створення своєрідного клубу земляків – лобіювання інтересів краю, залучення інвесторів, популяризація Сокальщини та регіону.

Олекса НОВИЙ.

На фото: Андрій Дещиця, отець Роман (виконавчий директор патріаршої курії Української грекокатолицької церкви), Ігор Новосад.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nineteen − 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.