Головна / Влада працює / Майже на 150 соціальних об’єктів Сокальщини виділено бюджетне фінансування

Майже на 150 соціальних об’єктів Сокальщини виділено бюджетне фінансування

В п’ятницю, 5 серпня, відбулася VIII позачергова сесія VII скликання Сокальської районної ради. Традиційно, на початку роботи пленарного засідання голова районної ради Микола Пасько привітав депутатів, у яких дні народження припали на міжсесійний період: Василя Сорочука, Андрія Сенюка, Олега Іванчину, Петра Андрущака, Ігоря Гуза, Миколу Дем’яновича, Романа Волоса.

Очільник райради також розповів про поїздку в складі делегації Львівщини до Луганської області з допомогою українським воякам, подякував усім, хто долучився до цієї справи: депутатам районної ради Роману Шевчуку, Михайлу Веклину, Ігорю Плечіню, Олегу Кожушку, Василю Сорочуку, депутату Сокальської міської ради Віталію Трошину, працівникам районного відділу культури в особі його начальника Мирослави Михайлюк, Благодійному фонду “КарітасСокаль” (менеджер Мар’яна Яремчук), громадам Лучицької (голова Володимир Черечін) та Карівської (голова Мирослав Кінас) сільських рад (більш детально про це вже було надруковано в “Голосі знад Бугу” за 3 серпня).

Потім депутати обрали лічильну (Василь Сорочук, Володимир Пограничний, Мирослава Ігнатюк) та редакційну (Наталія Дашковська, Євгенія Плетінка, Богдан Петрашкевич) комісії.

Як сказав Микола Пасько, основне питання – це внесення змін до показників районного бюджету. Справедливий розподіл субвенційних коштів з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціальноекономічного розвитку територій, згідно з постановою Кабінету Міністрів України №395. Ці кошти  велика заслуга нашого мажоритарного депутата ВРУ Олега Мусія. •9,580 млн. грн. розподілено між 46 об’єктами, плюс дорога СокальСтоянів (ділянка від Тартакова до Радехівського району), а також на будівництво басейну в школіінтернаті м. Сокаль. Цього року має бути проведено ремонт 128 соціальних об’єктів та 20 доріг в Сокальському районі. Ремонтні роботи можна побачити чи не в кожному селі. Це у великій мірі стало можливим завдяки добрій та злагодженій роботі всіх гілок влади району протягом 2015 року, що дало суттєве перевиконання дохідної частини районного бюджету і можливість виділити на соціальноекономічний розвиток майже 15 мільйонів гривень.

На пропозицію голови фракції ВО “Батьківщина” Олега Кожушка було включено до порядку денного питання “Про звернення до Сокальської районної державної адміністрації, Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради щодо представлення до присвоєння звання “Заслужений лісівник України” депутата райради, керівника ДЛГП “Галсільліс” Миколи Дем’яновича.
В загальному на позачерговій сесії розглянули п’ять питань.

З першого  “Про внесення змін до показників районного бюджету на 2016 рік”  доповіла начальник фінансового управління Сокальської райдержадміністрації Галина Леонова:

– Проект рішення в основному передбачає внесення змін до показників районного бюджету для виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 р. №395 “Деякі питання надання у 2016 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціальноекономічного розвитку окремих територій”. Даною постановою для Сокальського району з державного бюджету передбачено 9580000 грн., визначено перелік об’єктів (заходів).

Загальна сума субвенції розподілена:

– для відділу освіти  на фінансування капітальних видатків по закладах освіти в сумі 1763389 грн.;

– для закладів охорони здоров’я в сумі 320942 грн.;

– для відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської РДА  на капітальний ремонт Сокальського народного дому 273704 грн.;

– для місцевих рад району (Боб’ятинська, Двірцівська, Домашівська, Жужелянська, Корчівська, Княжівська, Опільська, Переспівська, Поторицька, Смиківська, Хоробрівська, Хлівчанська, Тудорковицька сільські, Белзька, Великомостівська, Сокальська міські ради)  на проведення заходів з будівництва, реставрації, капітального ремонту закладів, що фінансуються з місцевих бюджетів, в сумі 6221965 грн.;

– для обласного бюджету, як головного розпорядника коштів по Сокальській санаторній школіінтернат для дітей хворих на сколіоз, на будівництво критого басейну, в сумі 1000000 грн.

Крім цього, проектом рішення пропонується провести перерозподіл видатків по відділу освіти Сокальської РДА з метою співфінансування проекту та залучення в районний бюджет коштів фонду соціальних ініціатив по заміні вікон в Сокальській ЗШ ІІІІ ст. №4, шляхом перенесення економії коштів по твердому паливу на капітальний ремонт, в сумі 130000 грн.

– Проектом рішення також пропонується виділити кошти на Програму відпочинку дітей учасників АТО та постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС Сокальського району на 2016 р. в сумі 74480 грн. та на Програму соціального захисту окремих категорій населення Сокальського району на 2016 р. в сумі 39140 грн. для виплати допомог ліквідаторам аварії на ЧАЕС.

23 депутати проголосували за цей проект рішення (включаючи поправки Володимира Пограничного).
З наступного  “Про затвердження міжбюджетних угод на 2017 рік”  також доповіла Г. Леонова. Депутати підтримали і це питання (23  “за”), затвердивши міжбюджетні угоди на 2017 рік про передачу видатків по наданню медичної допомоги мешканцям Сокальського району в медичних закладах Львова на суму 262200 грн., та Червонограда на суму 1650000 грн. Роз’яснення з цього питання надав головний лікар КЗ СРРЛО “Сокальська ЦРЛ” Роман Швед. Він також відповів і на запитання депутата міської ради Юрія Товарянського щодо скерування на обстеження дітей для покращення та лікування в них зору в обласну лікарню, бо в поліклінці практично відсутній лікарокуліст, який перебуває на медоглядах в райвійськкоматі.

Далі районні обранці прийняли звернення до Президента України, Кабінету Міністрів і Верховної Ради щодо встановлення мораторію (заборони) на введення з 1 липня 2016 року в дію підвищених цін і тарифів для населення на послуги ЖКГ в Сокальському районі з пропозиціями та поправками депутата Олега Кожушка. Його зачитав депутат Олег Солодяк (рішення та звернення надруковані на 3й стор.).
Підтримане також звернення до Сокальської РДА, Львівської ОДА, Львівської обласної ради щодо представлення директора ДЛГП “Галсільліс” М. Дем’яновича (за сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток лісового господарства та з нагоди професійного свята  Дня працівника лісового господарства)  до присвоєння почесного звання “Заслужений лісівник України” •(22  “за”).

Проблемним в районі є питання, пов’язане з горінням терикону ПАТ “Львівська вугільна компанія” та ситуація у навколишніх населених пунктах. Тому, за пропозицією депутата Володимира Пограничного, прийнято звернення районної ради до Кабінету Міністрів України та Ради національної безпеки та оборони України щодо оголошення зоною надзвичайної екологічної ситуації територій сіл Городище, Волсвин, Бендюга, Межиріччя, Сілець, смт. Гірник, міст Соснівка і Червоноград. Свою думку з цього приводу також висловив депутат обласної ради Сергій Касян, наголосивши, що в мешканців цих сіл спостерігається загострення хвороб. А для виділення коштів на гасіння та рекультивацію терикону, на його думку, потрібно звернутися за фінансовою допомогою до комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради.

У “різному” виступив керівник благодійного фонду “Рідне Полісся”, генерал у відставці, колишній військовий дипломат Петро Гаращук. Він разом зі побратимом, генералом у відставці В’ячеславом Стасюком привезли у Сокальську ЦРЛ медичне обладнання. В загальному Фонд уже надав військовим госпіталям та лікарням, де лікуються захисники Батьківщини, медичне обладнання на суму майже тридцять мільйонів гривень. Генерал попросив усіх робити добро для людей. Свою думку щодо розмитнення медичного обладнання висловив і народний депутат України Михайло Бондар.

На цьому позачергова сесія завершила роботу. Всі разом дружно заспівали Славень.

Наш кор.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!