Влада працює

Понад 18 мільйонів гривень з міського бюджету Львова скерували на допомогу дітям полеглих захисників

Сьогодні виконком Львівської міської ради затвердив чергові списки на надання допомоги 50 тисяч гривень дітям загиблих захисників і захисниць України та дітям військових з інвалідністю 1-ї групи (що отримана через війну).

Зараз виплату отримають 53 дитини, батьки/опікуни яких подали заяви про таку допомогу до Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій. З них 23 дитини отримають по 50 тис. грн, а 30 дітей отримають виплату ще й за минулий рік, оскільки через відсутність необхідних документів (що засвідчують статус родини загиблого), не змогли подати заяви торік: тобто вони отримають 100 тис. грн – по 50 тис. грн за 2023 та 2024 роки. Загальна сума цих виплат складе 4 150 000 грн.

У 2023 році допомогу 50 тис. грн отримали 279 дітей захисників на загальну суму 13 950 000 грн.

Загалом, станом на зараз, на виплату цієї допомоги з міського бюджету Львова уже скерували 18 100 000 грн.

Зазначимо, йдеться про щорічну адресну одноразову допомогу кожній дитині в розмірі 50 тисяч гривень на навчання та оздоровлення (до досягнення повноліття). Для отримання допомоги один з батьків або законний представник (опікун) подає заяву до Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій, що на вул. Пекарській, 41. Зразок заяви про отримання такої допомоги – у положенні.

Контакти Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій: м. Львів, вул. Пекарська, 41, телефон: 0739628325.

Довідка

Підтримка учасників війни та їх родин – це один з пріоритетів у Львові. Ще з 2016 до 2022 року дітям учасників АТО/ООС, які загинули (пропали безвісти) або померли, та Героїв Небесної Сотні, виплачували матеріальну допомогу до Дня святого Миколая в розмірі 10 тисяч гривень. За цей час допомогу отримали 912 дітей (віком до 18 років або до 23 – якщо навчаються за денною формою у виші).

Також з 2015 до 2022 року дітям учасників АТО/ООС, постраждалих учасників Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні, надавали одноразову матеріальну допомогу на оздоровлення. За цей час такі виплати отримали 3178 дітей захисників (віком до 18 років у розмірах по 3, 4, 6 та 7 тисяч гривень кожній дитині, залежно від категорій). Заявки на ці програми приймав Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій, що діє на вулиці Пекарській, 41.

Зазначимо, до початку повномасштабного вторгнення у Львові мешкало близько 7 тисяч учасників війни (АТО/ООС), зараз кількість наших воїнів в рази більша. Львівська міська рада робить усе для того, аби максимально допомагати їм. Це матеріальна підтримка, пільги, лікування, протезування і реабілітація, психологічні та юридичні консультації, адаптація до цивільного життя – через екскурсії, мистецтво та інші активності, підтримка ветеранського бізнесу та різні соціальні програми допомоги.

Голос Сокальщини на GoogleNews