У Дрогобич з робочим візитом завітав віце-консул посольства Республіки Польща у Львові Бартош Шеліга. Почесний гість мав зустріч із керівництвом міста в особі першого заступника міського голови Романа Бейзика, керуючого справами виконкому Віталія Вовківа, керівника управління культури та розвитку туризму ДМР Володимира Ханаса, керівника Департаменту міського господарства Андрія Паутинки, керівника КП «СМУ» Володимира Суди та представників польської громади міста.
Темою, яка об’єднала до діалогу став прикрий інцидент, який мав місце на старовинному кладовищі, що на вулиці Трускавецькій. Уся річ у тому, що під час виконання робіт із видалення аварійних дерев на території цвинтаря, підвело обладнання – не витривав трос, який призвів до падіння зрізаного дерева. Як наслідок – пошкоджень зазнали кілька надгробків.
Керівник КП «СМУ» Володимир Суда пояснив усім присутнім, що старовинне кладовище засаджене деревами, вік яких на сьогодні 100 та більше років. Чимало дерев потребують термінового видалення. Оскільки, кілька років тому місто мало прикрий інцидент, коли через буревій аварійні дерева на кладовищі попадали та наробили чималої шкоди, систематично проводяться роботи із їхнього видалення. Так, як на територію цвинтаря не можливо заїхати спеціальною технікою – доводиться до цієї справи залучати альпіністів. Однак, цього разу підвело обладнання, яке й призвело до завчасного падіння дерева. За що комунальники міста вчергове принесли свої вибачення перед польською громадою.
Коли слово взяв Роман Бейзик то запевни присутніх, що усі пошкоджені надгробки буде відновлено.
В свою чергу віце-консул посольства Республіки Польща у Львові Бартош Шеліга зазначив, що особисто побував на кладовищі та оглянув заподіяні збитки. Претензій польська сторона не має.
Звісно прикро, що трапився такий інцидент, бо в першу чергу кладовища – місце пам’яті та молитви за тими, хто давно не з нами. Однак, ми прекрасно розуміємо, що заїхати спеціальною технікою вузькими доріжками цвинтаря є не реально. Тому з розумінням ставимось до того, що в цьому випадку місце мав прикрий інцидент. Також бачимо, що територія кладовища потребує подальшого благоустрою та видалення аварійних дерев, яких тут ще чимало, – резюмував Бартош Шеліга.
Керівник Департаменту міського господарства Андрій Паутинка додав, що роботи із відновлення пошкоджених надгробків буде здійснено в комплексі загальних робіт з благоустрою та впорядкування кладовища спільно із Інститутом Полоніка (Польща), який займається захистом та відновленням культурної спадщини.
Оскільки, задовго до цього інциденту, було досягнуто домовленостей із Інститутом Полоніка щодо проведення масштабних робіт на цьому кладовищі. Мова іде про професійне видалення аварійних дерев, заміну паркану, встановлення нових доріжок на кладовищі, проведення загального благоустрою та інших необхідних й невідкладних робіт. Проєкт має стартувати уже цього року. Для цього буде створено спеціальну робочу групу.