Головна / Влада працює / В Сокалі відбулася презентація пожежно-рятувального автомобіля

В Сокалі відбулася презентація пожежно-рятувального автомобіля

 Того дня перехожі в центрі Сокаля зупинялись і з цікавістю оглядали великий червоний автомобіль, що стояв на площі перед колишнім кінотеатром «Мир». Юрба із захопленням розглядала його «нутрощі», начинені різноманітним приладдям. Біля автомобіля вишикувались пожежники у спецодязі.

 
Презентацію пожежнорятувального автомобіля відкрив голова районної ради Ігор Дацюк:
 
– Сьогодні ми зібралися з радісної нагоди: в рамках реалізації міжнародного проекту «Підвищення ефективності транскордонної системи реагування на екологічні ризики Томашів-Любельський – Жовква – Сокаль» представляємо результат нашого гранту – пожежно-рятувальний автомобіль, який буде служити громаді нашого району. Це авто куплене на 90 відсотків за кошти Євросоюзу і 10 відсотків – за кошти району.
 
Урочистості розпочав митрофорний протоієрей о. Ярослав Кащук, який освятив автомобіль, зазначивши, що без благословення Господа даремна будь-яка справа.
 
Староста Томашівського повіту (Республіка Польща) Ян Ковальчик подякував усім партнерам за співпрацю, висловив сподівання, що такі проекти будуть реалізовуватися і надалі та приноситимуть користь жителям прикордонних районів. На урочистостях були також присутні від Томашівського повіту: віцестароста Ян Філа, начальник відділу розвитку Йозеф Мариніч та комендант пожежної охорони Станіслав Келех.
 
Представник Головного територіального управління МНС України у Львівській області Олег Штангрет, зокрема, підкреслив:
 
– Цей автомобіль – останнього європейського зразка. Його використовують на прикордонних територіях, але сподіваюсь, що там не будуть виникати надзвичайні ситуації, натомість автомобіль використовуватимуть у спільних навчаннях, таких як, до прикладу, проводили у Бориславі. 
 
Далі слово мав перший заступник голови райдержадміністрації Павло Савчук:
 
– Сьогодні у нашої громади гарне свято: є кінцевий результат спільної праці між Сокальщиною, Білоруссю і Польщею. Проект втілювали у життя три роки. І ось сьогодні перед нами стоїть сучасний автомобіль. Дай Боже, щоб він виїжджав тільки на тренувальні навчання, а ми більше займалися попереджувальною роботою, щоб було менше аварій, пожеж. Це перші, але, думаю, не останні кроки нашої співпраці.
 
Ігор Дацюк щиро подякував усім, хто працював над реалізацією цього проекту, і висловив сподівання, що Сокальська районна рада та Томашівський повіт і надалі будуть партнерами у створенні таких проектів, адже вони приносять користь громаді.
 
Від Представництва Спільного технічного секретаріату програми «Польща-Білорусь-Україна» у Львові на презентації був присутній п. Василь Хім’як.
 
Детальніше про пожежнорятувальний автомобіль розповіли:
 
Олег Тимчак, начальник служби цивільного захисту у Сокальському районі:
 
– Автомобіль, вартість якого 178 тисяч євро, стоятиме в нашій пожежній частині, обслуговуватиме район. Наших працівників спеціально навчали польські спеціалісти. Автомобіль прохідний, розрахований на 2620 л води, оснащений двома насосами високого тиску, завдяки чому може довше її розподіляти: стовбур можна використовувати не 3-4 хвилини, а півгодини.
 
Олег Штангрет, помічник начальника ГТУ МНС України у Львівській області:
 
– Таких автомобілів на Львівщини є чотири. Автомобіль пристосований для роботи за європейськими стандартами, на шасі «Мерседеса», має формулу 4х4, тобто всі колеса ведучі, дуже потужні насоси, двигуни – нового покоління.
 
Пожежники Сокальської ДПРЧ№22 ГТУ МНСУ у Львівській області продемонстрували переваги нового автомобіля: вода била могутнім струменем на десятки метрів вусібіч і навіть з під коліс автомобіля, могутнім ривком підтягнув авто із заблокованими колесами… Особливо в захопленні від побаченого були діти.
 
Валентина БЛУДОВА.
 
 
 
 
 
 
Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

10 + eighteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!