Головна / Влада працює / Підприємці – за спрощену систему оподаткування

Підприємці – за спрощену систему оподаткування

Начальник Державної податкової інспекції у Сокальському районі Львівської області Державної податкової служби Андрій Турколяк провів брифінг для журналістів місцевих ЗМІ з питань обрання суб’єктами господарської діяльності спрощеної системи оподаткування. Він повідомив, що 1209 платників податків району, а це третина від зареєстрованих суб’єктів господарювання, що перебувають на обліку в податковій інспекції, подали заяви про застосування у 2012 році спрощеної системи оподаткування, з них 141 платник  юридична особа та 1068  фізичних осібпідприємців.

Податкова інспекція 13 платникам (11 юридичним особам та двом фізичним особампідприємцям) надала вмотиво•вані відмови у видачі свідоцтва платника єдиного податку.

Відповідно до норм Податкового кодексу України суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів, може ухвалити рішення про перехід на спрощену систему оподаткування лише раз впродовж календарного року, шляхом подання заяви до органу державної податкової служби. Отже, ті платники, які отримали відмову у застосуванні спрощеної системи оподаткування протягом 2012ого, у поточному році не зможуть перейти на сплату єдиного податку.

Суб’єкти малого підприємництва, які обрали спрощену систему оподаткування з початку 2012 року сплатили до бюджету 1,28 млн. грн. єдиного податку, зокрема, юридичні  0,23 млн. грн., фізичні особипідприємці поповнили казну на 1,05 млн. грн.

На завершення брифінгу Андрій Турколяк наголосив, що видані свідоцтва про сплату єдиного податку на 2011 рік є дійсними до отримання свідоцтва платника єдиного податку нового зразка, але не пізніше, ніж до 1 червня цього року. Отже, платникам єдиного податку до закінчення травня необхідно звернутися до податкової інспекції, щоб отримати свідоцтва нового зразка, які видаються безстроково.

Заміну старих свідоцтв на нові можна здійснити у кабінетах: № 5 (для  юридич•них осіб) та № 14 (для фізичних осібпідприємців).

Василь СОРОЧУК.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

5 + 20 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!