Влада працює

Пристанська школа – довгобуд у Сокальському районі

Мабуть, довгобудом «з бородою» можна назвати Пристанську школу, документація на побудову якої була виготовлена ще чверть віку тому, 1988 року. Вже виросло не одне покоління учнів села Пристань, так і не дочекавшись нового приміщення навчального закладу. Їх шкільні роки минули в трьох старих, ще за Австрії збудованих будівлях. І не лише директор тутешнього навчального закладу Мар`ян Дмитрів, але й жителі «без надії сподіваються», що врешті завершиться довге будівництво школи, яке розпочалося в часи великих перемін.

Хоча нині недобудована школа ззовні виглядає посучасному і всередині – світлі класи, широкі коридори, санвузли, їдальня, спортзал. Це велике приміщення розраховане не лише для школи, тут мають бути і сільські ФАП та дитсадок. Тому пристанці особливо чекають завершення цього будівництва. Як зазначив директор школи Мар`ян Дмитрів, мешканці, що живуть поруч зі школою надають для будівельних робіт воду, електроенергію, а для будівельників – житло. І коли жителі Пристані почули звістку про те, що Кабінет Міністрів виділить кошти, щоб у цьому році учні мали змогу сісти за парти, дуже зраділи. Не менше цьому зраділи і керівники району, освіти. І саме з цього приводу, після оглядин нового приміщення, в теперішньому кабінеті директора Пристанської школи відбулася нарада, на якій були присутні заступник начальника управління капітального будівництва Львівської облдержадміністрації Михайло Політило, голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк, перший заступник голови РДА Павло Савчук, головний архітектор району Мирослава Баралус, начальник відділу освіти Сокальської РДА Роман Монастирський, головний державний інспектор інспекції Держархбудконтролю у Львівській області Ганна Якимець, начальник відділу Держземагентства у Сокальському районі Степан Шевчук, начальник відділу управління комунальним майном Сокальської районної ради Тарас Кравчук, директор Пристанської школи III ст. Мар`ян Дмитрів, заступника директора ТзОВ «Мегабудмакс» Володимир Удов’як, виконавець робіт Марко Яковенко. Подаємо їх думки.

Михайло ПОЛІТИЛО, начальник управління капітального будівництва Львівської облдержадміністрації:

– Рік тому обговорювали ті проблеми, які існують, але поки що вони не вирішені. Це стосується внесення змін у проектнокошторисну документацію, за яку відповідає замовник, а отже район. Є певні побажання і зміни, які треба врахувати, а вони ще до цього часу не внесені. От котельня виходить за межі земельної ділянки. Тому, очевидно, треба зробити коригування проектнокошторисної документації. А отже, потрібно звернутися в проектний інститут, до влади району з проханням виділити кошти на це коригування. Адже проектний інститут, який виконував цей проект, нині не є такий мобільний і платоспроможний, щоб далі працювати над ним. На оплату робіт управління коштів не має, і ніхто нам не виділить їх і в цьому році. Якщо сьогодні надійдуть кошти з державного бюджету (7,4 млн. грн.) на завершення будівництва, то зараз нам потрібно мати чітке бачення, чи районна влада виділить якісь кошти на коригування проектнокошторисної документації. То вже через місяць ми змогли б розпочати будівельні роботи.

Ігор ДАЦЮК, голова Сокальської районної ради:

– У березні, дата ще остаточно не визначена, відбудеться чергова сесія районної ради, на якій депутати розглядатимуть питання стосовно розподілу коштів. Нам треба до 14 лютого знати точно, яка потрібна сума для корекції проектної документації. Ми за те, аби швидше розпочати роботи. Якщо у вас є проектний інститут, ми надаємо йому гарантійні листи – і працюємо. Щоб в березні вона вже була, а ми перерахуємо гроші і робота продовжиться. Так ми не втратимо місяця…

Павло САВЧУК, перший заступник голови Сокальської райдержадміністрації:

– Ми повинні знати конкретну суму, яку маємо виділити саме на зміни в проектній документації. І ще одне: чи перенесення котельні відповідає законодавчим нормам, щоб пізніше не було проблем. Йде мова ще й про те, щоб до отримання коштів з державного бюджету були гроші, щоб розпочати підготовчі роботи. Отже треба знайти проектну організацію, яка б під гарантійний лист і вже найближчим часом працювала б над змінами до проекту.

Роман МОНАСТИРСЬКИЙ, начальник відділу освіти Сокальської РДА:

– Орієнтовно з районного бюджету заплановано виділити 360 тис. грн. для закінчення робіт. Ми готові це питання розглядати, бо розуміємо, що будівельникам треба дати старт і зробити зміни в проекті. Нам потрібно знати, чи є інститут, який би взявся вносити зміни до проекту, а також треба знати його ціну. Сесія районної ради, де розподілятимуть лишки, відбудеться у березні, і нам до цього питання треба бути готовими.

Маємо визначитися, яку суму виділити для завершення будівництва Пристанської школи. Все залежить від розвитку подій, чи дійсно отримаємо гроші з державного бюджету. Чи потрапимо в урядову програму. Тоді бачитимемо перспективу двох потоків: і державного, і районного. Ми просимо вас, щоб ви запропонували нам проектний інститут, який буде безпосередньо тим займатися. Ми б зустрілися з його представником, висловили свої пропозиції, а спеціаліст визначив би їх доцільність, назвав ціну коригування проекту. І вже б розпочалася робота.

Мирослава БАРАЛУС, головний архітектор району:

– Проект будівництва розроблявся багато років тому і, в першу чергу, потрібно зробити його коригування, враховуючи теперішні нормативні документи, це дасть змогу застосувати новіші технології та матеріали в процесі будівництва. Потребує уточнення генплан території школи, який, зокрема, і відкоригує розташування котельні. Потрібно переглянути та внести певні зміни у будівельноінженерну частину об`єкту, що дозволить здешевити вартість виконання робіт.

Ганна ЯКИМЕЦЬ, державний інспектор інспекції Держархбудконтролю у Львівській області:

– Для того, щоб підрядник розпочав роботу, повинно бути оформлене право на виконання будівельних робіт – декларація. А колись дозвіл на ведення будівельних робіт був виданий іншій організації – «Сокальбудінвест», бо він був власником земельної ділянки, про що свідчать оформлені документи. Нині у нас замовником виступає управління капітального будівництва Львівської ОДА. І для того, щоб їм отримати право на виконання робіт, повинні бути укладені всі договори. «Сокальбудінвест» не передав їм земельної ділянки і не надав у власність. Отже це питання треба вирішити. З боку інспекції замовник повідомлення про початок робіт оформив з порушенням.

* * *

Свої думки щодо початку будівництва, оформлення проектної документації, земельних питань, допомоги селян в завершенні будівництва школи, організації будівельного процесу також висловили начальник відділу Держземагентства у Сокальському районі Степан Шевчук, начальник відділу управління комунальним майном Сокальської районної ради Тарас Кравчук, директор Пристанської школи III ст. Мар`ян Дмитрів, заступник директора ТзОВ «Мегабудмакс» Володимир Удов’як, виконавець робіт Марко Яковенко.

Дискусія була непростою. Представники району переконували представників управління капітального будівництва ОДА пришвидшити процес коригування проектної документації. Голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк та перший заступник голови РДА Павло Савчук запевнили, що в березні на сесії районної ради будуть виділені кошти і на документацію, і на початок будівельних робіт.

Через тиждень відбулася нарада в кабінеті голови РДА Наталії Карташової стосовно завершення будівництва Пристанської школи. А продовжилася вже на будівельному майданчику, куди на зустріч з представниками проектного інституту поїхали: перший заступник голови РДА Павло Савчук, головний архітектор району Мирослава Баралус, начальник відділу Держземагентства у Сокальському районі Степан Шевчук, директор Пристанської школи III ст. Мар`ян Дмитрів. Проектанти вислухали побажання замовників, оглянули територію, внесли свої пропозиції і дійшли спільної думки щодо початку рoботи над коригуванням проекту школи. Є надія, що на довгобуді Пристанської школи, яка вже чверть віку в стані оформлення документації, будівництва, очікуванні грошей, врешті на срібному ювілеї поставлять велику крапку. І в цьому році новозбудована Пристанська школа розпочне новий відлік часу вже як діючий навчальний заклад.

Оксана ПРОЦЬ.

 

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews