Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Про проблеми і задуми представників органів місцевого самоврядування

Володимир МОНЧУК, Жужелянський сільський голова:

– Нещодавно депутати Жужелянської сільської ради, представники села Перемисловичі і я, сільський голова, звернулися у райдержадміністрацію стосовно того, аби вирішити питання відкриття дитячого садочка у цьому населеному пункті, а також з приводу курсування маршрутки, яка не вміщає усіх, хто бажає їхати. У розмові з головою РДА Миколою Мисаком взяли участь депутат районної ради Ярослав Вітик, а також місцеві депутати. Ми обговорили це питання, визначили напрямки роботи.

У Перемисловичах працюють два цегельних заводи, де трудяться молоді подружжя, у яких є дітидошкільнята, але відправити їх у дитсадок у батьків немає можливості, бо дошкільної установи нема. Вважаю за потрібне вирішити цю проблему, бо хочу, щоб молодь залишалася у наших селах, не покидала їх. У сусідньому Цеблові теж нема дитсадочка. Ось таке замкнуте коло.Тому є потреба в будівництві дошкільної установи, або ми готові піти на те, що будівлю, яка є у власності сільської ради, використати під дитсадок чи НВК. Тепер райдержадміністрація знає цю проблему і, сподіваюся, допоможе нам її розв`язати.

Ще одне питання, яким активно займаюся, це проведення вуличного освітлення. У Жужелянах вже розпочали його монтувати, бо гроші на цю справу виділені. У Заболотті виготовлені технічні умови і згодом за рахунок спільних коштів з місцевого та районного бюджетів електрики проводитимуть вуличне освітлення. Отже, сподіваємось, що поки що два центральних села – Жужеляни і Заболоття – будуть освітлені.
На жаль, не лише в Перемисловичах у нас проблеми з перевезеннями, а і у Заболотті. Певний час перевізник А. Василишин надавав маршрутку, але через те, що там нема достатнього пасажиропотоку, зняв її. Але ми з цим підприємцем співпрацюємо, були у нього з депутатами, вислухали його позицію, висловили свою. Думаю, дійдемо до спільної думки, щоб всім було добре.

На початку лютого, як і торік, так і цього року, у кожному селі звітували перед людьми. Хочу конкретніше знати їх проблеми, думки стосовно нашої роботи. Поштарка рознесла їм своєрідні анкети, де люди можуть висловити пропозиції. Ось у минулому році, прислухавшись до думки мешканців Жужелян, ми ввели посаду гробаря на місцевому цвинтарі, платимо йому мінімальну зарплату, і маємо там тепер порядок, трави скошені, хащів немає, сміття вивезене. А в цьому році вирішили громадою посадити парк біля Жужелянської церкви. Збудуємо капличку, щоб на Водохреще біля джерела, мали змогу разом зі священиком, парафіянами освятити воду. Ще необхідно в Жужелянах перекрити дахи в Народному домі, дитсадочку, але для того потрібні кошти. Такі наші задуми. Дуже хочемо, аби мали змогу їх здійснити.

Іван ВАСИЛИШИН, Мурованський сільський голова:

– На жаль, і далі Мурованська сільська рада не має свого приміщення. Через те, що з власником будівлі не можемо вийти на зв`язок, то у нас навіть не укладений договір оренди. Найбільші проблеми сіл Мурованської сільської ради – це відсутність добрих доріг і газопроводу. Епопея з газом вже тягнеться з дев`яностих років. Люди збирали кошти для виготовлення технічної документації, нам обіцяли, що роботи мають розпочати, але не так сталося, як гадалося.

У нас деякі сільські приміщення у катастрофічному стані. Якщо піде сильніший сніг, то Народний дім у Вербовому розвалиться. Ще у минулому році склали кошторис на ремонт цього будинку, звернулися до районної влади, але поки що грошей нам не виділили. Себечівський народний дім не кращий, теж потребує капітального ремонту. Минулого року ми зуміли хіба що електропроводку поміняти у Народних домах. Але, щоб зробити більший обсяг робіт, не виходить, бо брак коштів. Завдяки громаді, спонсорській допомозі поштукатурили знадвору Народний дім у Мурованому.

Греко-католицька громада збудувала і посвятила капличку. Є вже технічна документація на 26 земельних ділянок під забудову у Мурованому, тільки треба ще на місці все розмірити.

З дорогами великі проблеми. В минулому році до нас приїжджали представники Радехівського цукрового заводу і «Лендком UА», які використовують наші дороги у своїх виробничих цілях, а також керівники «Райавтодору». Подивилися спеціалісти на них і винесли вердикт – треба тридцять вагонів гравію лише на себечівську дорогу. Сподівався, що до зими дадуть якийсь трактор, щоб хоча б розрівняти деякі дороги, але знову все впирається у кошти. Щоб викосити узбіччя, то трохи грошей знайшли, з «Лендкому» виділили кошти на солярку. А стосовно маршруток, то були деякі проблеми, але намагаємось їх вирішувати.

Галина СІДЕЛЬНИК, Корчівський сільський голова:

– Неодноразово на сесії сільської ради ми розглядали питання освітлення населених пунктів. І тепер займаємось підготовкою документів для відновлення вуличного освітлення. Бо нині не освітлюється жодне село, хоча є старі електричні стовпи та лінії.

В селах Корчівської сільської ради майже п`ятдесят відсотків дорослих людей, котрі не можуть знайти собі роботи на наших теренах. Можливо, у нас склалася така ситуація через те, що села розташовані досить далеко від міст і доїзд не найкращий, а в населених пунктах нема ні великих господарств, ні фермерів, ні підприємств. Сільська влада намагається залучити інвесторів у наші села. Торік з ініціативи районної ради, райдержадміністрації до нас скерували інвесторів – фірму «Біопроект К», які мають намір тут працювати. Взяли в оренду землі запасу сільської ради, а також розпайовані, непридатні для сільськогосподарського використання, котрі заболочені, і на них будуть вирощувати біоенергетичні тополі. Як потепліє, то до сто осіб, мешканців сіл зможуть посадити ці тополі.

Інвестори зареєструвалися у нас як фермерське господарство «Біопроект. К» і вже для Народного дому с. Стаївки виділи кошти і придбали музичний центр, то молодь села дуже раділа і вже на Новий рік організували свято.

Наші села багаті на багатодітні родини, у Корчеві і Стаївці є дитячі садочки, то з тим проблем у нас нема. На жаль, у нас чимало малозабезпечених родин, котрі живуть з городу і господарки, ходять до людей, допомагають їм, і в такий спосіб заробляють. Богу дякувати, що мають здорових дітей і самі здорові, то духом не падають. Сподіваються на щось краще.

Як і усі маємо надзвичайно погані дороги, але не в наших силах їх полагодити. Тепер у нас вся надія на інвесторів, може спільними зусиллями вдасться хоч трохи змінити ситуацію. Бо підприємці, які займаються торгівлею, допомагають нам утримувати футбольну команду, проводити сільські свята.

Надія СТРІЛЕЦЬ, Двірцівський сільський голова:

– До обрання сільським головою вісімнадцять років працювала землевпорядником, то з роботою сільської ради трохи знайома, при мені відбувалося розпаювання землі. У 2011ому відновили відзначення свят: Шевченківське, День села Двірці, на яке запросили Остапа Стахіва. А у цьому році хочемо зробити уродини не лише Двірців, а й Волиці і Заріки, вже навіть визначилися з датами – на День матері та на Івана Купала.

Намагаємося ремонтувати Народні доми. Торік зробили фасад Народного дому с. Волиця, нам виділили 70 тис. грн. з вільних залишків районного бюджету. А у цьому році подали кошторис на ремонт Народного дому у с. Двірці. Власними силами хочемо покласти підлогу у Двірцівському народному домі, туди закупили музичну апаратуру, молодь дуже рада. Відкрили промисловопродуктову крамницю у Двірцях. А споживче товариство в одному зі своїх приміщень робить ремонт і там буде кафе.

В минулому році реставрували фігуру Матері Божої біля Двірцівської школи, на сільську дорогу у Волиці виділили 50 тис. грн. Торік навесні грейдер трохи порівняв дороги у селах.

Виготовляємо генеральний план Двірців. Тому що у нас є господарський двір за межами села, а ми його хочемо ввести у його межі, щоб надходження з оренди йшли до сільського бюджету. Вже освоїли певні кошти – трохи з районного бюджету, трохи з нашого на типове проектування і ще буде потрібно сорок тисяч гривень і тоді матимемо генплан села Двірці. У Волиці на площі 4,5 га зробили квартал забудови на 16 земельних ділянок, то люди їх отримали, а охочих було аж 30 осіб. Селяни хочуть будуватися також і в Двірцях, от коли буде генплан, тоді у нас буде можливість виділити забудовникам ділянки під будівництво.

Записала Оксана ПРОЦЬ.

 

Exit mobile version