Головна / Влада працює / Робота Сокальського райавтодору – незадовільна

Робота Сокальського райавтодору – незадовільна

10 квітня відбулося чергове засідання Громадської ради при Сокальській райдержадміністрації. Про стан доріг району розповідали перший заступник голови райдержадміністрації Павло Савчук та начальник відділу ЖКГ, цільових програм, розвитку інфраструктури та з питань цивільного захисту райдержадміністрації Олег Юзефик.

Останній інформував, що в цьому році в державному бюджеті передбачено 7,2 мільярда гривень на ремонт доріг загального користування. А потреба на ремонт доріг на Львівщині, за попередньою оцінкою працівників служби Автомобільних доріг Львівської області,  800 мільйонів гривень. Це дев'ята частина від коштів, запланованих на ремонт всіх доріг України. Зрозуміло, що таку суму на Львівську область ніхто не виділить. Але звернення у Кабінет Міністрів очільники області скерували. Щодо доріг комунальної власності, то є розпорядження голови Львівської ОДА №№119 і 120 від 15 березня про виділення коштів з державного бюджету для Сокальського району та місцевим радам на ремонт комунальних доріг  4 млн. 192 тис. гривень.

Сокальська РДА підготувала пропозиції та погодила їх з Сокальською районною радою, депутатами щодо розподілу цих коштів. Відтак, 2 млн. 263 тис. грн. розділили між 37 місцевими радами. Ті, в свою чергу, скеровані на 44 об'єкти, які визначили органи місцевого самоврядування. Ще 1 млн. 29 тис. гривень виділили на 29 рад (їх не отримали лише вісім). Ці кошти скерували на ремонт 31 об'єкта  це вулиці, які перебувають у комунальній власності, а їх ремонт погоджений з органами місцевого самоврядування.

– Коштів недостатньо, щоб відремонтувати дороги на Сокальщині,  сказав перший заступник голови РДА Павло Савчук,  оскільки дороги у вкрай поганому стані, їх ремонт є нагальною справою. Втім, навіть той мізер, який маємо, треба використати раціонально.

З цим погодилися члени Громадської ради. Потрібні постійний контроль за підрядниками, які ремонтують дороги, та вирішення ситуації як з боку влади, так з боку самої громади. Зокрема, свої критичні зауваження та пропозиції висловили голова громадської організації "Мрія", депутат районної ради Богдан Шклянка, голова Сокальської молодіжної ГО "Центр громадських досліджень" Віталій Комбель, голова Сокальської районної організації профспілки працівників освіти і науки України Ольга Семеняка, керівник Філії кредитної спілки "Вигода" Жанна Журавінська, голова Сокальського районного осередку Всеукраїнської громадської організації "Наша Україна" Олег Солодяк, які слушно говорили про засипання ям на дорогах у негоду та їх ремонт з допомогою чайника… Це нічого не дає, лише викидання грошей на вітер. Акцентували увагу на контролі за якістю робіт на об'їзній дорозі державного значення в Сокалі. Через те, що там яма на ямі (в окремих може вміститися колесо автомашини), перевізники відмовляються по ній їздити. Це може призвести до дорожнього колапсу. Павло Савчук та Олег Юзефик наводили аргументи та відповідали на запитання, яких було чимало. І зрозуміло чому, бо ж вели мову про наболіле.

"Сокальська РДА неодноразово зверталася в ОДА та в обласну Службу автомобільних доріг щодо незадовільного стану доріг державного значення та дороги ЧервоноградКовель, за якою повністю відсутній контроль з боку Жовківської дорожноексплуатаційної дільниці, й просили відремонтувати відтинок дороги, який пролягає через терени району. Обіцяють зробити, коли будуть кошти. Та в цьому році надія на це марна. Адже такі дороги є скрізь",  сказав О. Юзефик. "Коли йдеться про стан доріг, душа болить у кожного,  додав Павло Савчук.  Нині ми всі мимоволі є заручниками ситуації, що склалася, бо щодень ходимо та їздимо по цих шляхах. А на місцевому рівні вирішити нічого не можемо, бо ДП "Сокальавтодор" належить "Облавтодору".

Громадська рада при Сокальській райдержадміністрації визнала стан доріг у районі та роботу філії "Сокальський райавтодор" незадовільними. Вирішили підготувати відповідне звернення до Служби автомобільних доріг області й звернутися до районної державної адміністрації з рекомендацією взяти •під особистий контроль ремонт об'їзної дороги у м. Сокаль. А також рекомендували головам місцевих рад району залучати до підписання актів виконаних робіт представників громадськості, що допоможе ефективно використовувати кошти.

Далі члени Громадської ради заслухали питання про зміни у земельному законодавстві України. Заступник начальника відділу Держземагентства у Сокальському районі Петро Романюк розповів про нововведення у земельному законодавстві та відповів на запитання. Опісля обговорили план роботи Громадської ради на 2013 рік. Члени громадської ради мали змогу в невимушеній діловій обстановці вести розмову про наболіле, вносити пропозиції та слушні ідеї.

Любов ПУЗИЧ.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

twenty − 8 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!