Головна / Влада працює / Зростає довіра громадян до прокуратури Сокальщини

Зростає довіра громадян до прокуратури Сокальщини

Прокуратурою вивчено стан роботи із вирішення звернень громадян у 2012 р. Встановлено, що впродовж року в прокуратуру району надійшло 457 письмових звернень від громадян та юридичних осіб, з яких вирішено 188 (задоволено – 9). Направлено в інші відомства для розгляду 263 звернення, що становить 57,5% від загальної кількості звернень.

У зв’язку із прийняттям нового Кримінального процесуального кодексу України, внесенням змін до Закону України «Про прокуратуру», з другої половини минулого року прокуратурою приймаються до провадження заяви і скарги лише у разі їх попереднього розгляду органами влади, місцевого самоврядування та компетентними органами державного нагляду (контролю).

Порівняльний аналіз наведених статистичних даних з 2011им вказує, що загальна кількість звернень, які надійшли в прокуратуру, в 2012ому збільшилась на 281 заяву. З них кількість вирішених звернень збільшилась на 77 та зменшилась на 10 – задоволених звернень.

Подібна тенденція до збільшення загальної кількості звернень, в тому числі задоволених, свідчить про зростання довіри громадян до органів прокуратури України як установи, де незахищені категорії можуть одержати безоплатну кваліфіковану правову допомогу та реальний захист порушених прав. Також, однією з причин збільшення загальної кількості звернень, що надійшли та розглянуті прокуратурою району у 2012 році, є збільшення кількості піднаглядних об’єктів. У зв’язку з ліквідацією прокуратури з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, з 1 січня 2012 року Сокальська ВК № 47 передана під нагляд прокуратури району.

Аналізуючи суть заявлених громадянами вимог у розглянутих письмових зверненнях, встановлено, що значно зменшилась кількість заяв і скарг з питань оплати праці, у порівнянні з попереднім періодом, що аналізується: в 2012 р. надійшло та розглянуто 6 звернень (в 2011 – 20). Зменшення такої категорії звернень, більш як вдвічі, є свідченням реального поновлення порушених прав громадян за наслідками вжитих прокуратурою заходів прокурорського реагування. Зокрема, впродовж 2012 року за втручання прокуратури району працівникам ПАТ «Львівська вугільна компанія» погашено прострочену заборгованість з виплати заробітної плати на суму 23 520 тис. грн.

Щороку надходить значна кількість звернень з питань слідства і дізнання. У 2012 році надійшло 57 звернень – на 23 більше (в 2011 році – 34), переважна більшість з яких на рішення органів дізнання МВС. Причиною прийняття органами дізнання райвідділу міліції необгрунтованих рішень є неповнота перевірок, що проводяться за зверненнями громадян, та невідповідність висновків за результатами перевірок зібраним матеріалам.

Разом з тим, необхідно звернути увагу на факт значного збільшення у 2012 році звернень громадян у сфері земельних правовідносин. Так, якщо у 2011 р. в прокуратуру району надійшло та розглянуто 9 звернень з питань охорони та використання земель, то вже у 2012 р. – 28. Така динаміка характерна для сільськогосподарського району та свідчить про загострення земельних питань через відсутність достатньої кількості площ вільних земельних ділянок як для сільськогосподарських потреб, так і для індивідуального житлового будівництва.

Прокурор щороку проводить особистий прийом за місцем проживання громадян. Враховуючи особливості сільсько-господарського району, кількість населення та віддаленість сіл, міст від районного центру, у 2013 році більше уваги буде приділено питанням особистого прийому громадян за місцем проживання.

Населення завчасно буде ознайомлено з квартальними планамиграфіками виїздів прокурора району в міські та сільські ради на території району для змоги безпосереднього звернення до прокурора району із наболілими питаннями.

Марина ПЕРЕТЯТКО, старший прокурор прокуратури району.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

3 × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!