Головна / Влада працює / Рейд робочої групи з легалізації робочих місць у приватних підприємствах Острівської сільської ради

Рейд робочої групи з легалізації робочих місць у приватних підприємствах Острівської сільської ради

На території Острівської сільської ради розташована третина приватних підприємств, які є у селах нашого району. Чи всі вони працюють в правовому полі? Це питання намагались з'ясувати члени робочої групи з легалізації робочих місць райдержадміністрації, виїхавши у села, які належать до цієї сільради.

І побачили досить таки непривабливу картину. В декількох кіосках, крамницях, які мають право лише на реалізацію продовольчих товарів, продавали різноманітні напої – спиртне, каву, соки, а також канапки… В одному з таких закладів, в Острові, у відгородженій кімнаті, за одним столиком діти їли морозиво, а поруч, за другим – дорослі пили горілку. І це на очах у дітей! Немає ні каналізації, ні відповідних умов для продажу напоїв. До того ж, як правило, в таких закладах працює лише один продавець. Дивно, що цього не бачать у сільраді, адже ці заклади розташовані в Острові.

Під час цього рейду члени робочої групи також відвідали підприємства по виготовленню надмогильних пам'ятників, ремонту автомобілів. Зустрітися з їх власниками не вдалося, дехто взагалі ховався і не бажав нічого пояснювати, тож було зрозуміло: працюють без документів. Краща ситуація була в Добрячині, наприклад, власник одного з кіосків, якому зробили зауваження щодо літнього майданчика, виробив дозвіл на право торгувати ще й морозивом, квасом, мінеральною водою… Ще одне підприємство – по виготовленню меблів, справно платить за оренду землі, в ньому легально працюють шість найманих робітників. Але це швидше виняток, ніж правило. Тому Острівська сільська рада, як зауважили на засіданні робочої групи по легалізації робочих місць її керівник, заступник голови РДА Лариса Фарин, заступник голови районної ради Володимир Чуб, отримує менше, ніж могла б, грошей у місцевий бюджет. Цей резерв необхідно використати. Острівський сільський голова Іван Дидак пообіцяв детально розібратися з усіма підприємцями, які працюють на території сільради і навести з усім порядок. Володимир Чуб також зазначив, що люди, які нині погоджуються працювати нелегально, є соціально незахищені: не мають права на відпустку, оплачуваний листок по непрацездатності, а також на виплати в разі травм чи каліцтва, їм не нараховують трудовий стаж. Про це мало задумуються молоді люди, та коли підходить час пенсії це питання стає актуальним.

На засіданні також повторно розглянули питання про роботу деяких підприємств і з інших сіл, які мали виправити вказані недоліки. Щоправда, декого з підприємців так і не вдалось побачити.

Валентина БЛУДОВА.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

2 × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!