Влада працює

У Львові реставратори відновили історичні двері поблизу військового шпиталю на вулиці Личаківській

Ще одні відреставровані двері прикрашають будинок в Личаківському районі.

Цього разу оновлення дочекалися дерев’яні дубові двері будинку на вулиці Антона Чехова, 28. Відновили їх в рамках міської програми співфінансування, яку координує ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища.

Як розповіли в ЛКП «Бюро спадщини», ці дерев’яні дубові двері раніше були зафарбовані чорною фарбою, тож нічим не вирізнялися. Окрім того, реставраторам довелося замінити біля 40% деревини, яка стала непридатною.

«Нам довелося підняти раму дверей на 3-4 см, адже вона дуже осіла з часом. Також виготовили нові вставки, змінили одну завісу. Довелося пропрацювати і над декоративним оздобленням. Зокрема, ми виготовили нові ручки та ковані решітки, адже на цій брамі були дротові аматорські, зроблені ще в радянський час», – розповів реставратор Ігор Вардзаль.

А ще фахівці відновили із внутрішньої сторони дверей спеціальне віконце, яке відчиняється для того, щоб можна було помити скло.

Загальна вартість робіт становила 55 000 грн.

«З цієї суми місто оплатило 70%, відтак вклад мешканців у відновлення брами становив 16 500 грн», – зазначив Павло Богайчик, директор ЛКП «Бюро спадщини».

Нагадаємо, з 2018 року у Львові місто фінансує Програму співфінансування реставрації історичних дверей та брам. Програма передбачає, що 70% вартості робіт оплачує міська рада, а 30% – мешканці.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.