Головна / Влада працює / Розглянули всі заяви та звернення

Розглянули всі заяви та звернення

Організація роботи з розгляду звернень та прийому громадян, нагляд за додержанням законодавства з цих питань є одним з пріоритетних напрямів діяльності прокуратури району. У 2011 році в прокуратуру району надійшло 176 письмових заяв від громадян, 111 з них вирішено (задоволено 19). Загальна кількість звернень, які надійшли в прокуратуру в 2011 році, в порівнянні з 2010 роком, зменшилась на 52 заяви, але водночас на 3 збільшилась кількість задоволених звернень. З питань відновлення порушених конституційних прав і свобод надійшло та розглянуто 49 звернень від громадян, що на 2 звернення менше, ніж у 2010 році. Задоволено із розглянутих 13 звернень (в 2010 році – 12).
У 2011 році також надійшло та розглянуто 20 звернень з питань оплати праці (в 2010му – 17). За наслідками розгляду задоволено із розглянутих в 2011 році 12 звернень (на рівні минулого року), що пов’язано із регіональними проблемами по виплаті заробітної плати, які склались на ВАТ «Червоноградська автобаза», що в с. Острів.

Загалом, у 2011 році прокуратура району на розгляд звернень громадян про невиплату заробітної плати заявила 10 позовів до Сокальського районного суду про стягнення заборгованої заробітної плати з ВАТ «Червоноградська автобаза» та 2 позови з ТзОВ «Техноконсалтинг» в інтересах працюючих громадян.

У зв’язку із чисельними скаргами працівників на дії адміністрації МКП «Сокальтеплокомуненерго», прокуратура району опротестувала незаконні накази керівника підприємства про застосування дисциплінарних стягнень та з інших питань, а також скерувала подання Сокальському міському голові про усунення виявлених порушень в діяльності комунального підприємства та притягнення до відповідальності винних осіб.

Разом з тим, необхідно звернути увагу на факт значного збільшення у 2011 році звернень громадян у сфері земельних правовідносин, в тому числі, задоволених звернень. До нас надійшло та розглянуто 9 звернень (на 7 більше, ніж у 2010 р.) з питань охорони та використання земель, з яких 4 звернення задоволено – внесено протести на рішення сесій Сокальської міської, Острівської сільської, Жвирківської селищної рад. Це свідчить про загострення земельних питань у районі, через відсутність достатньої кількості площ вільних земельних ділянок як для сільськогосподарських потреб, так і для індивідуального житлового будівництва.

З питань слідства і дізнання у 2011 році надійшло 34 звернення – на 6 менше, ніж в 2010му, в т. ч. на 3 зменшилась кількість скарг на дії органів дізнання та на 2 – збільшилась, відповідно, кількість звернень на дії слідства в органах міліції. Так, прокуратура району провела перевірку за зверненням мешканця міста Сокаль К. на постанову дільничного інспектора міліції Сокальського РВ ГУ МВС України у Львівській області про відмову в порушенні кримінальної справи. Перевіркою матеріалів встановлено, що мав місце факт вчинення хуліганства групою осіб, які безпричинно нанесли заявникові тілесні ушкодження у центрі Сокаля поблизу бару «Вікторія». Прокуратура району скасувала постанову про відмову в порушенні кримінальної справи з одночасним порушенням кримінальної справи за фактом хуліганства, вчиненого групою осіб, за ознаками злочину, передбаченого ст. 296 ч. 2 КК України. Одночасно, прокурор району вніс постанову про порушення дисциплінарного провадження за неналежне виконання службових обов’язків стосовно ДІМ Сокальського РВ ГУ МВС України у Львівській області.

Збільшилась кількість громадян, які звернулись на особистому прийомі, що свідчить про певні упущення в роботі із зверненнями громадян органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. Прокурор району провів особистий прийом громадян за місцем проживання на території Реклинецької сільської ради, у Великомостівській та Белзькій міських радах, під час яких громадяни мали змогу звернутися до нього із різними питаннями.

Марина ПЕРЕТЯТКО, старший помічник прокурора району.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

one + twenty =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!