Влада працює

Розпочали реконструкцію приміщення обласного бюро судово-медичних експертиз: це дозволить проводити більшу кількість ДНК-досліджень

Тривалість реалізації проєкту – 12 місяців.

У серпні цього року розпочалися будівельні роботи в одному з приміщень Львівського обласного бюро судово-медичних експертиз – на місці старої будівлі споруджують нове приміщення, у яке планують перенести ДНК-лабораторію.

Нагадаємо, що цю ДНК-лабораторію відкрили у лютому 2023 року. На придбання обладнання, яке дозволяє ідентифікувати загиблих родичів за ДНК-дослідженням, з обласного бюджету та з місцевих бюджетів Новояворівської, Яворівської, Івано-Франківської і Славської громад загалом виділили понад 38 мільйонів гривень.

Сьогодні, 6 жовтня, з станом виконання ремонтних робіт ознайомилися заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко та в.о. голови Львівської облради Юрій Холод.

Станом на початок жовтня на об’єкті виконали, зокрема, земельні роботи, змурували стіни, залили підлогу та змонтували перекриття першого поверху, ведуться роботи з мурування стін другого поверху та ін.  З обласного бюджету виділено кошти у 2020 році на розробку робочого проєкту у сумі 49,9 тис. грн, а у 2023 році – ще 4,3 млн грн на коригування та експертизу ПКД, будівельні роботи, здійснення авторського та технічного нагляду.

Загальна вартість реконструкції, яка триває зараз, складає більше 43 млн грн. Для завершення проєкту залучатимуть кошти обласного бюджету та десяти громад області, зокрема, Львівської та Новояворівської.

Як зазначає заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, зараз ДНК-лабораторія, яку відкрили у лютому, працює у невеликому приміщенні, тому для забезпечення можливості проводити більшу кількість ДНК-досліджень, у бюро облаштовують окремий корпус.

«Зараз від місцевих бюджетів залучено орієнтовно 8 млн грн для продовження ремонтних робіт і є гостра потреба у дофінансуванні проєкту. Ми звернулися до всіх територіальних громад з закликом долучитися до фінансування, оскільки ДНК-лабораторія виконує дослідження зі всієї області. Це питання стосується всіх, тому що війна торкнулась кожної родини. Це надважливий проєкт, який хочемо реалізувати спільно з громадами», – додав Іван Собко.

Додамо, що 12 вересня Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти, Львівське обласне бюро судово-медичної експертизи та Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького підписали тристоронню угоду про співпрацю. Мета співпраці – пошук та ідентифікація тіл полеглих героїв, мирних мешканців – жертв війни. Меморандум також має на меті налагодити співпрацю задля навчання та підвищення кваліфікації спеціалістів у галузі судової медицини. Іноземні фахівці навчатимуть студентів Львівського національного медуніверситету імені Данила Галицького розпізнавати тіла, збирати ДНК-матеріали. Практичні заняття проводитимуть в обласному бюро судово-медичної експертизи.

Також керівництво ЛОВА та ЛОР відвідали сьогодні Львівський обласний госпіталь ветеранів війн і репресованих, де також тривають ремонтні роботи.

Голос Сокальщини на GoogleNews