Сьогодні, 16 жовтня, у сесійній залі Львівської обласної ради відбулася зустріч керівництва обласної ради, обласної державної адміністрації та представників ЄС/ПРООН з керівниками територіальних громад Львівської області.
Під час заходу було озвучено інформацію та продемонстровано відеофільм про реалізацію ІІ фази Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
Важливим моментом цієї зустрічі стало підписання між Львівською обласною радою, Львівською обласною державною адміністрацією та ЄС/ПРООН нової угоди про реалізацію на Львівщині ІІІ фази названого вище Проекту.
Зауважимо, що в низці населених пунктів Львівської області, керівники яких нині приїхали до Львова, вже було реалізовано І та ІІ фази Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Одначе, на цю зустріч прибули також і ті представники територіальних громад області, які хочуть взяти участь в наступній – ІІІ фазі Проекту.
Вітаючи учасників нинішнього заходу, Петро Колодій зазначив: «Львівщина отримала прекрасну нагоду у цей нелегкий для країни час залучити інвестиційні кошти, які були надані в рамках реалізації І та ІІ фаз Проекту ЄС/ПРООН, назва якого говорить сама за себе – «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
Окремо очільник обласної ради звернувся до представників територіальних громад Львівської області – керівники районних та міських рад. Він висловив їм вдячність за вміле використання того інструменту, який надала обласна влада, залучивши кошти міжнародної технічної допомоги та успішно скерувавши їх на розвиток своїх територій. «Зауважу, якби не ініціативність керівників територій та їхнє взаєморозуміння із місцевими громадами, то, звісно, вони і досі би чекали на допомогу від держави. Проте, в умовах наближення децентралізації влади, нам усім не можна гаяти ані хвилини часу, а натомість потрібно навчитися залучати фінансовий ресурс і робити це правильно», – сказав він.
Слова подяки від Петра Колодія також пролунали на адресу партнерів обласної ради від ЄС/ПРООН – пані Оксані Ремізі, Олені Рудіч. «Наша співпраця триває з 2008 року. За цей час на Львівщині було реалізовано 119 проектів на загальну суму 20,7 млн грн. Слід зазначити, що співпраця з ПРООН – це не лише залучення додаткових коштів, але й важливого для нас передового досвіду та нових підходів у роботі. Маю на увазі реалізацію 11 інноваційних проектів, які включають в себе інноваційні заходи з енергозбереження та енергоефективності у будівлях», – сказав він.
За словами старшого програмного менеджера ПРООН в Україні Оксани Реміги, підписання угоди про реалізацію ІІІ фази Проекту ЄСПРООН дасть Львівщині нові можливості для реалізації місцевими громадами своїх проектів. «Львівська область завжди була ефективною і низка інноваційних підходів, які стосуються енергоефективності, вже успішно тут впроваджені», – сказала вона.
Аналізуючи реалізацію ІІ фази Проекту, пані Реміга наголосила на тому, що активність місцевих громад Львівської області у співпраці з владою була ефективною, тому керівництво Європейського Союзу і Програми розвитку ООН вирішило продовжувати цю роботу і надалі.
«Отож, ІІІ фаза Проекту вже розроблялася з врахуванням побажань від місцевих партнерів. Зокрема, окрім сільських громад, учасниками нової фази Проекту можуть бути і міські територіальні громади. Тим паче, ми знаємо про велику кількість побажань саме від представників міст брати участь в Проекті», – зауважила Оксана Реміга.
Своєю чергою депутат Львівської обласної ради, голова постійну комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Ярослав Качмарик зазначив, що підписання угод з ЄС/ПРООН відбулося вже у 21 області України. «Серед підписантів є, зокрема, і Луганська область. Львівщина є 22-ою в послідовності обласних центів – учасників проекту. Але попри те ми переконані, що вона буде однією з першою за обсягом фінансування та за ініціативністю місцевих громад. Також хочу зазначити, що цей Проект ЄС/ПРООН є одним з перших в Україні, який передбачав співфінансування ініціатив громади.
Сподіваюся, що він працюватиме тут ще довго. Більше того, цей проект має фактор окупності, зокрема, це стосується реалізації проектів з енергоефективності, що, в умовах державної економії енергоресурсів, є надважливо», – наголосив Ярослав Качмарик.
Більш детальну інформацію про реалізацію ІІ фази Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», а також про умови участі в ІІІ фазі Проекту, можна дізнатися через презентаційну форму.