У селах Шишаки та Бутини завершили будівництво підвідного газопроводу високого тиску та газопроводів середнього тиску. 15 жовтня у Бутинах урочисто запалили символічний факел.
Начальник філій "Сокальське УЕГГ" та "Червоноградське УЕГГ" Мирон Гарасимчук приїхав завчасно, щоб перевірити, чи все готове до запалення символічного факела. І залишився задоволений роботою працівників. Він розповів, що вже стало доброю традицією щороку, завдяки місцевим органам влади та районній адміністрації, газифікувати один чи два населені пункти на Сокальщині. І цей рік не виняток: навесні запустили газ в Низах, нині – в Бутинах, де мешканці чекали на голубе паливо з 2008-го. Тоді тут зусиллями ПП "Дорошів" (керівник Михайло Блонський) проклали 25 км вуличних газопроводів і підвели мережі до будинків. Практично в 50 помешканнях було завершено газомонтажні роботи. Однак виникла проблема із підвідним газопроводом високого тиску від Двірців до Бутин, через що газифікацію довелось "законсервувати". "Цей газопровід не був задіяний через те, що тут мали стояти два газорегуляторні пункти з високого тиску на середній. І найближчі 5-8 років для уже газифікованих населених пунктів белзької зони для нормального газопостачання достатньо середнього тиску газу. Однак за подальшої газифікації ще 21 населеного пункту белзької зони, буде встановлено ці два газорегуляторні пункти", – зазначив Мирон Гарасимчук. Лише у серпні 2011 року, за інвестиційні кошти ПАТ "Львівгаз", розпочали будівництво підвідного газопроводу до с. Бутини загальною довжиною 5920 п. м, кошторисна вартість якого складає майже 2 млн. грн. У вирішенні проблеми з газифікацією Бутин та Шишаків Сокальщині посприяв теперішній голова правління ПАТ "Львівгаз" Володимир Зленко.
– Завдяки йому ми нині маємо змогу подати голубий вогник до кожної домівки. Бутини стали 72 газифікованим населеним пунктом Сокальщини, – сказав Мирон Гарасимчук.
Селяни чекали п'ять років на те, щоб підвели газ до їхнього села. Не дивно, що на запалення факела біля церкви архистратига Михаїла зібралися і дорослі, і діти. Адже донедавна вони лише мріяли про те, щоб у їхніх домівках запалахкотів голубий вогник. Нині ж їхня мрія мала здійснитися. Пенсіонерка Ярослава Равлик каже, що вже декілька років як газопровід – ввід – до її будинку проклали і встановили лічильник. Тепер лише чекають на газ.
Селяни перебували у піднесеному настрої. Вчитель місцевої школи Оксана Бутинець сказала, що відчуває радість, бо з газифікацією житимуть комфортніше, наблизяться до цивілізації. Стареньким людям стане набагато легше. Треба лише до зими встигнути підвести газ до осель. Єдине лякає: ціна на нього весь час зростає. Чи зможуть вони оплатити за тепло та комфорт, про це вже думатимуть згодом…
Далі урочисто відкрили газопровід. Керівник апарату РДА Марія Христинич представила громаді гостей: заступника голови Львівської облдержадміністрації Сергія Василенка, голову Сокальської райдержадміністрації Наталію Карташову, голову районної ради Ігоря Дацюка, керівника ПП "Дорошів" Михайла Блонського, голову правління ПАТ "Львівгаз" Володимира Зленка. Заступник голови Львівської ОДА Сергій Василенко зауважив, що на захід мав приїхати голова Львівської ОДА Віктор Шемчук, однак через участь у Раді регіонів не зміг цього зробити. Тож від його імені привітав мешканців села з цією важливою подією: "Я хотів би приєднатися до вашого маленького свята, хоча для вас воно не є маленьке. Сьогодні ми символічно запалюємо факел, який засвідчує, що відтепер у селі Бутини до кожної домівки буде подаватись блакитне паливо, щоб усі мешканці жили в теплі та комфорті. Ми прагнемо уникнути розбіжностей між різними верствами населення та дбаємо про найбільш незахищених. Саме тому Президент України завжди у своїх виступах декларує рівність між усіма громадянами країни, незалежно, де вони живуть – у селі чи місті. Виконуючи завдання, які перед нами ставить Глава держави, ми, насамперед, прагнемо забезпечити усім нашим громадянам достойний рівень добробуту та комфорту. Газифікація населених пунктів Львівщини – це нелегкий процес, однак ми наполегливо працюємо у цьому напрямі”.
Бутинський сільський голова Богдан Равлик подякував усім, хто долучився до того, що у 424 оселях Бутин та 59 – Шишаків згодом засяє голубий вогник.
Голова районної ради Ігор Дацюк, вітаючи усіх з цією довгоочікуваною подією, зазначив: "Пам'ятаю, як 10 років тому було розпочато роботи, які поклали початок газифікації с. Бутини. Звичайно, це довгий шлях, але сьогодні газ буде", – сказав він.
І запевнив, що керівництво та депутати Сокальської районної ради робитимуть все можливе, щоб покращувати умови проживання людей на цих теренах.
Користуючись нагодою, голова районної ради Ігор Дацюк звернув увагу Сергія Василенка, як представника державної влади, на стан доріг у районі.
Будівництво розподільних газопроводів середнього тиску в селах Бутини та Шишаки проводило ПП "Дорошів". Його керівник – Михайло Блонський, також приїхав привітати громадян із цим святом. Він побажав, щоб у їхніх оселях було тепло і затишно, щоб вони використовували газ обережно, щоб не було нещасних випадків. Та подякував усім, хто був причетний до будівництва газопроводу: представникам влади, голові правління ПАТ "Львівгаз", газовикам, і зокрема, громаді. Адже лише спільними зусиллями вдалося підвести газопровід до села.
І ось настала довгоочікуванна мить: заступник голови ОДА Сергій Василенко, голова правління ВАТ "Львівгаз" Володимир Зленко та сільський голова Богдан Равлик запалили символічний факел. Його полум'я яскраво запалахкотіло біля храму.
Опісля, за християнською традицією, настоятелі місцевих громад УГКЦ та УПЦ КП – отці Павло Івасейко й Петро Гаврилюк освятили його.
Відтепер цей вогонь зігріватиме домівки селян, зробить їхні оселі теплими та затишними. Додав гарного настрою присутнім і музичний дарунок юної Ольги Ткач, яка виконала пісню про Україну. Присутні раділи, що нарешті їхні села газифіковані і їм не доведеться заготовляти дрова на зиму. Радісно було й на серці в тих, хто сприяв газифікації населених пунктів. Голова правління ПАТ "Львівгаз" Володимир Зленко зізнався, що приємно, коли долучаєшся до доброї справи. Адже газифікація – це благо для людей, бо несе громадянам покращення побутових умов. Він вважає, що нині голубе паливо має бути в оселях кожного населеного пункту. Це перспектива на майбутнє, бо газ є зручним для користувачів та приносить комфорт та затишок.
Після урочистостей заступник голови ОДА Сергій Василенко відповів на запитання представників ЗМІ, які торкалися газифікації Бутин та інших населених пунктів на Львівщині, стану доріг та інших проблем. Він зазначив, що у районі зі 106 населених пунктів газифіковано 72, і газифікація сіл продовжуватиметься. Щодо наболілого питання доріг зауважив: "Сьогодні ситуація з дорогами жахлива по усій області. Але ви подивіться скільки зроблено! Наприклад, в Червонограді. Досі для нас пріоритетними були головні напрямки – це тернопільський, луцький, франківський та ужгородський. Тепер ми переходимо на місцеві дороги. Разом із Львівською обласною радою розподіляємо кошти з обласного бюджету на ремонт доріг. Великі тривають суперечки, хтось хоче більше, але дороги скрізь однаково погані і їх потрібно ремонтувати". Сергій Василенко також пообіцяв, що за можливості наступного року планують завершити будівництво Пристанської школи, та зазначив, що за останній рік Сокальщина зробила значний поступ, і це радує.
Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.