Головна / Влада працює / Сільський голова Борятина на Сокальщині працює проти громади

Сільський голова Борятина на Сокальщині працює проти громади

15 червня в Борятині відбувся схід села, на який запросили й Острівського сільського голову Івана Дидака. Він погодився приїхати, з умовою, що його привезуть і завезуть. Громаді не залишилось вибору, і вона виконала прохання. Хоча він, як сільський голова, мав би бути зацікавленим там бути. Втім, нехай це залишиться на його сумлінні. Перед початком сходу пан Дидак сказав, що буде вести його, однак більшість селян йому заперечила, бо за три роки своєї каденції той не провів жодних зборів та не прозвітував перед виборцями про зроблене за цей період. Присутні одноголосно вибрали головою зборів автора цих рядків. Розпочався схід хвилиною мовчання: вшанували пам’ять героїв, які віддали своє життя за Україну, майбутнє наших дітей та внуків.

На порядку денному було чотири наболілих питання: дорога по вулиці Миру, освітлення цієї вулиці, сільський ставок, стан справ щодо виділених земельних ділянок під забудову на місці колишнього с. Манджарки, що поблизу с. Рудки. Проект виготовили два роки тому, а проектному інституту досі не заплатили 39 тисяч гривень за виконану роботу. Зі слів голови сільської ради Івана Дидака, такі гроші є в місцевому бюджеті, і сільська рада подала заявку в Державне казначейство на фінансування. Однак невідомо, коли її профінансують.

Іншим наболілим питанням була дорога по вулиці Миру. Житель села Іван Іжинець критикував голову, що щебінь витратили намарно, ремонтували дорогу там, де не потрібно. І нині – ні проїхати, ні пройти. Проте на 110 метрів дороги витратили 144 кубічні метри щебеню. І. Дидак запланував, без згоди на це громади, прокласти від церкви вниз 184 метри асфальту, однак навіщо, коли ця дорога ще в хорошому стані? Будівельне управління «Ромас» (власник Роман Швед, директор – його зять Петро Кузьмин), мало розпочати роботи з 1 червня 2013 р., а почало «асфальтувати» 17 грудня 2013 р. і закінчило 26 січня 2014 р. Мабуть, сільський голова і вище згадана фірма мали якісь свої інтереси. Та нехай собі, проте вони нашкодили жителям Борятина. Нині цією «асфальтівкою» борятинцям важко пройти до церкви та відпровадити в останню дорогу покійника. Не проїдеш по ній і на велосипеді.

Іван Іжинець розповів i про іншу проблему: уже багато років у його будинку низька напруга, через що побутова техніка не працює або виходить з ладу. На це неодноразово скаржилися і його сусіди – Володимир Васько, Богдан Качмар. Однак сільський голова не міг пояснити, чому так «скаче» напруга, і як цьому зарадити. Хоча допомогти людям просто, для цього потрібно встановити ще декілька опор і під’єднати цих шість будинків до трансформатора, який, завдячуючи начальнику Сокальського РЕМ, був встановлений на вулиці Пелехатого в 2012ому. Сподіваюся, що Зеновій Милик допоможе розв’язати це питання.

Емоційно звернувся до сільського голови депутат Острівської сільської ради Михайло Богун, який сказав: «Я багато разів говорив з Вами, пане голово, і просив, щоб так не робили. Навіщо було ремонтувати добру дорогу?» Він запропонував сільському голові, що за свої кошти перевезе щебінь, який висипали посеред дороги, і позасипає ями. Іван Дидак відповів:

«Михайле, це – кримінал» (я був у цей час у сільській раді, і чув цю розмову). 18 червня 2014 року приїхали з правоохоронних органів слідчі Н. Свистун і А. Славич, оглянули цю дорогу і зафіксували побачене. Однак і досі немає висновку Львівського науководослідного інституту судових експертиз, що затримує справу. Я думаю, що жителі села Борятин незабаром знатимуть, де кримінал. Галина Кузьма докоряла голові за те, що його ніхто не бачив, коли велись роботи з освітлення вулиці Миру. Роботу тількино закінчили, а деякі опори вже похилилися. Люди, як ходили темною вулицею, спотикаючись, так і ходять.

Місцевий фермер Оксана Сало, яка бере активну участь у громадському житті села, звернулася до пана голови з пропозицією взяти на баланс сільської ради ставок у Борятині. На що І. Дидак сказав: «У сільської ради нема коштів на виготовлення такої документації». Пані Оксана готова допомогти коштами. Думаю, що й інші фермери, підприємці та громада села також не відмовляться це зробити, бо ставок замість місця відпочинку для борятинців став головним болем. Шість років тому в ньому спустили воду, він заріс лозами, які стали місцем сховку для лисів. Нині вони виловлюють птицю у селян, які мешкають неподалік.

Борятинка Любов Курило скаржилася, що влітку нема чим дихати, бо від ставка розповсюджується сморід. Чимало людей погано себе почувають, зокрема, скаржаться на головний біль. Місцеві жителі не хочуть, щоб ставок занепадав. Він розташований посередині села і міг би стати його окрасою. Громада вирішила звернутися до голови РДА Олега Кожушка з проханням створити фахову комісію, яка б оглянула територію і зробила належний висновок.

Думаю, що якщо б вчасно відреагували колишні керівники Сокальського району та правоохоронні органи, які мали б це контролювати, такого б у Борятині не сталося. І бюджетні гроші не викинули б на вітер.

Остап СИДОРЯК, громадський активіст с. Борятин.

  

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

one × three =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!