Влада працює

Службу на кордоні несуть на “Відмінно”

"Павловичі" – один з основних відділів прикордонної служби у нашому районі. Як несуть службу прикордонники, чим живуть  про це нам розповів т.  в.  о. начальника цього відділу капітан Олег КОМІСАРУК.  Довідка: народився в м. Рівне, закінчив Рівненський  автотранспортний технікум та національну Академію державної прикордонної служби ім. Богдана Хмельницького (2006 р.). За відмінне навчання в Академії нагороджений цінним подарунком від Президента України  годинником. Служив на прикордонній заставі "Коритино", що на Волині, у РавіРуській, Рівненському та Львівському аеропортах. З квітня 2010 р. на посаді першого заступника начальника відділу прикордонної служби  "Павловичі". Одружений, виховує двох доньок.

– Наш відділ іменний  носить ім’я начальника легендарної 13 прикордонної застави Олексія Лопатіна, яка в перші дні Другої світової війни героїчно стримувала натиск фашистських військ. І нині прикордонники гідно несуть службу по охороні державного кордону, примножують традиції своїх попередників.

Державна прикордонна служба перейшла на контрактну службу і тепер військовослужбовців строкової служби у нас нема. Щодня на кордон виходять прикордонні  наряди і несуть нелегку службу (наша ділянка простягається майже на 25 кілометрів). Тож прикордонник в першу чергу повинен бути фізично витривалим, загартованим. На території відділу  живуть чотири сім’ї  і, як правило, службу несуть не тільки чоловіки, а й їх дружини. Дев’ятнадцять років служить на кордоні старший прапорщик Василь Патрон. Він  старшина відділу. Раніше ніс службу в Мукачівському прикордонному загоні, тепер  уже три роки  у нас. Його визнано кращим старшиною Львівського прикордонного загону за результатами 2010 року. Свій досвід передає молодим. Більше десяти років служить у відділі і сім’я Сергія та Людмили Савкових. Сергій  старший технік, його дружина  кухар. Обоє  хороші спеціалісти. Виховують двох дітей, Людмила зараз у декретній відпустці. Діти  Ярослав та Аліна  як і двоє доньок Патронів, навчаються в Угринівській школі, переймають місцеві звичаї, обряди і традиції. В минулому році прийшов до нас служити тернопільчанин Юрій Воскобійник. Він  дільничний  інспектор, до речі, 2011й визнано Роком дільничних інспекторів прикордонної служби. За короткий час Юрій зарекомендував себе знаючим, дисциплінованим. Зокрема, він  активно працює з населенням: обслуговує Хоробрів і Ниновичі,  проводить військовопатріотичне виховання школярів. Ось і недавно у нас були учні 1011 класів. Вони із задоволенням вивчали слідознавство, брали участь у спортивних змаганнях. Рекомендуємо Юрія до вступу у Хмельницьку національну Академію Державної прикордонної служби. Цей військовий заклад, до речі, закінчили більшість наших офіцерів і серед них начальник прикордонного поста “Варяж” старший лейтенант Олег Якобчук. Великий досвід в охороні державного кордону має прапорщик Сергій Іванюк. В наряд він заступає зі своїм чотириногим другом Джоном, який допоміг йому затримати не одного порушника кордону. Ось і декілька днів тому, біля лісу, він затримав 31річного жителя Нововолинська, який велосипедом заїхав у прикордонну смугу, та був без документів.

Серед наших контрактників є чимало місцевих жителів. Це сокалець сержант Тарас Босак, подружжя Мирослав та Світлана Басараби (Нісмичі), солдат Ірина Тоган (Угринів) та ін. Ось що каже Ірина: "Я виросла в Угринові. Постійно бачила прикордонників, які охороняли кордон, до того ж вони займалися з нами, школярами. Раніше  мала іншу роботу, до неї було далеко добиратися і я вирішила стати військовослужбовцем. Служу вже три роки і не жалкую".

На прикордонному посту “Варяж” сумлінно несуть службу місцеві жителі старший прапорщик Григорій Баранець та старший сержант Андрій Бобко, молодший сержант Юрій Валько зі Сокаля, старший прапорщик Олег Верхозін з Великих Мостів, старший прапорщик Ігор Зварич з Нісмич та інші. Нині важко знайти роботу, а в нас контрактники отримують 15001800 гривень, через три роки зарплата збільшується ще на 200. Вони забезпечені одягом, харчуванням, що також суттєво. До того ж у нас чудова природа, привітні люди. З місцевим населенням підтримуємо дружні зв’язки. І воно допомагає нам виявляти порушників кордону. Вже цього року затримали трьох  двох громадян Молдови і одного  Тунісу. З цього року ми також здійснюємо спільні патрулювання на нашій дільниці з прикордонною вартою Польщі. Словом, робимо все, щоб забезпечити безпеку і правопорядок на кордоні.

Записала Валентина БЛУДОВА.
 

На знімках: вгорі – начальник кінологічного відділу, прапорщик Сергій ІВАНЮК зі службовою собакою; в центрі – солдат Ірина ТОГАН, чергова центру управління службою; внизу – дільничний інспектор прикордонної служби, сержант Юрій ВОСКОБІЙНИК з членами Клубу юних друзів прикордонників Хоробрівської школи.
Фото Олега Комісарука.
СЛУЖБУ НА КОРДОНІ НЕСУТЬ НА «ВІДМІННО»         

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 − 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.