Головна / Влада працює / Сніг додав усім клопотів на Сокальщині

Сніг додав усім клопотів на Сокальщині

20 березня голова Сокальської РДА Наталія Карташова провела нараду, на якій говорили про стан доріг та очистку тротуарів у Сокалі. Сильні снігопади спричинили багато проблем для мешканців та автотранспорту. Чимало вуличок міста, станом на 20 березня, лише частково були прочищені, тож в РДА надходили скарги від громадян. Деякі сільські населені пункти, як зазначила Наталія Карташова, є в значно кращому стані, ніж вулиці в райцентрі. Це їм вдалося зробити швидко та оперативно, бо до боротьби зі сніжними заметами мобілізувалося населення. Вагому допомогу технікою надали керівники сільгосппідприємств. Спільними зусиллями вдалося швидко звільнитися від снігового полону.

Але, якщо житловокомунальна служба міста не в змозі це зробити через брак техніки, коштів чи робочих рук, то, може, доцільно звернутися по допомогу до підприємств та підприємців району,  сказала голова РДА Н. Карташова.  Чимало з них, зокрема, ПП "Західний Буг" та ДП "Львіввугілля" вже надали вагому допомогу у боротьбі зі стихією й далі її пропонують.

Хочу зазначити, що Сокальський район, завдяки злагодженим діям усіх, швидко впорався із природною стихією і не був паралізованим. Однак, якби не допомога військових, підприємців і сільгосппідприємств ми ще досі були б у снігових заметах. На жаль, ДП "Райавтодор" нині не має ні матеріальних, ні технічних ресурсів, щоб почистити дороги району від снігу. Тож даремно сподіватися на його оперативну та ефективну роботу.

Заступник Сокальського міського голови Олег Олійник пояснив, що з суботи, 16 березня, 5 години 30 хвилин, працювали три одиниці снігоочисної техніки КП "Сокальжитлокомунсервіс", до яких згодом долучилися ще два трактори МКП "Сокальводоканал". Ця техніка до вечора 19 березня очищала всі вулиці і двори від снігу для проїзду та пішоходів. Нині є доїзд до всіх будинків та дворів по всіх вулицях. Та внаслідок танення снігу утворилася "каша" на вулицях та тротуарах. Наступні дні комунальники працювали до пізнього вечора. Місто розділене на сектори, які розчищають грейдер та два трактори МТЗ82. Додатково залучили техніку МКП "Сокальводоканал" і КП "Сокальтеплокомуненерго".

Щодо тротуарів. Їх важко прочистити технікою, тож вся робота лягла на руки прибиральників. У ці дні в центрі міста працювали 24 прибиральники, ще 14  на прибудинкових територіях. До роботи були задіяні також шість працівників з інших дільниць. Однак, нині прибиральники не в змозі швидко очистити широкі тротуари. До того, ж якщо відсутня зелена зона між проїжджою частиною і тротуаром, то при розчищенні вулиці сніг потрапляє на тротуар. А це додаткове навантаження на руки працівників. В центрі міста утруднювалася робота й тим, що через припарковані машини неможливо прибрати сніг. Ми просимо водіїв довго не затримуватися на стоянках. Пісок є в достатній кількості.

Олег Олійник віддав належне працівникам комунальних служб міста, які роблять все можливе, щоб побороти стихію. Адже не можна не врахувати того, що за півтора дні випала місячна норма снігу. Звісно, вони могли б зробити це трохи швидше, якби власники помешкань були свідоміші, проявили ініціативу й відгорнули сніг біля своїх дворів.

Думки з приводу ситуації, що склалася у місті, висловив й перший заступник голови РДА Павло Савчук, який акцентував увагу на необхідності використання всіх можливих ресурсів для прибирання міста від снігу, щоб не допустити в майбутньому, при пониженні температури, ожеледиці та заторів на дорогах. Виконувач обов"язків начальника фінансового управління Галина Леонова доповіла, що за три місяці поточного року з бюджету міської ради профінансовано майже 100 відсотків планових призначень на благоустрій міста. Однак потрібно звернути увагу на існуючу заборгованість по сплаті за комунальні послуги від населення. На 1 березня вона склала 721 тисячу гривень. Варто зазначити, що при наявній заборгованості працівники житлово-комунальних підприємств свою роботу виконують.

Для того, щоб робота була ефективна,  підсумувала голова РДА Наталія Карташова,  потрібно, щоб усі працювали злагоджено, тоді буде результат. Місцева влада зробила все для того, щоб якнайшвидше ліквідувати наслідки снігового колапсу. Хоч про це мали б подбати, насамперед, ті служби, які відповідають за це. Насправді бачимо інше: дорогу державного значення Львів-Ковель, яку повинна обслуговувати Жовківська дорожньо-експлуатаційна дільниця, ми прочистили самотужки. Проте без скоординованих дій, допомоги військових, техніки сільгосппідприємств та підприємств Сокальщини на те, щоб побороти стихію, пішло б значно більше часу.

Любов ПУЗИЧ.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

3 × 1 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!