Влада працює

В Сокалі опалювальний сезон розпочався з 28 жовтня

Сокаль готовий до опалювального сезону 2019-2020. Про це Радіо Сокаль розповів заступник міського голови Сергій Марчук.

Заступник міського голови Сергій Марчук розповідає: “На даний момент теплове господарство, тобто три  котельні, готові до початку опалювального сезону. 13 житлових будинків, які мають централізоване опалення мають також паспорти та акти готовності до початку опалювального сезону. Ще в нас централізованим опаленням користуються дошкільні заклади №1, №7, №8 і школи – ліцей №1, ліцей № 3, № 4″.

Варто додати, що Комунальний Заклад Дошкільної Освіти (ясла-садок) № 9 має свою котельню і також готовий до опалювального сезону. Зазначимо, що дата початку та закінчення опалювального сезону визначається у кожному населеному пункті країни індивідуально. Це передбачено постановою Кабінету міністрів України №630 від 21 липня 2005 року, цитуємо: “Рішення про початок та закінчення опалювального сезону приймається виконавчими органами відповідних сільських, селищних та міських рад або місцевими державними адміністраціями виходячи з кліматичних умов згідно з будівельними нормами і правилами, правилами технічної експлуатації, нормами санітарного законодавства та іншими нормативними документами”. В іншій постанові Кабміну №151 від 17 лютого 2010 року зазначено, що опалювальний сезон повинен стартувати, якщо середньодобова температура протягом трьох діб не перевищує 8°С. Далі рішення за місцевою владою.

Відтак, відповідно до розпорядження Сокальської районної державної адміністрації № 330 від 24 жовтня 2019 року з 28 жовтня розпочнеться опалювальний сезон 2019/20 років для населення та інших категорій споживачів. Ще одним із важливих питань осіннього сезону є можливе підняття цін на блакитне паливо. Відтак в Україні з жовтня почне рости тариф на газ, а вже до кінця опалювального сезону ціна для кінцевого споживача може збільшиться з 6 до 8,5 грн за кубометр. У неодноразових інтерв’ю співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич відзначав, що з наближенням холодної пори року споживання будь-яких енергоресурсів завжди зростає. «На період опалювального сезону підвищення може скласти 20-25% – до 8,5 грн за куб. Якщо буде переривання транзиту російського газу, криза поставок, то ціни можуть підскочити ще більше», – прогнозує експерт. Відзначимо, що українці в різних регіонах платять за різними тарифами на газ (вартість транспортування відрізняється). В середньому ж ціна складає близько 6 грн за куб. В матеріалі Обозреватель глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв ствердив, що: «Ціна газу для населення за минулі п’ять місяців знизилася на 25%. Зараз вона нижча, ніж рік тому. Є ризик, що взимку газ подорожчає, тому що на нього збільшується попит». Хочемо зазначити, що у Сокалі вже третій  рік поспіль під час опалювального сезону, крім газу, вводять і альтернативні палива. Сергій Марчук зауважив, що наразі на котельні по вул. Героїв УПА 21 окрім газу використовують тверде паливо (палети).

Нагадаємо, що минулого року міський голова Вадим Кондратюк розповідав радіо «Сокаль», що станом на осінь 2018 року комунальники намагались відмовитися від газу і вмикати його лише при потребі. Така ситуація виникала, коли вночі нижче, ніж -25 градусів. Власне, найбільша сокальська котельня вже має котли для паління палетами. Введенням альтернативних джерел дуже задоволені, адже ціна на палети стабільна по всій Україні. Це допомагає розраховувати на можливі прибутки й не отримувати збитки. Зазначимо, що затверджені тарифи для населення міста є дешевшими, ніж при повному опаленні газом. Це також завдяки альтернативному палінню. Та все ж зважаючи на доходи громадян, інколи суми є космічними. За словами заступника міського голови Сергія Марчука, міською радою передбачені програми, які частково покривають витрати на опалювальні пристрої для малозабезпечених верств населення. Нагадаємо, що за словами заступника міського голови Сергія Марчука, з 28 жовтня розпочнуться «пробні пуски» тепла у дошкільні заклади.

До слова, 11 жовтня у Сокальській міській раді відбулась чергова 45 сесія 7 скликання. Серед питань порядку денного було Про звіт директора КП «Сокальтеплокомуненерго» про фінансово-господарський стан підприємства. У своєму звіті директор підприємства Олег Юзефик повідомив, що на сьогоднішній день в категорії населення залишилось 415 абонентів, які користуються послугами «Сокальтеплокомуненерго», а це на 146 менше, аніж минулого року, послугами підприємства користуються лише 13 житлових будинків. Олег Юзефик розповів присутнім і про те, що  цьогоріч на котельнях палитимуть газом, а не альтернативними матеріалами, адже їх вартість більша, ніж блакитне паливо.

750809632
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.