Головна / Влада працює / Сокальщина перемогла у 83 мікропроектах, які буде фінансувати Львівська облрада

Сокальщина перемогла у 83 мікропроектах, які буде фінансувати Львівська облрада

Завдяки єдності та бажанню змінити щось на краще депутати обласної ради на черговій сесії, яка відбулася 26 квітня, затвердили "Програму соціальноекономічного та культурного розвитку Львівської області на 2016 рік". У ній серед об'єктів передбачено п'ять мільйонів гривень на завершення будівництва школи в селі Пристань. Також прийнята "Програма охорони навколишнього природного середовища на 2016-2020 роки", якою заплановано у 2016му виділити на природоохоронні заходи 2,5 мільйона гривень Великомостівській міській раді та 800 тисяч гривень Сокальській міській раді.

Також затверджено зміни до комплексної програми соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО та їх родин, якою передбачено 17000 гривень родині кожного загиблого воїна в АТО на встановлення їм надгробних пам'ятників.

5 травня у Львівській обласній раді відбулося засідання конкурсної комісії з реалізації "Програми проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку", на якому затвердили перелік мікропроектівпереможців. Разом зі мною був присутній Сокальський міський голова Вадим Кондратюк. Робота над відбором мікропроектів була дуже ретельною та конструктивною. Прозорість, доступність та ефективність  основні акценти цьогорічного конкурсу. Незалежні експерти обрали третину мікропроектів у громадах Львівщини зпоміж півтори тисячі. Їх подавали райони на конкурс в обласну раду ще на початку року. В обласному бюджеті заклали 35 мільйонів гривень, згодом дофінансували ще 16 мільйонів. Ці кошти скерують громадам на модернізацію народних домів, вуличне освітлення та облаштування освітніх та медичних закладів. Долучитися фінансово мають і самі громади. Основним критерієм відбору стали питання: наскільки це потрібно громаді і наскільки громада готова до цього долучитися як фінансово так і взяти на себе відповідальність за його реалізацію.

Цього року Сокальський район, де хочуть реалізувати 129 ідей, став у числі рекордсменів із подання проектів. І це приємно. Сокальщина перемогла у 83 мікропроектах, з них 31  в освітній галузі, 18  дошкільні навчальні заклади, 7  ФАПи і амбулаторії, 13  народні доми, 8  вуличне освітлення, 6  інші пріоритети. Загальна сума проектів становить понад 16 млн. 600 тисяч гривень, з них кошти обласного бюджету 6,5 мільйонів гривень, з районного бюджету потреба становить понад 7 млн. грн., з сільських та міських бюджетів потрібно понад 1 мільйон 700 тисяч грн. і кошти громади  1,3 млн. грн.

Усіх, хто долучився до написання мікропроектів  освітян, керівників місцевого самоврядування, медиків та працівників культури вітаю з успіхом. Проте зупинятися на цьому не варто, бо це лише перша вершина на шляху до успіху і складає 20 відсотків справи. Тепер необхідно сконцентрувати зусилля всіх: районної ради, районної адміністрації та підрозділів РДА, а основне сільських та міських громад для реалізації даних проектів. Все залежить від активності громад та ініціативних груп, наповнення сільських та міських бюджетів, які мають профінансувати проект, що є першим етапом для їх реалізації. Наступний  це отримання коштів від районного бюджету. Громадам на реалізацію мікропроектів буде скеровано субвенцію з обласного бюджету, однак лише після того, як вони освоять власні кошти, виділені з місцевих бюджетів.

Потрібно також підкреслити, що кожен з мікропроектів, який реалізовуватиметься в області, буде моніторитися на предмет використання коштів і виконання зазначених робіт.

Нині від кожного жителя Сокальщини залежить чи зуміємо втілити в життя ці проекти, які можуть змінити зовнішній вигляд та покращити умови об'єктів соціальної сфери у багатьох населених пунктах. Добрим прикладом цього є села Савчин та Варяж, де вже реалізовані мікропроекти. Конкурс мікропроектів місцевого розвитку дає можливість втілювати локальні ініціативи за допомогою співфінансування з обласного бюджету. Таким чином сільські, селищна та міські ради зможуть провести заходи з енергозбереження у школах та дитячих садках, реконструювати вуличне освітлення, встановити дитячі майданчики тощо. Не залишайтесь байдужими, змініть своє життя і життя своєї громади на краще, бо в єдності сила громади.

Сергій КАСЯН,
депутат Львівської обласної ради.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

one × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!