Влада працює

Сокальський район визнаний пріорітетним районом Львівщини в 2013 році з ремонту доріг

Відбулася чергова нарада-семінар голів та секретарів місцевих рад, де фахівці різних галузей знайомили їх з нововведеннями та роз’яснювали основні неординарні моменти, які виникають під час роботи. Вів нараду заступник голови Сокальської районної ради Володимир Чуб. У ній взяла участь голова Сокальської РДА Наталія Карташова, яка поінформувала присутніх про останню нараду в Львівській ОДА, де вели мову про незадовільний стан доріг в області. Н. Карташова повідомила, що Сокальський район внесли до пріоритетних. Тож в цьому році на ремонт доріг Сокальщини буде скеровано більше коштів, ніж зазвичай. Проте перш, ніж їх ремонтувати, потрібно зробити водовідведення, привести до належного стану узбіччя, почистити канави та рови. Адже виділені кошти треба використати раціонально та ефективно і відремонтувати дороги якісно, щоб ті служили довго.
Заступник голови РДА, керівник апарату Марія Христинич розповіла про районну Програму залучення виробничого потенціалу підприємства Сокальської виправної колонії №47 у 2012 році в економіку району на 2011-2013 роки. Доповідач, насамперед, пояснила причини прийняття даної програми: «Це можливість залучити людей, позбавлених волі, до суспільнокорисної праці, що є одним з методів виховної діяльності та забезпечення дотримання міжнародних прав людини у цій царині. І ми спільно маємо допомогти її реалізувати», – зазначила Марія Христинич.

З виправною колонією уже співпрацюють підприємства вугільної промисловості, житловокомунальні підприємства Сокаля й Жвирки та приватні підприємці. Керівник апарату РДА звернулася до представників органів місцевого самоврядування з проханням допомогти виправній колонії й сприяти їм у замовленнях, адже ті пропонують широкий асортимент якісних кованих та столярних виробів.

Начальник Сокальської виправної колонії №47 Ігор Макара зауважив, що виправна колонія – це бюджетна організація, яка нині перебуває у непростій економічній ситуації. Тож, щоб вижити, намагається заробляти на себе. Тут виготовляють ковані та столярні вироби, металеву сітку та інше.

В. о. начальника фінансового управління райдержадміністрації Галина Леонова розповіла про результати перевірок, проведених у місцевих радах протягом 2012 року фінансовим управлінням Сокальської РДА.

Проведеними перевірками правильності нарахування та виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ у Смиківській, Поторицькій, Опільській, Свитазівській, Межирічанській сільських радах встановлено переплату на загальну суму чотири тисячі гривень та недоплату в сумі 5,8 тисяч гривень.

Перевірками правильності використання коштів бюджету розвитку встановлено незаконні видатки на суму 6,2 тис. грн., зокрема, при виконанні робіт на будівництво вуличного освітлення в с. Межиріччя завищено вартість матеріалів на 6,2 тис. грн.

При перевірці правильності використання бюджетних коштів, виділених на капремонт Народного дому с. Стенятин встановлено завищення вартості робіт на 8,3 тисяч гривень, нараховано неустойку за невчасно освоєні кошти – 1,1 тисяч гривень, невиконані підрядні роботи на суму 42,8 тис. грн.

Перевіркою використання коштів обласного бюджету на реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг в Реклинецькій сільській раді встановлено завищення вартості робіт на 4,5 тис. грн.

Перевірками правильності зарахування та сплати орендної плати за оренду цілісних майнових комплексів проведено донарахування Смиківській, Лучицькій, Поторицькій, Волсвинській сільським радам, виявлено заборгованість у Волицькій, Поторицькій, Лучицькій, Смиківській, Двірцівській, Корчівській місцевих радах.

Доповідач також зазначила, що перевірками встановлено ряд недоліків у веденні бухгалтерського обліку та звітності, зокрема: порушення інструкції з обліку основних засобів та інших необоротних активів бюджетних установ, є випадки неправильного ведення меморіальних ордерів, книг та журналів, тощо.

Після перевірок незаконні видатки повернуто, а порушення ліквідовані.

Далі в. о. начальника фінансового управління РДА Галина Леонова доповіла про виконання бюджету Сокальського району за 2012 рік та про наповнення місцевих бюджетів, економне і раціональне використання бюджетних коштів, посилення
фінансово-бюджетної дисципліни.

До загального фонду місцевих бюджетів Сокальського району за 2012 рік надійшло 86818,8 тис. грн. податків і зборів, що на 8313,3 тис. грн. більше з відповідним періодом минулого року і становить 107,6% уточнених планових призначень на рік.

Виконання дохідної частини бюджету забезпечили 36 місцевих рад та районний бюджет. Не виконала його лише Сілецька (84,8%) сільська рада. Планові показники по району виконано по всіх видах податків, і зборів, що формують дохідну частину загального фонду місцевих бюджетів.

Протягом 2012 року на утримання бюджетних установ та виконання загальнорайонних програм та заходів проведено видатки в загальній сумі 347586,7 тис. грн., з них по загальному фонду – 326383,1 тис. грн., що становить 97,6% уточнених планових призначень та по спеціальному фонду на 21203,6 тис. грн., що становить 55,3% призначень на рік.  Сільські, міські та селищний голови, а також секретарі місцевих рад району отримали змістовні відповіді на всі запитання.

З переліком проблемних питань по місцевим радам району, щодо дотримання вимог протипожежної безпеки органами місцевого самоврядування, виступив інспектор Держтехногенбезпеки у Сокальському районі Олег Борис. Він, зокрема, звернув увагу на незадовільний стан  водонапірних веж у деяких сільських радах, відзначив, де є несправні пожежні гідранти. Доповідач наголосив на тому, що необхідно зробити пірси біля водоймищ, які є на балансі сільської ради, й дотримуватися елементарних вимог правил пожежної безпеки. Тож, насамперед, подбати про вогнегасники, пожежні щити, які мають бути обладнані необхідними засобами. Й не допускати перенавантаження електромережі, що найчастіше стає причиною пожежі.

Особливо бурхливо запрошені обговорили питання: «Роль органів місцевого самоврядування в реєстрації прав», з якого доповідала завідувач сектора державної реєстрації прав на нерухоме майно Елла Новосад. Зі своїми зауваженнями виступили голови Лучицької, Великомостівської, Ванівської, Волсвинської, Межирічанської, Поторицької, Тудорковицької сільських рад.

Жвава дискусія зав’язалась, коли зайшла мова про змінений порядок оподаткування доходів фізичних осіб, отриманих від продажу власної сільськогосподарської продукції, який набрав чинності з 1 січня 2013 року. Завідувач сектора взаємодії зі ЗМІ та громадськістю ДПІ у Сокальському районі Надія Мудрак ознайомила присутніх з порядком оподаткування доходів громадян, отриманих від продажу власної сільськогосподарської продукції. Доповідач наголосила, що особливою відмінністю є те, що органи місцевого самоврядування при видачі громадянам довідок про наявність у них земельних ділянок не будуть брати до уваги земельні частки (паї), виділені в натурі на місцевості, які не використовуються громадянами. А наприклад, здаються в оренду. Про це детальніше можна прочитати у Податковому кодексі України: ст. 165.1.24. Крім того, це питання було висвітлене на сторінках районної газети «Голос знад Бугу» за 24 січня цього року.

Далі представник ГО «Експертгрупа» Андріан Фітьо ознайомив голів та секретарів територіальних громад зі стратегією поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) у Львівській області.

Заступник голови районної ради Володимир Чуб висловив своє бачення цієї проблеми та запропонував сільським та селищним головам об’єднуватися для її вирішення. Адже окрема сільська громада не має змоги самотужки вирішити цю проблему, їй не під силу розробити стратегію поводження з ТПВ. Зате це можливо зробити, коли об’єднати зусилля і ресурси декількох територіальних громад.

Свої думки та пропозиції висловили сільські та міські голови – Володимир Черечін, Володимир Муха, Ярослав Ройко, Володимир Мончук, Іван Кошлай, Роман Смик та інші.

У «різному» взяла слово головний спеціаліст відділу економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості РДА Лілія Смолярчук, яка повідомила, що в районі триває робота з формування бази об’єктів незавершеного будівництва та вільних виробничих приміщень. І просила подати заповнені анкети щодо наявних об’єктів, які є на їх території.

Підсумував роботу семінарунаради заступник голови районної ради Володимир Чуб, який звернув увагу присутніх й на ряд інших важливих питань.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews