Головна / Влада працює / Відбулася п’ятнадцята сесія Сокальської міської ради

Відбулася п’ятнадцята сесія Сокальської міської ради

П’ятнадцята сесія Сокальської міської ради розпочалася з приємних і сумних повідомлень. Після того, як депутати зайняли свої місця, прозвучав Державний гімн. Міський голова Сокаля Богдан Зарічний, поздоровивши народних обранців, котрі святкували день народження у міжсесійний період, добрі слова привітань з нагоди 80-річчя виголосив на адресу почесного громадянина Сокаля Юлія Лукомського. А ювіляр висловив бажання і наміри, скільки Бог дасть сил, працювати на благо громади.

Депутати хвилиною мовчання пом’янули колишнього депутата міської ради Ореста Викрикача, котрий відійшов у вічність. З ініціативи депутатів міської ради та з огляду на письмові просьби РО Конгресу українських націоналістів, Сокальської станиці вояків Братства УПА, Спілки політв’язнів, фракції КУН у міській раді у порядок денний сесії першим питанням внесли про присвоєння (посмертно) Оресту Викрикачу звання Почесного громадянина міста Сокаль. Світлої пам’яті Орест Викрикач з перших років незалежності України працював задля розвитку української справи і поширення ідей українського націоналізму. Всі депутати одноголосно проголосували за те, щоб  присвоїти (посмертно) Оресту Викрикачу звання «Почесний громадянин Сокаля». Міський голова Богдан Зарічний вручив вдові Богдані Викрикач посвідчення. Далі депутатському корпусу представили нового депутата на місце вибулого (Ореста Викрикача) – Ірину Калитовську (фракція КУН).

Однодумцями були депутати міської ради і у розгляді іншого важливого питання «Про заяву Сокальської міської ради щодо неприпустимості ухвалення закону «Про засади державної мовної політики». Заяви подали дві фракції у міській раді – «Свобода» та «Батьківщина». Її зачитав голова фракції ВО «Свобода» у міській раді Юрій Товарянський, котрий у дні протесту проти прийняття цього законопроекту був серед пікетувальників під стінами Верховної Ради. Він поділився враженнями від тієї атмосфери, яка панувала під час акції, а також підкреслив, що на наступних виборах до Верховної Ради «нам, опозиційним силам, треба об’єднатися, щоб подолати ту орду».

Далі депутати розглядали питання «Про внесення змін до складу постійних депутатських комісій Сокальської міської ради». Зробили деякі перестановки членів у складі постійних депутатських комісій, аби вони ефективніше працювали.

«Про реорганізацію Сокальського НВК «ЗШ I ст. – дитячий садок» в Сокальський ясласадок комбінованого типу №7» та «Про перепрофілювання санаторної групи у Сокальському ясласадку комбінованого типу №1» доповідала голова комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту і праці, освіти, культури, фізичної культури і спорту, сім’ї і молоді Валентина Михайлевич. Прийняті відповідні рішення.

Розглядали депутати і кілька фінансових питань: «Про затвердження розпоряджень міського голови», «Про внесення змін до показників бюджету міста Сокаль на 2012 рік» (доповідала завідувач економічним відділом Людмила Ділай) та «Про встановлення місцевих податків та зборів на 2013 рік» – інформував секретар ради Остап Климчук. Депутати ознайомилися з роботою постійної депутатської комісії з питань законності (доповідав її голова Ігор Сидор). І ще одне питання, яке назріло не сьогодні і дає про себе знати на засіданнях сесій та виконкомів вже тривалий час – «Про внесення змін до штатного розпису апарату управління Сокальської міської ради», де йдеться про введення посади юриста. Адже, як підтвердила у своєму виступі спеціаліст першої категорії Сокальської міської ради Христина Чернявська, їй доводиться працювати над великим обсягом юридичних і адміністративних питань, готувати матеріали для розгляду у судах, і самій все це робити їй фізично не під силу, тому запропонувала депутатам долучитися до цієї роботи. Проте, народні обранці мають дещо іншу позицію, вони вважають, що потрібен ще один юрист, котрий би фахово з правової точки зору оформляв питання, які виносять на сесію. Вирішено звернутися офіційним листом у фінуправління Сокальської РДА за роз’ясненням щодо можливості введення у штат міської ради посади юриста і при формуванні бюджету на 2013 рік врахувати цю пропозицію депутатів.

Землевпорядник Любомир Миколайчук на розгляд депутатів представив десять питань, серед яких лише за одне «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва культової споруди і передачу її у постійне користування в м. Сокаль по вул. Героїв УПА (в районі автозаправної станції WOG) релігійній громаді ХВЄ» не проголосували. І на закінчення розглянули звернення та запити депутатів. Проголосували, зокрема, за заяву щодо відновлення руху поїздів «Сокаль – Львів» та «Львів – Сокаль».

Депутати на сесії працювали продуктивно і оперативно, не було надто гарячих дискусій, а – результативна робота.

Оксана ПРОЦЬ.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

one + 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!