Головна / Влада працює / Старі проблеми протистоянням не подолати

Старі проблеми протистоянням не подолати

Прочитавши статтю депутата Сокальської міської ради від ВО «Свобода» Юрія Товарянського «Влада нова, а проблеми старі» від 7 червня 2011 року, спочатку вирішив не відповідати. Але спілкуючись з багатьма людьми, вислухавши їх думки щодо даної статті, все ж таки змушений відповісти.

Насамперед, не заперечуючи ряд достовірних і актуальних фактів, переконаний, що багато інформації, викладеної у статті, має чіткі елементи піару певної політичної сили з однієї сторони і прагнення перекинути відповідальність за невирішені проблеми на керівництво міської ради і депутатів від інших фракцій з другої сторони. З Ю. Товарянським ми часто спілкуємося, у нас нормальні стосунки і всю проблематику, викладену у статті, можна у будьякий час обговорити або при особистій зустрічі, або на сесії міської ради, що, до речі, не раз і робилося (в тому числі й проблеми, висвітлені в статті). На мою думку, суть статті можна висловити словами, які я взяв із допису депутата Ю. Товарянського. Цитую: «Народні обранці та наша політична сила (ВО «Свобода») не можуть нести відповідальності за рішення виконкому та сесії». Це дуже вигідна позиція для політичної сили тепер і, особливо, у час передвиборних кампаній.

А тепер по суті. Твердження про те, що «Свободі» бракує 5 голосів для прийняття рішень самостійно, без інших депутатів, принижує депутатів інших фракцій і створює у сокальців враження, що певні позитивні для громади рішення були б прийняті, але через супротив депутатів цього не можна зробити. А вислів, що серед депутатів є чимало держслужбовців і рішення, які вони приймають, нав’язують їм централізовано, зовсім не відповідає дійсності, бо серед депутатів міської ради є тільки один держслужбовець і той завжди має чітку свою позицію з кожного питання.

Хочу запевнити сокальців, що в кожній фракції (візьму тільки чотири найбільші) – в «Свободі», у «Фронті змін», у КУНі, в «Батьківщині» є багато активних депутатів, які вболівають за долю міста, плідно працюють в депутатських комісіях і між ними налагоджується конструктивна співпраця, незалежно від партійності. Тому мені зовсім незрозуміло з якою метою це пишеться.

Щодо перевірки чи (аудиту) діяльності попередньої влади. Я не належу до людей, які все звалюють на попередників. Це найлегше. А що стосується аудиту, то тут є два аспекти. Перший. Проведення аудиту вимагає коштів, за які можна зробити капітальний ремонт даху багатоповерхового будинку. Другий. Влітку 2010ого у міській раді працювало обласне КРУ. Вже за сім місяців цього року різні аспекти діяльності попередньої влади перевіряли фахівці прокуратури, обласного управління по боротьбі з економічними злочинами та по боротьбі з організованою злочинністю, СБУ. Які зловживання з використання бюджетних коштів я можу оприлюднити? Які у мене є конкретні факти?

Якщо правоохоронні органи виявлять ці порушення, то про це будуть знати як депутати, так і громадськість. Ніякої інформації і ні від кого я не приховував, бо навіть чисто практично і логічно: «Який смисл покривати дії, за які ти не несеш відповідальність».

Так, у місті проблем багато. Так, на мою думку, багато проблемних питань, які накопичились у попередні роки можна було б вирішувати іншим чином, багато з них перейшли нам у спадок і потребують значних зусиль і часу для вирішення. По певних справах ми вже подавали позовні заяви до суду, по деяких будемо це робити.

Наша каденція відмінила ряд рішень попереднього виконкому, які на нашу думку, були або протизаконні, або не відповідали інтересам громади. Дійсно, висловлювалися припущення зі сторони депутатів і громадськості про можливі порушення і зловживання. Але без конкретних, беззаперечних доказів провини тих чи інших осіб, висувати звинувачення і називати конкретні прізвища, як не етично, так і протизаконно.

Тепер щодо земельних питань. Депутатами Сокальської міської ради було подано 29 звернень до міської ради про надання інформації, з них п’ять – по земельних питаннях. На кожний запит депутата міська рада надавала завірені копії документів в повному обсязі. Депутат Ю. Товарянський обраний головою депутатської комісії з питань архітектури, будівництва, регулювання земельних відносин міської ради. Він, як голова комісії, має знати, що територія Сокальської міської ради становить 1248,1203 га. Весь облік земельних ділянок відображено у формі 6ЗЕМ, де вказані усі землі в межах адміністративнотериторіальної одиниці м. Сокаль.

За територією ВАТ «СЗХВ» закріплена територія в розмірі 89,96 га. На даній території викуплено нежитлові будівлі юридичними та фізичними особами (в наявності права власності на нежитлові приміщення), з якими укладено 12 тимчасових договорів оренди на земельні ділянки.

Сплата орендної плати у 2010 р. становила 399141,69 грн. На території колишнього хімзаводу є вільні земельні ділянки (землі запасу міської ради), на яких немає забудови і їх можна виставити на продаж на земельних торгах у формі аукціону.

Після продажу цілісного майнового комплексу ВАТ «СЗХВ» ліквідаційна комісія не надала Сокальській міській раді копії актів купівліпродажу нерухомого майна, тому власників деяких приміщень встановлюють. Під час перевірки комісією з питань архітектури, будівництва, регулювання земельних відносин міської ради виявлені два підприємці, які не уклали тимчасових договорів оренди на землю, але мають на ній об’єкти нерухомості. Їх зобов’язано укласти договори оренди на землю з нарахуванням втрат до бюджету.

За ВАТ «Сокальське заводоуправління будівельних матеріалів», яке на сьогодні є банкрутом, закріплена земельна ділянка площею 12,2767 га. За 2010 рік сплачено коштів за землю в сумі 32267,90 грн., у 2011 р. – 4339,57 грн. Станом на сьогоднішній день заборгованість становить 568243,55 грн. ДПІ у Сокальському районі подано позовну заяву в суд (ГСПО) для звернення стягнення на активи боржника (ВАТ «СЗУБМ») на суму податкового боргу.

Щодо виділення земельної ділянки під будівництво дому молитви громаді ХВЄ в м. Сокалі. Рішенням виконкому міської ради від 25.05.2010 р. №141 дано дозвіл на підготовку містобудівного обгрунтування для розміщення молитовного будинку в м. Сокаль по вул. Героїв УПА (в районі заправочної станції WOG ) орієнтовною площею 0,350,6 га. Була виготовлена документація з позитивними висновками усіх дозвільних служб району та позитивним висновком комплексної державної експертизи філії «Укрдердбудекспертиза» та висновок розробника генплану м.Сокаля ДІПМ «Містопроект». Проведено громадське обговорення 14 жовтня 2010 р. даного містобудівного обгрунтування і прийнято рішення сесії від 19 жовтня 2010 р. про його затвердження і надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,4912 га в м. Сокалі по вул. Героїв УПА для розміщення дому молитви громаді ХВЄ.

Прокуратурою Сокальського району на доручення прокуратури Львівської області, де на розгляді перебувало депутатське звернення депутата Львівської обласної ради А. Кінаха з приводу дій колишнього міського голови м. Сокаля П. Савчука та посадових осіб Сокальської міської ради, проведено перевірку відповідності діючому законодавству рішення сесії Сокальської міської ради №300 від 19.10.2010 р., яким затверджено містобудівне обгрунтування для розміщення дому молитви в районі АЗС «WOG» в Сокалі. В результаті перевірки депутатам А. Кінаху та Ю. Товарянському 20 травня ц. р. дано відповідь, що рішення сесії Сокальської міської ради від 19.10.2010 р. носить індивідуальний та ненормативний характер, підстав для його скасування немає.

За період 2008-2011рр. для будівництва храмів в Сокалі надано три земельні ділянки громадам різних конфесій, які розташовані за адресами: вул. Чорновола – релігійній громаді УАПЦ; вул. Підкови – релігійній громаді УГКЦ; вул. Героїв УПА (район АЗС «WOG» ) – релігійній громаді ХВЄ.

Що стосується землі ДДУ №1 м. Сокаль, то роз’яснюємо, що за даною дошкільною установою закріплена земельна ділянка площею 0,7668 га.

Про вилучення частини земельної ділянки в цій дошкільній установі в 2008-2010 рр. рішенням сесії чи виконкому не приймалось. Про це неодноразово було повідомлено Ю. Товарянського в письмовій та усній формах. Щоб припинити будьякі спекуляції по земельних ділянках дошкільних установ, бюджетом Сокальської міської ради ц. р. передбачені кошти на виготовлення державних актів та право постійного користування земельними ділянками даним установам.

Звичайно, проблем у місті дуже багато. В тому числі й ті, про які написав депутат Ю. Товарянський. Ніхто їх не заперечує і прекрасно розуміє.

Основна проблема – мізерні кошти. Щоб Ви краще зрозуміли, наведу порівняння: один футболіст класної європейської команди отримує річну зарплату в кілька разів більшу, ніж весь бюджет Сокаля. І наше завдання – шукати шляхи виходу із кризових ситуацій, зробити мінімальним негативний вплив на людей тих процесів, які притаманні всій Україні у різних сферах життя на сучасному етапі.

Але повірте, якщо на сторінках преси обмінюватимемося такими статтями, то краще жити у місті не стане, а депутатський корпус ми тільки будемо роз’єднувати. Вважаю, що навіть у таких реаліях нам вдалося немало зробити.

Протягом січня-червня 2011 року на виконання Програми соціальноекономічного та культурного розвитку виконано роботи по капітальному ремонту покрівлі житлового будинку №22 по вул. Героїв УПА пл. 867 м. кв., завершено поточний ремонт покрівлі будинку №25 по вул. Героїв УПА пл. 860 м. кв., виконуються роботи по капітальному ремонту покрівлі будинку №10 по вул. Героїв УПА пл. 1024 м. кв., на завершенні капремонт шатрового даху будинку по вул. Петлюри, 2 площею 490 м. кв. та розпочато роботи по влаштуванню шатрового даху будинку №117 по вул. Шептицького, площею 450 м. кв. Для порівняння, протягом 2010ого капітально відремонтовано покрівлю на одному житловому будинку площею 1580 м. кв.

Також увага приділяється і покрівлям дитячих садочків. Поточним ремонтом виконано роботи по ДДУ № 5 та №8 на пл. 830 м. кв., на завершенні роботи по влаштуванню шатрового даху ДДУ №1 площею 1240 м. кв. Окрім покрівель, капітально відремонтовано тротуар по вул. Шептицького на пл. 140 м. кв., вуличне освітлення вул. Петрушевича протяжністю 970 м. та вул. Я. Мудрого протяжністю 800 м., проводяться роботи по капітальному ремонту водовідвідного каналу від вул. Шептицького до вул. Окружна, розробляється проектнокошторисна документація по реконструкції парку на пл. Січових стрільців та по будівництву каналізаційного колектора по вулицях Шевченка та Підкови.

І це не тільки моя особиста заслуга. Це, дійсно, результат спільної праці міського голови, заступників, секретарів ради, депутатського корпусу, виконавчого комітету і працівників наших комунальних підприємств. Я дякую за підтримку і розуміння депутатам всім без винятку фракцій, жителям міста і сподіваюся, що спільними зусиллями зможемо домогтися хороших результатів на благо громади міста.

Богдан ЗАРІЧНИЙ,
Сокальський міський голова.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

3 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!