Влада працює

Столиця Норвегії – Осло надає 15 мільйонів норвезьких крон на дитячу реабілітацію у Львові

Міська рада Осло – столиці і найбільшого міста Норвегії, прийняла рішення підтримати дитячу реабілітацію центру UNBROKEN у Львові та перерахувати на це 15 мільйонів норвезьких крон (а це 1,3 млн євро). Про це повідомив мер Львова Андрій Садовий.

«Після нашого останнього візиту міська рада Осло вирішила підтримати проєкт UNBROKEN. Місто перерахує 15 мільйонів норвезьких крон (1,3 млн €) на дитячу реабілітацію у Львові. Величезне спасибі за підтримку та співпрацю керуючому меру Осло Ейріку Лае Солбергу! Це дуже велика допомога для наших діток. Дякуємо за небайдужість і бажання допомагати!», – зазначив мер Львова Андрій Садовий.

Також мерія Осло висловила сподівання, що інші муніципалітети і національний уряд наслідують цей приклад і теж виділять кошти на центр UNBROKEN у Львові, де допомагають людям, які отримали воєнні травми. Адже саме Львів став гуманітарним центром для мільйонів людей, зокрема і дітей, які рятуються від війни.

«Я хотів би надіслати дружнє запрошення уряду: коли Осло дає 15 мільйонів, було б добре, якби національні органи влади поєднали це з еквівалентною підтримкою Програми Нансена для України», – каже мер Осло Ейрік Лае Солберг.

Зазначимо, нещодавно Осло доєдналося до мережі UNBROKEN Cities – об’єднання міст з усього світу задля підтримки та розвитку реабілітації в Україні. Осло стало восьмим учасником спільноти, будучи разом із такими містами світу: Манчестер, Ліверпуль, Львів, Вюрцбург, Орхус, Тренто та Канни.

Довідка

Від початку повномасштабної війни Львів перетворився на гуманітарний хаб, через який мільйони українців рятувалися і рятуються від війни. У квітні 2023 року тут відкрили Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) – це унікальне місце, де дорослі та діти, які постраждали від російської агресії, отримують комплексну фахову медичну допомогу. Це реконструктивна хірургія, ортопедія і протезування. Постраждалим не лише встановлюють протези – тут їх виготовляють. Також поранені отримують фізичну, психологічну і психосоціальну реабілітацію та відновлення у супроводі фахівців. Всю допомогу пацієнтам надають безкоштовно. За час роботи в цьому центрі вже пролікували понад 18 тисяч поранених українців.

Програма підтримки Нансена для України – це норвезька цивільна та військова програма підтримки на суму 75 млрд норвезьких крон на період 2023-2027 років. Розподіл між цивільною та військовою підтримкою визначається щорічно відповідно до потреб України.

Голос Сокальщини на GoogleNews